המרכז האקדמי רופין

אזור גיאוגרפי: השרון - עמק חפר 4025000

 

*הלימודים במוסד נפתחים באוקטובר בלבד

 

אודות:

 

המרכז האקדמי רופין (הוקם בשנת 1949) הוא אחת המכללות המובילות בישראל. 5,000 הסטודנטים שלנו מגיעים מכל קצוות הארץ: הם מגיעים מן מהמרכז ומן הפריפריה, הם יהודים וערבים, הם ממשפחות אמידות וממשפחות מוחלשות. כל אחד ואחת מהם, מכל מקום שהוא הוא היא מגיע/ה ממנו, ראוי/ה להזדמנות שווה במירוץ החיים. אנו מחויבים ליצור ברופין סביבת למידה שתאפשר לכל סטודנט וסטודנטית לממש את מלוא יכולתו או יכולתה. הגישה הזאת מניבה פירות. בכל שנה אנו רואים סטודנטים שחוו קושי בתחילת הלימודים, מסיימים עם הישגים אקדמיים מרשימים שהופכים אותם למבוקשים מאד בשוק העבודה.

​ברופין חברי הסגל והסטודנטים לתארים מתקדמים עובדים יחד על מחקרים שבהם מתורגם התיאוריה הופכת למעשה– החל משימוש באוקיינוס כמקור למזון וכלה בסיוע לאנשים מבוגרים להסתגל לעולם המשתנה במהירות. פרויקטים מחקריים ברופין מעודדים עבודת צוות בין־תחומית, מצוינות אקדמית ומודעות חברתית. מטרתנו היא לא לחקור לשם מחקר, אלא לשפר את חיינו ואת חיי בני האדם בעולם הקרוב והרחוק.

אנחנו שמחים במשימה שהופקדה בידינו ורוצים שגם הסטודנטים שלנו ישמחו בה. הוראה ולמידה, מחקר ופעילות לטובת הכלל, צריכים להיות מאתגרים ומהנים. אנחנו עושים הכול כדי שיהיו כאלה.

 

 

מה לומדים​ אצלנו (תוכן עניינים קצר):

 

​הפקו​לטות:

 

◄ הפקולטה למדעי החברה והקהילה מעניקה תארים במדעי ההתנהגות, עבודה סוציאלית, מדעי הסיעוד, פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה קלינית של הבגרות והזקנה ופסיכולוגיה ארגונית.

◄ הפקולטה להנדסה מעניקה תארים בהנדסת תעשייה וניהול, הנדסת מחשבים, מדעי המחשב והמידע, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, ותואר שני בלוגיסטיקה ושרשרת האספקה הגלובלית.

◄ הפקולטה למדעי הים (שנמצאת במכמורת על חוף הים ממש) מעניקה תארים במדעי הים והסביבה הימית, ביוטכנולוגיה ימית וניהול משאבי ים.

◄ הפקולטה לכלכלה ומנהל עסקים​ מעניקה תארים בכלכלה, בחשבונאות, במנהל עסקים, בפסיכולוגיה ומנהל עסקים (דו־חוגי) ותואר שני במנהל עסקים (MBA).

 

מרכזי מחקר: 

 

◄ קבוצת המחקר לקיימות סביבתית וחברתית חוקרת את האינטראקציה בין סביבות פיזיות לקהילות אנושיות. מחיר הזיהום ושינוי האקלים אינו מתחלק שווה בשווה בין הקבוצות השונות בחברה. חשוב להגיע לחלוקה הוגנת ככל הניתן. קבוצת המחקר המורכבת מחוקרים מכל ארבע הפקולטות, בוחנת קיימות על כל ממדיה – בעיות, פתרונות ומחירים חברתיים.

◄ המכון לחדשנות בשרשרת האספקה הגלובלית מבקש ללמוד את כל ההיבטים של שרשרת האספקה הגלובלית ולסייע בהטמעת תפיסות מתקדמות, המסתמכות על שימוש בכלים וסימולטורים מבוססי בינה מלאכותית.

◄ המכון להגירה ושילוב חברתי חוקר את תנועתם של קהילות ושל יחידים החוצים גבולות גאוגרפיים, לאומיים וחברתיים-תרבותיים. זהו מכון מחקר בעל מוניטין וחשיבות במדינה שנבנתה בידי מהגרים ועבורם.

◄ המרכז לחקר המידע בבריאות ע”ש דרור (אמרי) אלוני חוקר את זרימת המידע במערכות הבריאות תוך התמקדות ברווחת המטופלים.

◄ המרכז הרב תחומי לחקר קבלת החלטות חוקר את הגורמים המשפיעים על קבלת החלטות באמצעות כלים אנליטיים מתחומי מחקר שונים.

◄ המרכז לחקר האובדנות והכאב הנפשי ע”ש ליאור צפתי בוחן את הסיבות לסבל נפשי ולאובדנות ומציע כלים לאיתור אובדנות ולמניעת התאבדות. זוהי קבוצת מחקר מובילה שרשויות המדינה כמו גם ארגונים המתמודדים עם אתגרי הדיכאון ותוצאותיו מבקשות את עצתה.

◄ המרכז לחקר כלכלת נדל”ן ושמאות מקרקעין חוקר את כלכלת הנדל”ן על כל היבטיה. במדינה שבה האוכלוסייה גדלה והקרקעות מועטות יש לנושא חשיבות עליונה.

◄ המרכז הישראלי לחקר אסטוארים ​מבקש לעזור בשיפור המערכת האקולוגית בשפך נחל אלכסנדר על-ידי בחינת יחסי הגומלין בין מרכיבי המערכת האקולוגית והשפעתה על הים הצמוד אליה.

 

כל מסלולי הלימוד של המרכז האקדמי רופין


תמונות

  • שם מוסד הלימוד:
     המרכז האקדמי רופין
  • שם מסלול הלימוד:
     תכנית הכנה - בדרך לאקדמיה
  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה

לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649