המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן - אקדמי

B.A. בלימודי ארץ ישראל

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון
  • אזור גיאוגרפי:
     הגליל והגולן - צמח, ד.נ עמק הירדן

שואפים להיות החלוצים של הדור החדש?
שואפים להיות החוקרים של הדור החדש?
B.A בלימודי ארץ ישראל.

אודות:
תוכנית הלימודים מפגישה את הסטודנטים עם נופה הטבעי והאנושי של הארץ לאזוריה ולתקופותיה, באמצעות חשיפה לידע מחקרי מעמיק, בשילוב עם סיורים לימודיים, קמפוסים מחקריים, חפירות וסקרים ארכיאולוגיים.

שילוב קורס מורי דרך:
לצד הלימודים לתואר, מתקיים במכללה קורס מורי דרך של משרד התיירות במקביל לתכנית האקדמית. סטודנטים הלומדים לתואר .B.A בלימודי ארץ ישראל בשתי המסגרות יקבלו נקודות זיכוי אקדמיות ומלגת עידוד.

יתרונות לימודי B.A בלימודי ארץ ישראל בכנרת:
תוכנית לימודים מגוונת מבחינה דיסציפלינארית, הכוללת מספר תחומי ידע: ארכיאולוגיה, היסטוריה, גיאוגרפיה, סביבה, אקולוגיה, פוליטיקה, התיישבות וחקלאות.
דגש נרחב על למידה בשטח, הכוללת יציאה לסיורים לכל אורך השנה, השתתפות בחפירות ארכיאולוגיות לימודיות ועוד. כמעט מדי שנה מתקיים גם סיור לימודי בחו"ל (רומא אתונה, ירדן).
אווירת לימודים חברתית וערכית מיוחדת במינה, תוצאה של מרקם אנושי ייחודי, המורכב מחברה בין-מגזרית ורב-גילאית.
הסטודנטים המובילים משמשים כעוזרי מחקר של המרצים, וכך מתנסים בסוגי מחקר שונים כבר בתקופת הלימודים.
מרצי המחלקה ורכזת המחלקה מקיימים קשר אישי מתמשך, תומך והדוק עם הסטודנטים, במטרה להעניק לכל אחת ואחת מהם מענה מתאים שיסייע להתפתחותו המקצועית בהמשך.
תשתית ידע מעמיקה ועשירה, המאפשרת המשך לתואר שני בלימודי ארץ ישראל, ולתארים מתקדמים בתחומים משיקים, כמו גיאוגרפיה, תולדות ישראל וארכיאולוגיה.
אופק תעסוקתי רחב: השתלבות במחקר, בעבודה בבתי ספר שדה וברשויות טבע, נוף ומורשת, בהדרכת מטיילים, וכן עבודה כמורי דרך, בכפוף לסיום בהצלחה של הקורס מטעם משרד התיירות הפועל במקביל לתכנית האקדמית.

מבנה תוכנית הלימודים:
התוכנית כוללת 120 נ”ז, מתפרשת על פני 6 סמסטרים (כ–20 נ”ז לסמסטר) ונמשכת בסה”כ 3 שנים. בשנה א’ לומדים הסטודנטים מבואות חובה הכוללים קורסים בהיסטוריה, ארכיאולוגיה, גיאוגרפיה וסביבה. החל משנה ב’, בוחרים הסטודנטים להתמחות בשתיים מתוך שלוש החטיבות הבאות:
◄ אדם ועבר – היסטוריה וארכיאולוגיה של ארץ ישראל.
◄ אדם ונוף – טבעה ונופיה של ארץ ישראל.
◄ אדם ומדינה – חברה, תרבות ומדינה בארץ ישראל בעת החדשה.
במסגרת כל אחת משתי חטיבות ההתמחות לומדים הסטודנטים קורסי בחירה בהיקף של 20 נ”ז, ובחטיבה השלישית קורסי בחירה בהיקף של 12 נ”ז ו4 נ"ז בחירה כללית ממחלקות אחרות. בנוסף לכך נלמדים שלושה קורסים רגיונאליים, שני קמפוסי מחקר (אחד בכל חטיבת התמחות) ושני סמינריונים (אחד בכל חטיבת התמחות) הנלמדים בשנה ג’. כל סטודנט מחויב להשתתף בסיורים בהתאם לקורסים אותם הוא לומד.

השאר/י פרטים, ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות המסלולים לתואר ראשון בלימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן.


כל מסלולי הלימוד של  המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן - אקדמי


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649