המכללה האקדמית אשקלון

מכינה קדם אקדמית

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון
  • אזור גיאוגרפי:
     באר שבע והדרום - יצחק בן-צבי 12 אשקלון

אודות:
המכינה במכללת אשקלון הוקמה על מנת לסייע לתלמידים המעוניינים לגשת ללימודים אקדמיים אך אינם עומדים בתנאי הקבלה של רוב האוניברסיטאות. רוב מסלולי המכינה, למעט מכינה 30+, מיועדים עבור תלמידים בגילאי 19-26 שסיימו את שירותם הצבאי או שירותם הלאומי. המכינה מספקת לתלמידים קורסי הכנה למבחן הפסיכומטרי בתשלום מסובסד.

מסלולי המכינה:
מכינה במדעי הרוח והחברה - מסלול לימודים זה מותאם לתלמידי המכינה המעוניינים להתכונן ללימודים אקדמיים בתחומי הרוח והחברה. בתוכנית הלימודים הנמשכת כתשעה חודשים, בנוסף למקצועות החובה, ילמדו הסטודנטים מקצועות בחירה בגיאוגרפיה ובמדעי החברה ברמה של 5 יח"ל. קבלה למכינה במדעי הרוח מותנית בתעודת בגרות אשר חסרים בה לכל היותר ארבעה מקצועות בגרות. בנוסף, נדרש התלמיד בבחינה פסיכומטרית (או בחינת מימ"ד) בציון של 400 לפחות.

מכינה במדעים מדויקים - מסלול לימודים זה מיועד עבור תלמידי המכינה המעוניינים לאחר השלמת הבגרויות להשתלב במוסדות לימוד על תיכוניים ואקדמיים בתחומי המדעים המדויקים. הלימודים במכינה למדעים מדויקים נמשכים כתשעה חודשים ובמהלכם לומדים הסטודנטים מתמטיקה, אנגלית ופיסיקה ברמת 5 יח"ל (זאת בנוסף למקצועות החובה). על מנת להתקבל למסלול לימודים, זה על התלמיד להחזיק בתעודת בגרות אשר חסרים בה לכל היותר ארבעה מקצועות, ובציון פסיכומטרי (או בחינת מימ"ד) של 450 נקודות לפחות.

מכינה דו שלבית - מסלול הלימודים במכינה דו שלבית מתפרש על פני שתי שנות לימוד אקדמיות. מסלול זה מיועד עבור תלמידי בעלי 11-12 שנות לימוד אשר חסרים להם למעלה מחמישה מקצועות בגרות. על מנת להתקבל לתוכנית זו, על התלמיד לעמוד בבחינת מימד או בבחינה הפסיכומטרית בציון של 350 נקודות לפחות. תלמיד שלא עמד בהצלחה בתום השנה הראשונה ב-8 יח"ל לפחות, לא יוכל להמשיך לשנה השנייה.

מכינה בכלכלה / בנקאות / לוגיסטיקה - מכינה זו מיועדת עבור תלמידים המעוניינים ללמוד כלכלה בהתמחות בלוגיסטיקה, בנקאות או ניהול במכללה האקדמית אשקלון. על כן, במסגרת תוכנית הלימודים, בנוסף לקורסי השלמה לבגרויות, התלמידים נדרשים לעבור שני קורסי לימוד אקדמיים שיזכרו לו כנקודות זכות – מבוא לסטטיסטיקה ושימושי המחשב. על מנת להתקבל למסלול לימודים זה על התלמיד להיות בעל תעודת בגרות אשר חסרים בה לא יותר משש יחידות לימוד. בנוסף, הוא נדרש לעמוד בבחינת מימד או בבחינה הפסיכומטרית בציון של 400 נקודות לפחות.

מכינה לעבודה סוציאלית וקרימינולוגיה - מכינה זו מיועדת עבור תלמידים המעוניינים ללמוד עבודה סוציאלית או קרימינולוגיה במכללה האקדמית אשקלון. הלימודים במכינה לעבודה סוציאלית וקרימינולוגיה נמשכים תשעה חודשים. כמו במכינה בכלכלה, גם במקרה הזה על התלמידים לעבור שני קורסי לימוד אקדמיים שיזכרו להם כנקודות זכות – מבוא לסטטיסטיקה ושימושי המחשב. תנאי הקבלה למסלול לימודים זה הם תעודת בגרות בה חסרים עד שש יחידות לימוד ובחינה פסיכומטרית בציון של 450 נקודות. מועמדים למכינה הייעודית לקרימינולוגיה יוכלו להתקבל על סמך ציון בבחינת מימ"ד.

מכינה 30+ - מכינה זו מיועדת עבור תלמידים שעברו את גיל השלושים ואין בידיהם תעודת בגרות. על התלמידים במכינה זו להיות בוגרי 12 שנות לימוד. במהלך המכינה ילמדו התלמידים שיעורים במגוון מקצועות לימוד כגון באנגלית, הבעה, יסודות המשטר בישראל, מבוא לסטטיסטיקה ועוד. תוכנית הלימודים מתקיימת בשני מועדים, מועד חורף ומועד קיץ.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות מכינה קדם אקדמית במכללת אשקלון


כל מסלולי הלימוד של  המכללה האקדמית אשקלון


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649