המכללה האקדמית אשקלון

תואר ראשון BSW בעבודה סוציאלית

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון
  • אזור גיאוגרפי:
     באר שבע והדרום - יצחק בן-צבי 12 אשקלון

אודות:
תכנית הלימודים מקנה ידע ומיומנויות לעבודה עם הפרט, הקבוצה והקהילה. היא מכשירה עובדים סוציאליים להתמודדות עם בעיות של אבטלה, אלימות, סמים ועוני. התמודדות יעילה עם בעיות אישיות וחברתיות מחייבת יישום של גישה מערכתית, נוסף על הטיפול הפרטני המסורתי. תכנית הלימודים עוסקת בנושאים אלו בהרחבה. דגש מיוחד ניתן להיבטים הטיפוליים והיישומיים, לצד היבטים רחבים של החברה בישראל ושינוי מדיניות.
ההכשרה הינה מעשית - במכללה רואים חשיבות רבה בהכנתם של הסטודנטים להתמודדות עם האתגרים שעומדים היום בפני עובדים סוציאליים בשוק העבודה הפרטי והציבורי. לכן מציעים כ - 180 מקומות להכשרה מעשית. אלה מוצעים בשלל תחומים בשירותים החברתיים באזור הדרום והמרכז.

עם קבלת התואר הראשון מוסמכים הבוגרים להירשם בפנקס העובדים הסוציאליים ולעבוד במקצוע.

תנאי קבלה:
◄ ממוצע בגרות 94 ומעלה.
◄ פסיכמטרי 500 בדגש רב תחומי/הומני

תכנית הלימודים:
◄ משך הלימודים 3 שנים
◄ החל מהשנה הראשונה משתתפים הסטודנטים בהכשרה מעשית בשירותי הרווחה או בשירותים ובסוכנויות שהוכרו כמתאימים להכשרת סטודנטים בכל רחבי הארץ. ההכשרה המעשית חושפת את הסטודנטים באופן הדרגתי לאופן בו מתבצעת פעילות העובדים הסוציאליים בשטח.

מסלולי התמחות:
בסוף שנת הלימודים הראשונה בוחר הסטודנט במסלול התמחות:
◄ מסלול ההתמחות הפרטני – מתמקד בפרט ובמשפחה מתוך הסתכלות מערכתית. הלימודים במסלול זה כוללים גם התמחות בתחומי העבודה הקהילתית ומדיניות חברתית.
◄ מסלול ההתמחות הקהילתי – מתמקד בגישה קהילתית ושינויים חברתיים. הלימודים במסלול זה כוללים התמחות גם בכל מרכיבי הלימודים במסלול ההתמחות הפרטני – הפרט והמשפחה.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות הלימודים לתואר בעבודה סוציאלית במכללה האקדמית אשקלון.


כל מסלולי הלימוד של  המכללה האקדמית אשקלון


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649