ספיר - המכללה האקדמית בנגב המערבי

B.A. בתרבות יצירה והפקה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני
  • אזור גיאוגרפי:
     באר שבע והדרום - שדרות


על התוכנית:
בלימודי התרבות (Cultural Studies) חוקרים את עולמנו באופן שחוצה חלוקות תחומיות מקובלות. הם משלבים אמנויות, תקשורת, דת, אידיאולוגיות פוליטיות, פסיכולוגיה, מבנים חברתיים, לימודי גוף ואפילו תפיסות עולם ניהוליות. כל אלו מעצבים אמונות, ערכים, התנהגויות וזהויות של פרטים ושל קבוצות. הלימודים מתאפיינים במחשבה ביקורתית ובדגש על תיאוריות עכשוויות. בצד הלימודים העיוניים, התכנית מציעה כלים להשתלבות פעילה בשדה התרבות הישראלי, בשתי התמחויות: ניהול תרבות וכתיבה ועריכה בתחומי התרבות.

ייחודה של התכנית לתרבות, יצירה והפקה הוא בשילוב ההיבטים התיאורטיים של התרבות עם רכישת מיומנויות מקצועיות לקריירה בתחומי התרבות בישראל.

פרויקט מיוחד בין כפר האמנים איבים ובית הספר לאמנות בספיר יוצא לדרך. במסגרת הפרויקט סטודנטים שירשמו ללימודי אמנות במסלול המשולב בספיר יזכו למגורים חינם בשנה הראשונה בספיר.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות לימודי B.A בתרבות הפקה ויצירה*
במכללה האקדמית ספיר.


מטרת התכנית:
◄ בצד העיוני מטרת התכנית להקנות לסטודנטים כלי ביקורת, חשיבה וחקירה, שיאפשרו להם לזהות את הכוחות החברתיים, האידיאולוגיים, האסתטיים והפוליטיים שפועלים בשדה התרבות והחברה, ולנתח באופן ביקורתי את מנגנוני פעולתם.
◄ במהלך לימודיהם ילמדו התלמידים להבחין במתח שבין תרבות גבוהה לתרבות פופולרית, בין תרבות מרכז לתרבויות שוליים; יכירו תרבויות לאומיות שונות ותתי תרבויות; יעסקו בביקורת מגדרית, מעמדית ואתנית שמשפיעה על עולמות החברה והתרבות; ירכשו מיומנויות בניתוח ביטויים תרבותיים במדיה שונים, כמו אמנות, ספרות, קולנוע, טלוויזיה, מוזיקה ומדיה דיגיטלית; ויוכלו לעמוד על זיקות בין תרבות לבין זהות אישית וקולקטיבית.
◄ בצד המעשי יכירו הסטודנטים את אופיו ואת מבנהו של שדה התרבות הישראלי, על המוסדות, הגופים ודרכי הפעולה שקיימים במסגרתו, וירכשו כלים מקצועיים בתחומי יזמות, הפקה, ניהול ושיווק התרבות; וכן יצירת תוכן תרבותי, כתיבה ביקורתית ויוצרת.
◄ ההתנסות בתחומים אלה תתקיים בסדנאות ובפרויקטים.

אופק תעסוקתי:
לתכנית שני מסלולי התמחות שיכשירו את הבוגרים להשתלבות בשוק העבודה:
◄ הסטודנטים במסלול זה ילמדו מיומנויות של ניהול תרבות: ייזום פרויקטים, פסטיבלים וגופי תרבות, וירכשו מיומנויות בשיווק, בתקצוב ובהפקה של אירועי תרבות. הסדנאות המעשיות ישלבו אותם בעשייה ממשית בגופי תרבות כמו מוסדות קולנוע ותיאטרון, בימות מוזיקה, מוזיאונים ואגפי תרבות ציבוריים, פסטיבלים וכו׳. מסלול זה מתמקד בכתיבה, עריכה והפקת תוכן.
◄ כתיבה ועריכה: בהוצאות לאור ובעיתונות הכתובה והדיגיטלית. הסטודנטים יכירו את סוגי המדיה השונים ואת הכללים הייחודיים להם, וכן יתנסו בכתיבה ובפרסום של ביקורות, סקירות, ראיונות, כתבות מגזין, פרוזה ושירה בבמות שונות. בנוסף, ירכשו כלים בתחום יחסי הציבור בתחום.
◄ שימור תרבות וארכיונאות: התכנית החדשנית מתאימה למעוניינים להרחיב את ידיעתם ועיסוקם בלימודי תרבות ושימורה. התכנית מתמקדת בתחום הארכיונאות, התיעוד וניהול המידע ההיסטורי ותיתן כלים מחשבתיים ומעשיים לאלו העובדים כיום או מעוניינים לעבוד בארכיונים של הרשויות המקומיות.
◄ יצירה והפקה למוזיקאים: מטרת התכנית למוזיקאים היא להכשיר קבוצת מוזיקאים בתחומי הפעילות התרבותית, מתוך רצון לקדם את תחום המוזיקה במצפה רמון ובכך לכונן קהילה של יוצרים מעורבים, יוזמים ומשפיעים בקהילה.
◄ מסלול מנהלים: התוכנית מציעה השכלה אקדמית רחבה בתחום לימודי התרבות, יחד עם התמחות מקצועית בהיבטים השונים של ניהול מוסדות ואירועי תרבות, כלים מקצועיים להפקה, יצירת מיזמים, בניית חזון והיבטים נוספים הדרושים למנהל בן זמננו בתחום התרבות.

משך הלימודים:
3 שנים

חדש בספיר!
חוג לאחר תואר - תואר ראשון במשפטים ותואר ראשון נוסף במחלקות מובילות בספיר – בארבע שנים*!
מכללת ספיר מציעה לכם הזדמנות ללמוד תואר מלא במשפטים ביחד עם תואר נוסף במנהל ומדיניות ציבורית, לימודים רב תחומיים, תרבות- יצירה והפקה, תקשורת, שיווק טכנולוגי או מדעי המחשב.
◄ הרחבת אופקים
◄ פתיחת אופציה להתמקצעות נוספת
◄ פוטנציאל לקיצור תקופת ההתמחות (אם יעבור התיקון לחוק לשכת עורכי הדין)

תנאי קבלה:
◄ תעודת בגרות מלאה בציון ממוצע 80 ומעלה או ציון מבחן פסיכומטרי 530 ומעלה.
◄ 4 יח’ל אנגלית בציון 56 ומעלה.
◄ ציון מבחן אמי’ר או ציון פסיכומטרי לסיווג רמת האנגלית עד תחילת שנת הלימודים.
◄ החל מתשע’ז, על מועמדים מעל גיל 30 חסרי בגרות לגשת למכינת 30 פלוס של מוסד להשכלה גבוהה, לפי מתווה מל’ג, ובהתאם להחלטות מל’ג.
◄ מועמדים יזומנו לוועדת קבלה.

כל מסלולי הלימוד של  ספיר - המכללה האקדמית בנגב המערבי


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649