אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

תואר ראשון במדעי המחשב

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה ,מכינות/פסיכומטרי/בגרויות
  • אזור גיאוגרפי:
     באר שבע והדרום - אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

תואר ראשון במדעי המחשב בבן גוריון

מסלולי הלימוד במחלקה למדעי המחשב:
◄ מדעי המחשב
◄ ביו-אינפורמטיקה
◄ מתמטיקה ומדעי המחשב

תוכניות מיוחדות: המחלקה מקיימת ארבעה מסלולים לתואר כפול:
◄ מסלול משולב עם כימיה
◄ מסלול משולב עם פיסיקה
◄ מסלול משולב עם מדעי הגיאולוגיה והסביבה
◄ מסלול משולב עם הנדסת חשמל ומחשבים

●● הלימודים מתקיימים בסמסטר אביב!

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון במחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת בן גוריון.לימודי מדעי המחשב לתואר ראשון באוניברסיטת בן גוריון מאופיינים בתוכנית דינאמית המתעדכנת משי שלוש שנים. המחלקה מעודדת לימודים אינטרדיסציפלינאריים, כפי שמשתקף ממספר התוכניות המיוחדות ומהשילובים עם פקולטות אחרות שניתן לעשות.מסלולי הלימודים לתואר ראשון במדעי המחשב:

תוכנית חד חוגית לתואר BSc במדעי המחשב בתחומים הבאים:
מדעי המחשב – כללי:
הכשרה במסלול זה תאפשר לבוגרים למצוא עבודה בתעשייה ולהמשיך בלימודיבם ובמחקר בתחום. התוכנית מספקת סטודנטים עם רקע מדעי מוצק במדעי המחשב (אלגוריתמים, מבני נתונים, לוגיקה ועוד), שפות תכנות ומערכות וכן רקע מוצק במתמטיקה. התוכנית מתעדכנת לעיתים מזומנות כדי לשקף את ההתפתחויות בטכנולוגיית המחשבים.

ביואינפורמטיקה:
החל מ1997, זיהה את ההתפתחויות המהפכניות בביולוגיה מוחשבת שהתפתחו מתחילת שנות התשעים ואילך. המסלול מעניק ידע במדעי המחשב, מתמטיקה וכן ביולוגיה וכימיה, במהלך שלוש שנות לימודים.
חשוב לציין את הפרויקטים שנעשים לעיתים קרובות בשיתוף חוקרים ממדעי החיים באוניברסיטה, ממכון ויצמן או מהתעשייה.◄ תוכניות משולבות:
- תוכנית של 3 שנים בשילוב המחלקה למתמטיקה לתואר BSc במדעי המחשב ובמתמטיקה:
התוכנית משקפת את הרמה הגבוהה של עבודת הצוות בין המחלקת. הסטודנטים בתוכנית לומדים את רוב קורסי החובה במתמטיקה ובמדעי המחשב.
בנוסף, התוכנית מציעה מספר מקבצים של התמחויות שמשלבים מדעי המחשב ומתמטיקה כמו:
● קריפטוגרפיה וקידוד
● לוגיקה
● אלגורתמים וקומבינטוריקה
● גיאומטריה
● גראפיקה ומתמטיקה

תוכנית של 4 שנים בשילוב עם הפקולטה להנדסה לתואר BSc בהנדסת תוכנה:
המחלקה של מדעי המחשב ביחד עם הפקולטה להנדסה ומחלקת מערכות אינפורמציה מציעות תוכנית להנדסת תוכנה שמשלבת קורסי הנדסה. הסטודנטים בתוכנית זו נדרשים למלא את כל קורסי החובה של מדעי המחשב לתואר ראשון וקורסים רבים נוספים ממחלקות שונות בפקולטה להנדסה. כמו כל תלמידי ההנדסה, התלמידים יכינו בשנה הרביעית ללימודיהם פרויקט תוכנה בשיתוף עם התעשייה, שיחשוף אותם לבעיות מעודכנות משדה ההתמחות של הנדסת תוכנה.

תוכנית של 4 שנים עם המחלקות לכימיה, פיזיקה וגיאולוגיה שמוביל לתואר BSc משולב עם כל אחת מהן:
התוכניות משלבות את כל קורסי החובה משתי המחלקות אותן בוחר הסטודנט. הבוגר יכול להמשיך ללמוד לתארים גבוהים בכל אחד מן התחומים.

שילוב עם הפקולטות למדעי הרוח או מדעי החברה שמובילים לתואר BA עם התמחות במדעי המחשב:
התוכנית משלבת 4 קורסים ממדעי המחשב ביחד עם 2 קורסים בסיסיים במתמטיקה.
תלמידי המסלול הכללי יכולים לקחת עד 15%מלימודיהם במחלקה אחרת. כ- 6 מהסטודנטים עושים זאת מדי שנה. המקצועות הפופולאריים ביותר בשילוב הם: פסיכולוגיה קוגנטיבית, פילוסופיה וכלכלה.◄ תוכנית מצטיינים:
המחלקה מציעה תוכנית למצויינים בשנה השנייה והשלישית ללימודיהם. בדר כלל, ישנם כ- 10 סטודנטים מכל שנה בתוכנית. התוכנית נוסדה בשנת 2000 וסטודנטים רבים המשיכו ללימודים מתקדמים במחלקה.
מטרת התוכנית היא לאתגר סטודנטים מצטיינים ולחשוף אותם למחקר ולנושאים מתקדמים בשלבים מוקדמים של לימודיהם. התוכנית מציעה הדרכה אישית צמודה ועדיפות בבחירת הקורסים ושני קורסים מיוחדים שעוצבו במיוחד עבור התוכנית ע’י 4 מרצים של האקדמיה.

◄ פרויקט גמר:
מטרת הפרויקט היא לספק אפשרות לעבודה בעיצוב ובפיתוח תוכנה, אלגוריתמים ועוד. העבודה דורשת בין 300 ל350 שעות לכל סטודנט. הפרויקט נעשה תחת הדרכה של חבר הפקולטה או מומחה מהתעשייה.

מדעי המחשב- מסלול משולב
לימודי מדעי המחשב בשילוב עם תחום נוסף, מפתחים אצלך את יכולת החשיבה והיצירתיות. על ידי לימוד מגוון רחב של נושאים, וחשיפה לתחומי חיים שונים, תקבל כלים לא רק לחשוב, אלא גם ליישם את הרעיונות שלך ולמצוא פתרונות למצבים יוצאי דופן. כל אלה יעזרו לך להיות דמות מפתח בעבודה או בכל מקום שתבחר, בעל יכולות להשפיע על התפתחויות העתיד.

● מדעי המחשב בשילוב מתמטיקה
● מדעי המחשב בשילוב כימיה
● מדעי המחשב בשילוב מדעי הגיאולוגיה והסביבה
● מדעי המחשב בשילוב הנדסת חשמל ומחשבים
● מדעי המחשב בשילוב מדעי המוח
● מדעי המחשב בשילוב פילוסופיה
● מדעי המחשב בשילוב כלכלה

כל מסלולי הלימוד של  אוניברסיטת בן-גוריון בנגב


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649