המרכז האקדמי רופין

M.B.A במנהל עסקים

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה
  • אזור גיאוגרפי:
     השרון - עמק חפר 4025000

תאור התואר: MBA, מוסמך במנהל עסקים, פועל באישור המל"ג משנת 2007

ברופין אין תואר בייעוץ ארגוני - זוהי התמחות במנהל עסקים בלבד!

אודות:
ההתפתחות התעשייתית והעסקית, התחרותיות הגוברת בין המדינות המפותחות, והשתלבותה של ישראל בקהילת העסקים הבינלאומית מציבות סטנדרטים גבוהים בפני מנהלי העתיד. כל אלו דורשים שילוב של יכולת גמישות מחשבתית וזריזות במתן מענה לתרחישים בלתי צפויים. פיתוח יכולות אלו נקרא - ’זמישות’ Strategic Agility , כלומר, הטמעת מיומנויות ניהוליות של זריזות במתן מענה לתרחישים בלתי צפויים ושילובה עם גמישות מחשבתית. לפיכך משולבות בתכנית הלימודים על חמשת התמחויותיה, סימולציות מגוונות, המדמות החלטות ניהוליות מהעולם האמתי ומאפשרות את תרגולן של יכולות דינמיות אלו אל מול מציאות עסקית-כלכלית משתנה בסביבה תחרותית ובנתוני אי וודאות.

תכנית ה-MBA של רופין פועלת באישור המועצה להשכלה גבוהה משנת 2007, מותאמת במיוחד למנהלים ולקהל המשלב עבודה ולימודים ונהנית משכר לימוד אוניברסיטאי.

תוכנית הלימודים:
תכנית לימודי המוסמך במנהל עסקים שמה דגש על עולם העסקים הגלובלי ומכשירה מנהלים להתמודד בהצלחה עם פעילות עסקית בינלאומית בשלל תחומים:
◄ שרשרת ערך גלובלית של ספקים ולקוחות
◄ תרבויות עסקיות במדינות שונות
◄ ניהול צוות עובדים וירטואלי
◄ שיתופי פעולה עסקיים בינלאומיים
◄ התנהלות מול מוסדות גלובליים – פיננסיים וממשלתיים – המעורבים בפעילות החברות בשוק הישראלי והבינלאומי
◄ ועוד...

מטרת הלימודים:
להכשיר מנהלים מיומנים המסוגלים לעמוד בפני אתגרים מורכבים ולנווט את הארגון בתנאי אי ודאות, להתמודד בהצלחה עם פעילות עסקית בינלאומית בשלל תחומים: תרבויות עסקיות במדינות שונות; ניהול צוות עובדים בממשק וירטואלי, שיתופי פעולה עסקיים בינלאומיים; שרשרת ערך גלובלית של ספקים ולקוחות; התנהלות מול מוסדות גלובליים – ממשלתיים ופיננסיים – המעורבים בפעילות החברות בשוק הישראלי והבינלאומי ועוד.

משך הלימודים:
◄ משך הלימודים לתואר הוא שנה קלנדרית (שלושה סמסטרים רצופים) וסמסטר נוסף שבו יתקיימו קורס משחק עסקים ומפגשי הנחיה של הסמינר.
◄ הלימודים יתקיימו פעמיים בשבוע:
יום רביעי 22:00-16:00
יום שישי 14:00-08:00
◄ שני קורסים ייחודיים במהלך התואר יינתנו במתכונת מיוחדת של מפגשים מרוכזים (4-3 ימים מלאים בהפרשים של כשבועיים זה מזה), נוסף על ימי הלימוד הקבועים.

תכנית מנהלים עם שכר לימוד מתוקצב:
התכנית היא אחת היחידות הקיימות במכללות המתוקצבות שמשתתפיה נהנים מיתרון כפול: גם מתכונת לימודים נוחה המאפשרת לימודים לקהל עובד וגם שכר לימוד אוניברסיטאי.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות M.B.A במנהל עסקים.


התמחויות:
התכנית מציעה למשתתפיה בחירה באחת מחמשת ההתמחויות הבאות:

מימון וניהול פיננסי
מטרת ההתמחות:
ההתמחות מקנה מיומנויות פיננסיות מעשיות בצד ידע וכלים תיאורטיים ורכישת ניסיון מעשי בניהול סיכונים בשוק ההון. במהלך ההתמחות המשתתפים מנהלים קרן השקעות אמיתית בשם ’RuppInvest’ (’רופין השקעות’) ומשקיעים בפועל את סכומי הכסף שהצטברו בקרן, בשוקי ההון באמצעות מסחר בחדר עסקאות ממוחשב הממוקם בקמפוס רופין.

מנהיגות, אסטרטגיה וניהול בכיר:
מטרת ההתמחות:
פיתוח מנהיגות, מדיניות ציבורית, ניהול ואסטרטגיה, חקר ארגונים, משפט ציבורי, יסודות ניהול הון אנושי, אתיקה ואחריות חברתית ועוד

שיווק ועסקים בינלאומיים:
מטרת ההתמחות:
ההתמחות כוללת קורסים ומודלים בגיבוש אסטרטגיה שיווקית לרבות כלים ודוגמאות רבות לשיווק ופרסום מוצרים ושירותים בשווקים הדיגיטאליים וברשתות החברתיות. במסגרת ההתמחות יתקיים קורס משותף (בשפה האנגלית) עם אוניברסיטת אילינוי בארה’ב, בו יעבדו סטודנטים מרופין ומאונ’ אילינוי על פרויקטים שיווקיים נבחרים.

ייעוץ ארגוני:
מטרת ההתמחות:
בהתמחות נלמדים קורסים מגוונים כגון שיטות התערבות בארגונים, מיומנויות פיתוח צוותים, ניהול שינוי בארגונים, מודלים ייחודיים בעבודת היועץ, סדנאות למיומנויות הייעוץ הארגוני, סדנת ניתוח תפקיד ( Role analysis ), התיאוריה שמאחורי הדינמיקה הקבוצתית, ניתוח נרטיבים ארגוניים ופרקטיקום

טכנולוגיות ועסקים דיגיטליים:
מטרת ההתמחות:
התמחות ב’טכנולוגיות ועסקים דיגיטליים’ הינה התמחות חדשה המשותפת לבית הספר למנהל עסקים ולבית הספר להנדסה ומיועדת למהנדסים ובוגרי תואר ראשון במנהל עסקים. ’המהפכה הדיגיטלית’ מטלטלת את העולם העסקי בקצב מסחרר בארבעה תחומים טכנולוגיים עיקריים בעולם המחשוב:
◄ טכנולוגית הmobile
◄ הרשתות החברתיות
◄ ’מחשוב הענן’
◄ נתוני העתק (Big Data)
ההתמחות תקנה מיומנויות דרך קורסים חדשניים כגון: ’ניהול ושליטה במסדי נתונים’, ’שיווק באינטרנט – הלכה למעשה’, ’רשתות חברתיות וקהילות וירטואליות’, ’נתוני העתק (Big Data)’ ועוד. על מנת לנווט ולנהל את המודלים העסקיים, ושרשרת הערך של הארגון באמצעות טכנולוגיות מתקדמות אלו. כחלק מהסימולציה בעולם האמיתי יתנהל משחק ממוחשב בו נוטלים כל משתתפי התכנית ומקבלים עשרות החלטות בזמן אמת בזירה המדמה שוק וירטואלי. סינרגיה זו מתאפשרת בזכות המומחיות והניסיון המשותף של שני בתי הספר הקיימים ברופין בהנדסה ובכלכלה ומנהל עסקים

ייחודיות התכנית:
◄ ניהול גלובלי - כל ההתמחויות כוללות קורסים בעלי היבטי ניהול גלובליים. חומרי הקריאה וניתוחי האירועים מתמקדים בדוגמאות מעולם העסקים הישראלי והבינלאומי.
◄ בימת הדיקן מארחת - במסגרת בימת הדיקן נערכים מפגשים איכותיים עם בכירי המשק בשורה ארוכה של נושאים עכשוויים.
◄ חדר עסקאות - כחלק מהקורס ’ניהול קרן השקעות’ הוקם חדר עסקאות ממוחשב, ונוסדה קרן ההשקעות RuppinVest, המשותפת למרכז האקדמי רופין ולבנק איגוד. קרן זו מנוהלת על ידי סטודנטים מהתמחות המימון בהנחיית פרופ’ יורם קרול, ומושקעים דרכה כספים אמיתיים בשוק ההון
◄ קורסים מתחדשים - מדי שנה משובצים תכנים חדשים בשלד התכנית הקיימת.
◄ ביזטק (bizTEC) היא תחרות יזמות עסקית ארצית יוקרתית שנערכת מדי שנה בחסות הטכניון ובהשתתפותם של עשרות צוותי סטודנטים מכלל האוניברסיטאות והמכללות בישראל. הקבוצות מתחרות בהצגת תכנית עסקית לפיתוח רעיון או מוצר במבחר תחומים ונהנות מתמיכה ומהנחיה אקדמית ומקצועית.
◄ תכנית מנהלים עם שכר לימוד מתוקצב - התכנית היא אחת היחידות הקיימות במכללות המתוקצבות שמשתתפיה נהנים מיתרון כפול: גם מתכונת לימודים נוחה המאפשרת לימודים לקהל עובד וגם שכר לימוד אוניברסיטאי.

תנאי קבלה:
◄ בוגרי תואר ראשון ממוסד מוכר בארץ או בחו”ל: בוגרי תואר ראשון במדעים (.B.Sc) ובוגרי תואר ראשון בתחומי חשבונאות, סטטיסטיקה ומתמטיקה שממוצע ציוניהם הסופי לתואר הוא 80 לפחות, או בוגרי תארים אחרים שממוצע ציוניהם הסופי לתואר הוא 85 לפחות. מועמדים בשנה האחרונה ללימודיהם לתואר הראשון - בתנאי שממוצע ציוניהם בלימודי התואר הראשון, עד לסיום ההרשמה, אינו נמוך מ 80- או 85 כמפורט לעיל. מועמדים אלה חייבים להציג אישור על זכאות לתואר עד שבועיים לפני תחילת שנת הלימודים.
◄ לימודי השלמה: על המועמדים להציג ידע מוקדם בנושאים בסיסיים בתחום מנהל עסקים ברמת תואר ראשון. מועמדים שחסרים ידע זה יידרשו ללמוד קורסי השלמה כתנאי קבלה לתכנית.
- את היקף לימודי ההשלמה הנדרשים מכל מועמד יקבע ראש התכנית.
- לימודי ההשלמה אינם מזכים בנקודות זכות. הם מיועדים למועמדים שחסרים ידע במנהל עסקים.
- קורסי ההשלמה: מתמטיקה, יסודות המימון וכלכלת עסקים (חלק א’) יתקיימו במשך שבועות אחדים בסמסטר הקיץ הקודם לתחילת שנת הלימודים. קורס השלמה כלכלת עסקים (חלק ב’) יתקיים בסמסטר א’ העוקב, במסגרת ארבעה מפגשים מרוכזים ביום נוסף על ימי הלימודים של התכנית.
- לתכנית יכולים להירשם בוגרי תארים שאינם במדעים, מתמטיקה, סטטיסטיקה או חשבונאות, ובלבד שממוצע ציוניהם הוא 80 לפחות. ממוצע זה הוא סף מינימום לצורך רישום בלבד ואינו מבטיח קבלה.
◄ במקרים חריגים תידון קבלתם של מועמדים אשר אינם עומדים בדרישות המפורטות לעיל.

כל מסלולי הלימוד של  המרכז האקדמי רופין


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649