ספיר - המכללה האקדמית בנגב המערבי

הנדסה שנה א’

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני
  • אזור גיאוגרפי:
     באר שבע והדרום - שדרות

אודות:
מסלול לימודים ייחודי המאפשר להשתלב לאחר שנת לימודים אחת בלימודי הנדסה באוניברסיטת בן-גוריון ובאוניברסיטאות מובילות נוספות. תכנית הלימודים מאפשרת למועמדים שאינם עומדים בנתוני הקבלה לפקולטות להנדסה, להתחיל את לימודיהם במכללת ספיר ולהמשיך את לימודים בפקולטות להנדסה באוניברסיטת בן-גוריון ואוניברסיטאות נוספות. המשך הלימודים במוסדות אלה נסמך אך ורק על הישגים בתכנית להנדסה שנה א׳ וללא התחשבות בנתונים קודמים.

ביסוד התכנית עומדת האמונה כי לא ניתן לקבוע את יכולתו של תלמיד על סמך מבחנים צופי הצלחה כגון ציון הפסיכומטרי. לכן אנו שמחים לקלוט תלמידים שלא עמדו בדרישות הקבלה, לפתוח בפניהם אפשרות להגשים את שאיפתם ללמוד הנדסה במוסד מוביל. התוכנית פועלת מעל עשרים שנה והעמידה אפי מהנדסים. תלמידי התכנית מציגים הישגים נאים ושיעורי הצלחה שלהם לסיום התואר בהנדסה גבוהים.

מטרת התכנית:
מטרת הלימודים בתכנית היא כפולה, ראשית, לצבור חלק גדול מהידע הנרכש בלימודי שנה א בפקולטות המובילות להנדסה. שנית, לאפשר לתלמיד להוכיח בפועל שכישוריו מספיקים ללימודי הנדסה ברמה הגבוה ביותר. תלמידים שמסיימים בהצלחה את לימודיהם בתכנית יכולים להמשיך את לימודיהם באוניברסיטת בן-גוריון. זאת, בהתאם לתנאים שנקבעו בהסכם בין המוסדות. מוסדות נוספים להשכלה גבוהה (הטכניון, תל אביב) קולטים תלמידים מהתכנית על בסיס בדיקה פרטנית של הישגי התלמיד. לתכנית הסכמים לקליטת תלמידים עם מכללות מובילות בארץ. באופן זה ניתן להבטיח שכל תלמיד המסיים את השנה בספיר ימצא מקום ראוי להמשך לימודי ההנדסה, מקום התואם את כישוריו, וכל זאת מבלי להפסיד שנת לימודים.

אופק תעסוקתי:
הצעד הראשון לדיפלומת מהנדס ולעיסוק באחד המקצועות המבוקשים, המרתקים והמתגמלים במשק הישראלי והגלובלי, מתחיל בשנה א׳ של לימודי ההנדסה בספיר. סיום מטלות השנה הראשונה בהצלחה והמשך הלימודים באחד מהמוסדות המעניקים דיפלומה בהנדסה, מאפשרים לבוגר להשתלב, בהתאם למסלול לימודיו ולנטיות לבו, במגוון רחב של תחומי ההנדסה, ובהם: הנדסת חשמל ומחשבים, הנדסת מחשבים, הנדסת מכונות, הנדסה כימית, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת חומרים, הנדסת מערכות תקשורת, הנדסת ביוטכנולוגיה, הנדסת מערכות תוכנה ומידע, הנדסת תוכנה, הנדסה ביו רפואית, הנדסת בניין ועוד.

תנאי קבלה:
◄ זכאות לתעודת בגרות מלאה
◄ 4 יח’ל באנגלית
◄ רמת אנגלית: בסיסית
◄ ציון מבחן פסיכומטרי 550 ומעלה
◄ 5 יח’ל במתמטיקה בציון 70 ומעלה או ציון מינימלי 70 בקורס ההכנה במתמטיקה אשר נערך במשך הקיץ.

הלימודים בהנדסה שנה א’ ספיר מאפשרים לכוון גבוה ובו זמנית מספקים "רשת ביטחון" בדמות מרחב גדול של אפשרויות לימודים חלופיות.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות הנדסה שנה א’ בספיר.


כל מסלולי הלימוד של  ספיר - המכללה האקדמית בנגב המערבי


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649