המרכז האקדמי רופין

B.Sc בהנדסת אלקטרוניקה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה
  • אזור גיאוגרפי:
     השרון - עמק חפר 4025000

שכר לימוד אוניברסיטאי
התכנית היא לימודי הנדסת אלקטרוניקה ולא הנדסת חשמל.

אודות:
מטרת התכנית להקנות לבוגרים בסיס ידע הנדסי רחב הנחוץ להתמודדות עם האתגרים הטכנולוגיים בתעשייה המודרנית. תכנית הלימודים משנה את פניה לפי דרישות התעשייה כדי לאפשר לסטודנטים של היום, שהם המהנדסים של המחר, להתאים עצמם לסביבה הדינמית של תהליכי הייצור והפיתוח בתעשיית ההייטק.
תכנית הלימודים מתבססת על תחומי הדעת המרכזיים של הנדסת החשמל: תקשורת, מחשבים (חומרה, רשתות מחשבים ותוכנה) ועיבוד אותות.
התכנית מספקת לבוגרים בסיס ידע רחב המאפשר להם להשתלב במגוון תפקידים בתעשיות המתקדמות – מהנדסי פיתוח בתחומי חומרה, תוכנה ועיבוד אות ועוד.

מטרות הלימודים:
◄ בוגרי התכנית רוכשים בסיס ידע הנדסי רחב, גמישות מחשבתית, יכולת למידה עצמאית ויכולת להתמודד מול אתגרים הנדסיים. כלים אלו יאפשרו להם להתגבר על אתגרים טכנולוגיים ולהצליח בתעשיית ההייטק המתפתחת.
◄ בוגרי התכנית יוכלו להשתלב בהצלחה במגוון רחב של תפקידים נדרשים בתעשייה – תפקידי פיתוח, תמיכה טכנית, תפקידי שיווק ועוד.
◄ בוגרי התכנית שירצו בכך יוכלו להמשיך את לימודיהם לתואר שני מחקרי באוניברסיטאות המחקר המובילות.

אשכולות התמחות לבחירה:
הסטודנטים נדרשים לבחור שני אשכולות לימוד בהם יעמיקו את ידיעותיהם. לחילופין, הם יכולים לבחור להתמחות במערכות רפואיות ע"י בחירת אשכול לימודים כפול: מכשור הרפואי ועיבוד האותות הרפואיים. התמחות ייחודית לפקולטה​ בהנדסה של המרכז האקדמי רופין.

פרויקט גמר:
בפרויקט גמר הסטודנטים מציעים פתרון לבעיה הנדסית או מחקרית מחזית הידע הטכנולוגי וביצועו דורש מיומנויות, ידע וכלים שנרכשו במהלך הלימודים. רוב הפרויקטים מתבצעים בשיתוף והנחיה של בכירים בתעשיית ההייטק ובליווי אקדמי של סגל ההוראה הבכיר.
מתוך הכרה בחשיבותם של פרויקטי הגמר ככרטיס כניסה של הסטודנטים לעולם התעשייה, הפקולטה להנדסה עורכת ​אירוע שנתי להצגתם. האירוע מפגיש סטודנטים, אנשי אקדמיה ובכירים בתעשייה ומעניק הזדמנות לסטודנטים מצטיינים להציג את עבודותיהם בפני נציגים מתעשיית ההייטק.

מתכונת הלימודים:
◄ לימודי בוקר- 4 שנים אקדמיות, 8 סמסטרים, 3-5 ימים בשבוע.
◄ לימודי ערב- 4 שנים קלנדריות, 12 סמסטרים רצופים, שני ערבים בשבוע ובוקר יום שישי.
◄ שיעורי השלמה של לימודי יסודות הפיסיקה בשנה א’, למי שנדרש לכך, יהיו קבועים במערכת השעות ביום נפרד בנוסף לימי הלימוד. לימודי אנגלית ושיעורי השלמה יתקיימו בימי לימוד בנוסף לימי הלימוד הקבועים.
◄ המעוניינים יוכלו לפרוס את הלימודים לתקופה ארוכה יותר.
◄ הנדסאים בעלי פטור יוכלו לרווח את משך הלימודים על פי היקף הפטור.

תנאי קבלה:
את מועמדותם ללימודים רשאים להגיש מועמדים שעומדים בכל הקריטריונים הבאים:
1. תעו​דת בגרות: זכאות לבגרות או תעודה שוות ערך קבילה על פי משרד החינוך וממוצע ציונים 70 לפחות ללא בונוסים.
2.הישגים העונים על אחד הקריטריונים הבאים לפחות:
ציון פסיכומטרי 570 ומעלה, או ציון פסיכומטרי 560 ומעלה שמרכיב הציון הכמותי בו הוא 120 לפחות.
ממוצע בגרות (משוקלל עם בונוסים) 100 לפחות, או ממוצע 98 ובו ציון הבגרות במתמטיקה הוא 80 לפחות ברמת חמש יחידות או 90 לפחות ברמת ארבע יחידות.
ציון קבלה 106 לפחות בשקלול בין ממוצע הבגרות (משוקלל עם בונוסים) ובין הציון הפסיכומטרי העומד על 530 לפחות.
דיפלומת הנדסאי וגיליון ציונים סופי: ממוצע 80 לפחות בבחינות מה"ט (ציון הפרויקט לא נכלל בממוצע), או ממוצע פשוט (ללא בונוסים) 80 לפחות בלימודי ההנדסאות.
3. מתמטיקה: נדרש ציון 70 לפחות בתעודת הבגרות ברמה חמש יחידות, או ציון 80 לפחות בתעודת הבגרות ברמת ארבע יחידות.
מועמדים שאינם עונים על תנאי הקבלה במתמטיקה נדרשים להשתתף בקורס קד​ם​ במתמטיקה​ ולקבל בו ציון 70 לפחות או לעמוד בהצלחה בבחינת פטור.
4. פיזיקה: נדרש ציון 70 לפחות בתעודת הבגרות ברמת חמש יחידות.
מסלול לימודי יסוד בפיזיקה: מועמד​ים שלא למדו פיזיקה במסגרת לימודי הבגרות ישתתפו בשנה א במסלול לימודי יסוד בפיזיקה. מסלול זה מחייב גם לימודים בסמסטר קיץ בסוף השנה. המשך הלימודים הסדירים מותנה בעמידה בדרישות לימודי היסוד בפיזיקה.
קורס קיץ ב​יסודות הפיזיקה מכניקה:​ יתקיים לפני שנת הלימודים במהלך קיץ 2021. בקורס יוכלו להשתתף סטודנטים שאינם חייבים קורס קדם במתמטיקה לצורך קבלה ללימודים. נרשם שיעבור קורס זה בהצלחה, ישלים את לימודי הפיזיקה במהלך שנה א’ ולא יידרש לסמסטר קיץ בין שנה א’ ו- ב’. ניתן יהיה לשלב לימודי קורס זה עם קורס הרענון במתמטיקה.
עמידה בהצלחה בבחינת הפטור בפיזיקה
5. עברית: מועמדים שנבחנו בבחינה הפסיכומטרית בשפה שאינה עברית ו/או ששפת ההוראה בבית הספר התיכון שלמדו בו אינה עברית, חייבים להציג ציון 100 לפחות במבחן ידע​ בעברית (יע"ל)​
6. אנגלית: מי שהיתקבל ללימודים ואין לו ציון פיסכומטרי נדרש להיבחן במבחן אמיר"ם שייערך במרכז האקדמי רופין או להיבחן בבחינת אמי"ר של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה. למידע נוסף כנסו לאתר המחלקה לאנגלית
* ועדת קבלה: במקרים חריגים (המפורטים בתקנון​) תידון קבלתם של מועמדים אשר אינם עומדים בדרישות המפורטות לעיל​. מספר המתקבלים באופן כזה לא יעלה על 10% מכלל הסטודנטים המתקבלים למחלקה.​
* קבלת פטורים מקורסים להנדסאים, בכפוף להנחיית המועצה להשכלה גבוהה ולהחלטות ועדת ההוראה.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות B.Sc בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה במרכז האקדמי רופין.


כל מסלולי הלימוד של  המרכז האקדמי רופין


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649