המרכז האקדמי רופין

B.A במנהל עסקים

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה
  • אזור גיאוגרפי:
     השרון - עמק חפר 4025000

משך הלימודים:
3 שנים אקדמיות, 3-4 ימים בשבוע.

שעות לימוד:
לימודי יום.

תנאי קבלה:
1. תעודת בגרות: למחלקה מתקבלים סטודנטים בעלי תעודת בגרות מלאה או תעודה שוות ערך קבילה על פי משרד החינוך.
2. רמת ההישגים של המועמדים באחד מהקריטריונים הבאים או לפי שילוב של כמה מהם:
◄ציון קבלה של 106 לפחות: חישוב של ממוצע הבגרות המשוקלל וציון של 550 לפחות בבחינה הפסיכומטרית.
◄ציון של 615 לפחות בבחינה הפסיכומטרית.
◄ממוצע בגרות (משוקלל עם בונוסים) של 100 לפחות.
3.מתמטיקה: כדי להתקבל למחלקה נדרש ציון של 70 לפחות ב- 4 יח"ל. מועמדים בעלי 4 יח"ל בציון 69 ומטה או בעלי 5 יח"ל בציון נכשל חייבים לעמוד בהצלחה במבחן מעבר במתמטיקה. מועמדים בעלי 3 יח"ל חייבים ללמוד בקורס קדם במתמטיקה ולעמוד בהצלחה במבחן שייערך בסופו.
4.אנגלית: מתקבלים ללימודים שאין ברשותם ציון בחינה פסיכומטרית חייבים להיבחן במבחן אמיר"ם שייערך במרכז האקדמי רופין או להיבחן בבחינת אמי"ר/ רמ"א של המרכז הארצי לבחינות והערכה.
5.עברית: מועמדים שנבחנו בבחינה הפסיכומטרית בשפה שאינה עברית ו/או ששפת ההוראה בבית ספר התיכון שבו למדו אינה עברית חייבים להציג ציון 100 לפחות במבחן ידע בעברית (יע"ל).

ועדת קבלה:
במקרים חריגים תידון קבלתם של מועמדים אשר אינם עומדים בדרישות המפורטות לעיל.
לא עומדים בתנאי הקבלה- הירשמו למכינות/ לתכניות הכנה
מכינה קדם אקדמית למדעי החברה- מיועדת למועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה או חלקית שעומדים בדרישות הקדם למכינה.

תכנית הכנה "בדרך לאקדמיה"- מיועדת למועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה שעומדים בדרישות הקדם לתכנית, בסיומה יוכלו להתקבל ללא ציון פסיכומטרי.


מבנה והתמחויות:
תכנית הלימודים במנהל עסקים מציעה שלוש התמחויות ומסלול אישי.
שנת הלימודים הראשונה מוקדשת כולה ללימודי יסוד ומבואות במדעי החברה והניהול, ובתחילת שנת הלימודים השנייה מתבצעת חלוקה למגמות התמחות. בשלב זה על הסטודנטים לבחור אחת מבין שלוש אפשרויות:
◄ מערכות מידע (בשילוב מקבץ טכנולוגיות אינטרנטיות)
◄ ניהול משאבי אנוש ופיתוח ארגוני
◄ ניהול השיווק
מלבד בחירת ההתמחות הראשית יוכלו סטודנטים שירצו בכך להצטרף בשנה ב’ ללמידה במקבץ קורסים חדש: שיווק, פרסום ויזמות באינטרנט. במקבץ זה יילמד הקורס “יזמות עסקית וחדשנות טכנולוגית”, ובו ירכשו הסטודנטים הבנה של עקרונות יזמיים עסקיים, כגון כיצד מגבשים מודל עסקי, איך הופכים רעיונות והזדמנויות לכסף ועוד. קורס אחר במקבץ הוא “שיווק דיגיטלי – אסטרטגיה ופרקטיקה”, ובו יילמדו עקרונות השיווק באינטרנט: כיצד מפרסמים ב- Google, איך משיגים פרסום חינם ב- Facebook ואחרים.

התמחות בניהול השיווק:
ההכרה בחשיבותו של השיווק כהתמחות חוצת מחלקות בארגונים הולכת ומתרחבת עם השנים, ובייחוד לנוכח התחרות המקומית והגלובלית. הבנה וכישורים בתחום כבר אינם נחלתה של מחלקת השיווק לבדה. בעידן הדיגיטלי עובר השיווק תהפוכות ניכרות, והיכולת לנתב את הארגון בסביבה משתנה ודינמית היא נכס חשוב עבור כל ארגון.
◄ ניהול השיווק עוסק בהיבטים של אפיון הצרכים והדרישות של הלקוחות, תכנון אסטרטגי שיווקי מתוך ראייה עסקית, בניית תכנית שיווקית מפורטת, יישומה ובקרה עליה וכן פרסום ומכירות. בעולם העסקים, כל אלה מתקיימים מתוך שיתוף פעולה עם מחלקות אחרות בארגון כמו פיתוח, פיננסים, מערכות מידע, ייצור וכו’.
◄ ההתמחות מקנה לסטודנטים כלים מעשיים המאפשרים להשתלב בתפקידי שיווק בכל ארגון, וכן הבנה שיווקית הנדרשת היום למנהלים גם אם אינם מתעתדים לעסוק בתפקיד שיווקי. לדוגמה, במסגרת הקורס “תקשורת שיווקית” מתקיימת בכל שנה תחרות הפרסום, העוסקת בתהליך הפיכת המסר השיווקי לשפה פרסומית הלכה למעשה, והסטודנטים שותפים לתכנון וליצירה של מסע פרסום על כל שלביו (החל בכתיבת בריף פרסומי, דרך עיצוב המסרים ויצירתם וכלה בהפקת הקמפיין בפועל) בשלב הגמר של התחרות נבחרים הקמפיינים המצטיינים על ידי צוות שופטים מקצועי המורכב מבכירי ענף הפרסום.
דוגמה נוספת הוא ייסודו של מקבץ שיווק ופרסום באינטרנט, הכולל שלושה קורסים ועוסק בפלטפורמות האינטרנטיות המובילות את השיווק בעידן הניו-מדיה והרשתות החברתיות.
◄ השתלבות בשוק העבודה – בוגרי ההתמחות מצוידים בכלים יישומיים רבים ומשתלבים במבחר תפקידים במשרדי פרסום ויחסי ציבור כתקציבאים, מנהלי מותג ומנהלי מכירות ושירות. בזכות הפרספקטיבה העסקית הרחבה שקיבלו במהלך לימודיהם, בוגרי ההתמחות מתאימים למגוון רחב של תפקידים בחברות מקומיות וגלובליות.

ניהול משאבי אנוש ופיתוח ארגוני:
ניהול משאבי האנוש והפיתוח הארגוני מקיף נושאים כמו גיוס מקצועי ומיומן של עובדים איכותיים, טיפוח מיטבי של המועסקים בארגון ושימוש מושכל בכלי ניהול וייעוץ בכל הנוגע להעסקתם ולרווחתם. התמחות זו משותפת למחלקות מנהל עסקים ומדעי ההתנהגות.
◄ הלימודים בהתמחות משלבים בין ידע תיאורטי להתנסות מעשית וכוללים נושאים עדכניים בתחום ניהול ההון האנושי HCM (Human Capital Management ) בעידן הנוכחי. מטרת ההתמחות היא להקנות לתלמידים הבנה עסקית בשילוב ידע חברתי ופסיכולוגי החיוני להעסקת עובדים, ולציידם במיומנויות מגוונות, החל בגיוס, פיתוח ובנייה של צוותי עבודה וכלה ברתימת הפוטנציאל האנושי והאישי שלהם למטרות הפירמה.
◄ בוגרי ההתמחות מרופין זכאים לקבל בסיום לימודיהם תעודת הסמכה מטעם ‘העמותה הישראלית לניהול, פיתוח וחקר משאבי אנוש’, המרכזת את הקהילה המקצועית של העוסקים בתחום.
◄ הלימודים בהתמחות כוללים הרצאות, הדמיות )סימולציות(, סדנאות, עבודות בצוותים ומגוון הרצאות אורח של אנשי שטח העוסקים במשאבי אנוש ובפיתוח ארגוני. פרויקט הגמר בהתמחות מאפשר לסטודנטים להתנסות בתהליך של ייעוץ ארגוני לחברה או לארגון אמיתיים.
◄ תכנית סטאז’ למצטיינים - סטודנטים מצטיינים בשנה ג’ ללימודיהם יכולים להשתלב בתכנית התמחות המאפשרת ליישם באופן מעשי )יום אחד בשבוע( את החומר התיאורטי בחברות ובארגונים אמיתיים.
◄ השתלבות בשוק העבודה - בין בוגרי ההתמחות אפשר למצוא אחראי הדרכה ופיתוח ארגוני, אחראי גיוס ומיון, מנהלי הדרכה ורווחה, מנתחי עיסוקים בחברות השמה ובמכונים פסיכולוגיים, מנהלי משאבי אנוש, יועצים ארגוניים ומנחי קבוצות, מנהלי מוקדי שירות ובעלי תפקידים פנים- ארגוניים רבים ורבגוניים.שכר לימוד אוניברסיטאי

◄רמת שכרם של בוגרי רופין במנהל עסקים, שנבדקה בחמש שנים לאחר סיום התואר, עומדת במקום השני מבין רמות השכר של בוגרי התחום במכללות והאוניברסיטאות בישראל (על פי סקר מטעם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה משנת 2012).
◄מבדיקת העיתון הכלכלי הבינלאומי Forbes , שדירג את איכות הפקולטות הקיימות למנהל עסקים בישראל 2016 בשקלול מספר משתנים כמו איכות ההוראה והצלחת הבוגרים בשוק התעסוקה, עולה, כי רופין דורגה במקום הרביעי הכללי.
◄הרצאות אורח וימי עיון- המחלקה למנהל עסקים מקיימת מדי שנה ימי עיון והרצאות אורח של בעלי תפקידים בכירים במשק במגוון תחומים.
◄משחק עסקים- בשנה ג’ מתקיים הקורס ’משחק עסקים’- סימולציה המדמה זירה עסקית שבה הסטודנטים יוצרים פירמות, ממתגים אותן וממלאים בהן תפקידים ניהוליים.

התמחויות:
◄ניהול השיווק- כל השלבים בעבודת השיווק מומחשים באמצעות מגוון רחב של סימולציות המעניקות לבוגרי ההתמחות הבנה מעמיקה בעולם העסקים ויתרון תעסוקתי של ממש.
◄ניהול משאבי אנוש ופיתוח ארגוני- בוגרי ההתמחות שעמדו בכל החובות זכאים לתעודת הסמכה במשאבי אנוש מטעם העמותה הישראלית לניהול פיתוח וחקר משאבי אנוש.
◄מערכות מידע- פרויקט הגמר עוסק בתכנון ויישום מערכות מידע בסביבת לקוח אמיתית.
◄ניהול עסקים קטנים- מיועדת לאלו המעוניינים להקים עסק עצמאי.

יישומיות וחיבור לשטח:
◄תחרות קמפיינים- בקורס תקשורת שיווקית, החושפת את הסטודנטים לעולם המדיה והפרסום באמצעות הכנת מסע פרסום משלב הרעיון ועד לביצועו בפועל.
◄סדנא בדינמיקה של קבלת החלטות ולקיחת סיכונים.
◄מקבץ קורסים ביזמות וחדשנות
◄מקבץ קורסים בניהול השקעות

הלימודים מוכרים לצורך:

לימודים ע"ח פיקדון לחיילים משוחררים

כל מסלולי הלימוד של  המרכז האקדמי רופין


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649