המרכז האקדמי רופין

BA דו-חוגי בפסיכולוגיה וסוציולוגיה-אנתרופולוגיה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה
  • אזור גיאוגרפי:
     השרון - עמק חפר 4025000

מתכונת הלימודים:
המחלקה פועלת מ- 1994 והכשירה למעלה מ- 1900 בוגרים.
הלימודים במדעי ההתנהגות עוסקים בהבנת ההתנהגות האנושית מהיבטים של הפרט, החברה והתרבות. הלימודים במחלקה הינם לימודים רב-תחומיים אודות האדם וסביבתו ומתמקדים בשלושה תחומי ידע עיקריים: סוציולוגיה, אנתרופולוגיה ופסיכולוגיה.

מטרות הלימודים:
חזון המחלקה למדעי ההתנהגות במרכז האקדמי רופין הוא שילוב בין ידע תאורטי והתנסות מעשית משמעותית ועל כן התכנית מדגישה במיוחד שלושה מאפיינים:
◄ אקדמיה יישומית – הלימודים כוללים שנתיים של למידה התנסותית משולבת בעבודת שדה ובתרומה לקהילה, מתוך תפיסת עולם חברתית ערכית וייחוס חשיבות להעמקה תיאורטית לצד עבודה מעשית.
◄ אקדמיה אישית – לכל סטודנט יש מרצה אישי שמלווה אותו החל משנה א’, מכוון אותו, מייעץ לו ומסייע לו. הלימודים נערכים בקבוצות קטנות המאפשרות למרצים להכיר את הסטודנטים היכרות אישית.
◄ אקדמיה חדשנית ורב-תחומית – סגל המחלקה מורכב מאנשי מחקר בתחומים מגוונים וחדשניים. העדכניות והחדשנות במחקר משמשות את אנשי הסגל בהוראתם.

למה דו-חוגי?
◄ רישות חברתי ונטוורקינג - הסטודנטים, הבוגרים והסגל עושים שימוש רב בקבוצת הפייסבוק הפעילה של המחלקה, המשמשת לדיונים כלליים על נושאים לימודיים, לדיווחים על אירועים אקדמיים ואחרים ולהצעות עבודה לתלמידים ולבוגרים.
◄ פרויקט "היום שאחרי התואר" - סדרת מפגשי ייעוץ, הכוונה והדרכה לקראת השתלבות בעולם העבודה ולהמשך לימודים מתקדמים. המפגשים פתוחים לתלמידי שנה ג’ ומטרתם להציג לסטודנטים את האפשרויות ללימודים מתקדמים ואת אפשרויות התעסוקה המגוונות העומדות בפניהם.
◄ מרצה אישי - כל סטודנט בשנה א’ זוכה לליווי אישי של חבר סגל במחלקה ומקבל ייעוץ והכוונה, עזרה בהתמודדות עם אתגרים וסיוע בטיפוח יכולותיו ושאיפותיו למצוינות.
◄ אקדמיה בקהילה - המחלקה רואה חשיבות רבה למעורבות ותרומה לקהילה. סטודנטים של המחלקה עובדים במסגרות קהילתיות וטיפוליות. פעילות זו מודרכת על ידי מומחים מהשטח ומזכה בקרדיט אקדמי ולעיתים במלגת מעורבות חברתית.

השילוב הדו-חוגי נבנה במטרה לאפשר לכל סטודנט ללמוד שני תחומי דעת המשלימים זה את זה. במסגרת זו אנו מפעילים מספר תוכניות משותפות שנועדו לתמוך ולקדם את מיצוי הפוטנציאל של כל סטודנט וסטודנט, כגון:

מתכונת הלימודים:
◄ משך הלימודים 3 שנים אקדמיות
◄ 3-4 ימים בשבוע
◄ לימודי יום

תנאי קבלה:
1. תעודת בגרות: למחלקה מתקבלים סטודנטים בעלי תעודת בגרות מלאה או תעודה שוות ערך קבילה על פי משרד החינוך.
2. רמת ההישגים של המועמדים באחד מהקריטריונים הבאים או לפי שילוב של כמה מהם:
◄ ציון קבלה של 100 לפחות: חישוב של ממוצע הבגרות המשוקלל וציון של 500 לפחות בבחינה הפסיכומטרית.
◄ ציון של 580 לפחות בבחינה הפסיכומטרית.
◄ ממוצע בגרות (משוקלל עם בונוסים) של 100 לפחות.
3. אנגלית: מתקבלים ללימודים שאין ברשותם ציון בחינה פסיכומטרית חייבים להיבחן במבחן אמיר"ם שייערך במרכז האקדמי רופין או להיבחן בבחינת אמי"ר/ רמ"א של המרכז הארצי לבחינות והערכה.
4. עברית: מועמדים שנבחנו בבחינה הפסיכומטרית בשפה שאינה עברית ו/או ששפת ההוראה בבית הספר התיכון שבו למדו אינה עברית חייבים להציג ציון 100 לפחות במבחן ידע בעברית (יע"ל).

ועדת קבלה:
במקרים חריגים תידון קבלתם של מועמדים אשר אינם עומדים בדרישות המפורטות לעיל.
לא עומדים בתנאי הקבלה- הירשמו למכינות/ לתכניות הכנה

מכינה קדם אקדמית למדעי החברה- מיועדת למועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה או חלקית שעומדים בדרישות הקדם למכינה.

תכנית הכנה "בדרך לאקדמיה"- מיועדת למועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה שעומדים בדרישות הקדם לתכנית, בסיומה יוכלו להתקבל ללא ציון פסיכומטרי.


שכר לימוד אוניברסיטאי

תכנית הלימודים משופעת בקורסים וכלים פרקטיים שנועדו לייצר ערך גבוה לבוגרים.

מסלולים:
◄פסיכולוגיה- מסלול זה כולל את כל קורסי החובה בפסיכולוגיה הנדרשים לשם קבלה לתואר מוסמך (MA) בפסיכולוגיה באוניברסיטאות כמו גם במרכז האקדמי רופין.
◄פסיכולוגיה עם התמחות בפסיכולוגיה יישומית- בשנה ג’ רשאים הסטודנטים להתנסות בפסיכולוגיה יישומית בתחומים הקשורים לספורט ואמנויות הביצוע, לפלילים ולחינוך.
◄סוציולוגיה ואנתרופולוגיה- המסלול מדגיש במיוחד את חשיבותם של המרחב החברתי והקהילתי, את הייזום והמעורבות החברתית במרחב זה ואת חשיבות הקשר בין האקדמיה לקהילה.
◄סוציולוגיה ואנתרופולוגיה עם התמחות בניהול משאבי אנוש ופיתוח ארגוני- לבוגרי ההתמחות יתאפשר לקבל הסמכת מומחה מטעם העמותה הישראלית לניהול, פיתוח וחקר משאבי אנוש, ולהשתייך רשמית לקהילה המקצועית בארץ.


ייחודיות התכנית- אקדמיה אישית:
◄מרצה אישי- כל סטודנט בשנה א’ זוכה לליווי אישי של חבר סגל במחלקה ומקבל ייעוץ והכוונה, עזרה בהתמודדות עם אתגרים וסיוע בטיפול יכולותיו ושאיפותיו למצוינות.
◄תכנית המצטיינים ’אלונים’- לתכנית זו מתקבלים סטודנטים מעטים, סקרנים ושאפתניים במיוחד. התכנית מהווה מסגרת מיוחדת המעודדת חשיבה מקורית לצד תרומה חברתית.
◄’קשרופין’- עלון חצי- שנתי המעדכן את הסטודנטים והבוגרים בעשייה האקדמית, המחקרית והחברתית במחלקה ומביא חידושים מהשטח.
◄פרויקט ’היום שאחרי התואר’- סדרת מפגשי ייעוץ, הכוונה והדרכה לקראת השתלבות בעולם העבודה ולהמשך לימודים מתקדמים.
◄אקדמיה בקהילה- סטודנטים של המחלקה עובדים במסגרות קהילתיות וטיפוליות, פעילות זו מודרכת על ידי מומחים מהשטח ומזכה בקרדיט אקדמי.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות BA מדעי ההתנהגות במרכז האקדמי רופין.

כל מסלולי הלימוד של  המרכז האקדמי רופין


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649