המרכז האקדמי רופין

B.Sc בהנדסת מחשבים-חומרה ותוכנה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה
  • אזור גיאוגרפי:
     השרון - עמק חפר 4025000

אודות:
תכנית הלימודים בהנדסת מחשבים (Computer Engineering) פותחה ע"פ אמות המידה הנהוגות באוניברסיטאות, הינה ייחודית בין המכללות, ומשלבת הקניית ידע מעמיק בתחומי האלקטרוניקה ומדעי המחשב, בזיקה לצרכים ולדרישה של תעשיות ההיי-טק המתקדמות.
יעדה המרכזי של התכנית, הוא להכשיר מהנדסי מחשבים לפעילות הנדסית במגוון רחב של תפקידים בתעשיית ההיי-טק המתקדמת, כאשר בוגרי התכנית שולטים במגוון תחומים: פיתוח תוכנה במגוון סביבות פיתוח על מגוון מערכות הפעלה, מערכות שרת/לקוח, מערכות זמן אמת ובמערכות משובצות מחשב.

תכנית הלימודים:
לימודי בוקר – ארבע שנים אקדמיות, 8 סמסטרים, לימודי יום 5– 3 ימים בשבוע.
לימודי ערב – ארבע שנים קלנדריות, 12 סמסטרים רצופים (ובכללם תקופות הקיץ), שני ערבים בשבוע 22:00 – 16:00 , בוקר יום שישי 14:00 – 08:00 . שיעורי השלמה של לימודי יסודות הפיסיקה בשנה א’, למי שנדרש לכך, יהיו קבועים במערכת השעות ביום נפרד בנוסף לימי הלימוד. לימודי אנגלית ושיעורי השלמה יתקיימו בימי לימוד בנוסף לימי הלימוד הקבועים.
המעוניינים יוכלו לפרוס את הלימודים לתקופה ארוכה יותר.
הנדסאים בעלי פטור יוכלו לרווח את הלימודים על פי היקף הפטור.​

מבנה תכנית הלימודים:
בשנים א’ + ב’ הלימודים מתמקדים בקורסי בסיס במתמטיקה, בפיזיקה ובמקצועות בסיס טכנולוגיים הנדסיים.
בשנים ג’ ו-ד’ משלימים לימודי מקצועות ליבה והסטודנטים בוחרים שניים מבין אשכולות הבחירה. בהם רוכשים הסטודנטים ידע מתקדם בתחום התמחות מסוים וניסיון מעשי במעבדות מתקדמות.
בשנה ד’ משלימים לימודי מקצועות הבחירה ונערך פרויקט גמר ובו הסטודנטים מציעים פתרון לבעיה הנדסית או מחקרית מחזית הידע הטכנולוגי. פרויקט זה מסכם את הידע, הכלים והמיומנויות שרכשו הסטודנטים במהלך לימודיהם. סטודנטים העובדים בתחום יכולים לערוך את פרויקט הגמר במקום עבודתם.

תנאי קבלה:
את מועמדותם ללימודים רשאים להגיש מועמדים שעומדים בכל הקריטריונים הבאים:
1. תעו​דת בגרות: זכאות לבגרות או תעודה שוות ערך קבילה על פי משרד החינוך וממוצע ציונים 70 לפחות ללא בונוסים.
2.הישגים העונים על אחד הקריטריונים הבאים לפחות:
ציון פסיכומטרי 570 ומעלה, או ציון פסיכומטרי 560 ומעלה שמרכיב הציון הכמותי בו הוא 120 לפחות.
ממוצע בגרות (משוקלל עם בונוסים) 100 לפחות, או ממוצע 98 ובו ציון הבגרות במתמטיקה הוא 80 לפחות ברמת חמש יחידות או 90 לפחות ברמת ארבע יחידות.
ציון קבלה 106 לפחות בשקלול בין ממוצע הבגרות (משוקלל עם בונוסים) ובין הציון הפסיכומטרי העומד על 530 לפחות.
דיפלומת הנדסאי וגיליון ציונים סופי: ממוצע 80 לפחות בבחינות מה"ט (ציון הפרויקט לא נכלל בממוצע), או ממוצע פשוט (ללא בונוסים) 80 לפחות בלימודי ההנדסאות.
3. מתמטיקה: נדרש ציון 70 לפחות בתעודת הבגרות ברמה חמש יחידות, או ציון 80 לפחות בתעודת הבגרות ברמת ארבע יחידות.
מועמדים שאינם עונים על תנאי הקבלה במתמטיקה נדרשים להשתתף בקורס קד​ם​ במתמטיקה​ ולקבל בו ציון 70 לפחות או לעמוד בהצלחה בבחינת פטור.
4. פיזיקה: נדרש ציון 70 לפחות בתעודת הבגרות ברמת חמש יחידות.
מסלול לימודי יסוד בפיזיקה: מועמד​ים שלא למדו פיזיקה במסגרת לימודי הבגרות ישתתפו בשנה א במסלול לימודי יסוד בפיזיקה. מסלול זה מחייב גם לימודים בסמסטר קיץ בסוף השנה. המשך הלימודים הסדירים מותנה בעמידה בדרישות לימודי היסוד בפיזיקה.​
קורס קיץ ב​יסודות הפיזיקה מכניקה:​ יתקיים לפני שנת הלימודים במהלך קיץ 2021. בקורס יוכלו להשתתף סטודנטים שאינם חייבים קורס קדם במתמטיקה לצורך קבלה ללימודים. נרשם שיעבור קורס זה בהצלחה, ישלים את לימודי הפיזיקה במהלך שנה א’ ולא יידרש לסמסטר קיץ בין שנה א’ ו- ב’. ניתן יהיה לשלב לימודי קורס זה עם קורס הרענון במתמטיקה.
עמידה בהצלחה בבחינת הפטור בפיזיקה
5. עברית: מועמדים שנבחנו בבחינה הפסיכומטרית בשפה שאינה עברית ו/או ששפת ההוראה בבית הספר התיכון שלמדו בו אינה עברית, חייבים להציג ציון 100 לפחות במבחן ידע​ בעברית (יע"ל)​
6. אנגלית: מי שהיתקבל ללימודים ואין לו ציון פיסכומטרי נדרש להיבחן במבחן אמיר"ם שייערך במרכז האקדמי רופין או להיבחן בבחינת אמי"ר של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה. למידע נוסף כנסו לאתר המחלקה לאנגלית
ועדת קבלה: במקרים חריגים (המפורטים בתקנון​) תידון קבלתם של מועמדים אשר אינם עומדים בדרישות המפורטות לעיל​. מספר המתקבלים באופן כזה לא יעלה על 10% מכלל הסטודנטים המתקבלים למחלקה.​
* קבלת פטורים מקורסים להנדסאים, בכפוף להנחיית המועצה להשכלה גבוהה ולהחלטות ועדת ההוראה.

מסלול ערב:
התכנית מציעה מסלול ייחודי ללימודי ערב המתאים לאנשים עובדים. מסלול הערב זהה לחלוטין ללימודי הבוקר מבחינת התואר הניתן בסופו, היקף השעות ותוכני הלימוד. מסלול הערב פתוח גם בפני הנדסאים שיימצאו מתאימים שכר הלימוד בתכנית הוא אוניברסיטאי.

ניתן להירשם למסלול מכינה ברופין במידה ואינך עומד בתנאי הקבלה
תנאי קבלה:
◄ תעודת בגרות
◄ ציון של 550 לפחות בבחינה הפסיכומטרית
◄ ממוצע בגרות (משוקלל עם בונוסים) של 100 לפחות
◄ מתמטיקה: נדרש ציון של 70 לפחות ב-5 יח’ל או ציון של 80 לפחות ב-4 יח’ל.
◄ פיזיקה: נדרש ציון של 70 לפחות ב-5 יח’ל
מסלול לימודי יסוד בפיזיקה: מועמדים שלא למדו פיזיקה במסגרת לימודי הבגרות ישתתפו במסלול לימודי יסוד בפיזיקה המתקיים במהלך שנה א’. מסלול זה מחייב גם לימודים בסמסטר קיץ בסוף השנה. המשך הלימודים הסדירים מותנה בעמידה בדרישות לימודי היסוד בפיזיקה.
קורס קיץ ביסודות הפיזיקה מכניקה: יתקיים לפני שנת הלימודים במהלך קיץ 2016 . בקורס יוכלו להשתתף סטודנטים שאינם חייבים במכינה במתמטיקה לצורך קבלה ללימודים. נרשם שיעבור קורס זה בהצלחה, ישלים את לימודי הפיזיקה במהלך שנה א’ ולא יידרש לסמסטר קיץ בין שנה א’ ו- ב’. ניתן יהיה לשלב לימודי קורס זה עם מכינת הרענון במתמטיקה.
עמידה בהצלחה בבחינת הפטור בפיזיקה
◄ עברית: מועמדים שנבחנו בבחינה הפסיכומטרית בשפה שאינה עברית ו/או ששפת ההוראה בבית ספר התיכון שבו למדו אינה עברית חייבים להציג ציון 100 לפחות במבחן ידע בעברית (יע’ל)
◄ אנגלית: מתקבלים ללימודים שאין ברשותם ציון בחינה פסיכומטרית חייבים להיבחן במבחן אמיר’ם שייערך במרכז האקדמי רופין או להיבחן בבחינת אמי’ר של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה.
◄ תנאי קבלה להנדסאים:
- גיליון ציונים סופי ודיפלומת הנדסאי.
- דרישות קבלה כמוגדר בסעיפים 1-6 בתנאים לקבלה כתלמיד מן המניין.
- הנדסאים פטורים ממבחן פסיכומטרי במידה ועומדים באחד מהקריטריונים הבאים:
- הנדסאים בעלי ממוצע של 80 ומעלה במבחני מה’ט (ציון הפרויקט לא נכלל בממוצע)
- הנדסאים בעלי ציון 75 לפחות בכל אחת מבחינת מה’ט.
- הנדסאים בעלי ממוצע פשוט (ללא בונוסים) של 75 לפחות בתעודת הבגרות ובלימודי ההנדסאות (ללא מבחני מה’ט).

לא עומדים בתנאי הקבלה? - הירשמו למכינות / לתכנית ההכנה של רופין:
מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה יכולים להשתתף באחת מהמכינות ותכניות ההכנה:
- מכינה קדם אקדמית להנדסה ולמדעים- מיועדת למועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה או חלקית.
- תכנית הכנה’בדרך לאקדמיה’- מיועדת למועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה שעומדים בדרישות הקדם לתכנית, בסיומה יוכלו להתקבל ללא ציון פסיכומטרי.


השאר פרטים, ללא כל התחייבות,וקבל את כל המידע אודות הלימודים במרכז האקדמי רופין

כל מסלולי הלימוד של  המרכז האקדמי רופין


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649