המרכז האקדמי רופין

מגוון תארים איכותיים במרכז האקדמי רופין

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה
  • אזור גיאוגרפי:
     השרון - עמק חפר 4025000

בואו ללמוד למגוון תארים במכללה מספר 1 בשביעות רצון הסטודנטים! שכ"ל אוניברסיטאי!


המרכז האקדמי רופין- מידע כללי:
בשנים האחרונות תופס המרכז האקדמי רופין מקום מרכזי בנוף המכללות, עם שיעור צמיחה מרשים
ועם קהל בוגרים איכותי שמשולב בתפקידי מפתח במשק הישראלי. המרכז האקדמי רופין הוא מוסד
שמחבק ומטפח את תלמידיו ובוגריו ונבחר דרך קבע לאחד המקומות הראשונים במבחני שביעות רצון
שנערכים בקרב כלל ציבור הסטודנטים. ברופין פועלות ארבע פקולטות (פקולטה למדעי החברה
והקהילה, פקולטה לכלכלה ומנהל עסקים, פקולטה להנדסה ופקולטה למדעי הים) עם 15
מחלקות אקדמיות לתואר בוגר ומוסמך שבהן לומדים כ- 4,300 סטודנטים.

ניתן להירשם למסלול מכינה ברופין במידה ואינך עומד בתנאי הקבלה

המכללה נבחרה כמספר 1 בסקר שביעות רצון של הסטודנטים;
המרכז האקדמי רופין אינו מסתפק בהכשרה אקדמית שגרתית ושם לעצמו למטרה להעמיד דור חדש
של מנהלים, כלכלנים, רואי-חשבון, מהנדסים, פסיכולוגים וחוקרים בעלי ראייה חברתית-ערכית
ומודעות סביבתית. בתוך כך מניף המרכז שני דגלים מרכזיים: הראשון, לימוד ומחקר של הים התיכון
כמקור רב עוצמה לפיתוח כלכלי בצד שמירה על הערכים הסביבתיים הגלומים בו, והשני, חקר
ההגירה והשילוב החברתי כמענה לאחד האתגרים החברתיים הגדולים ביותר בעידן הגלובלי שעמם
מתמודדת כיום מדינת ישראל והעולם כולו. בצד הלימודים בפקולטות מעודד המרכז האקדמי רופין
מגוון פעילויות אקדמיות אחרות: הוקמה רשות מחקר לטובת העצמתו וקידומו של הסגל האקדמי, נוסד
מכון לחקר הגירה ושילוב חברתי , ולאורך כל השנה נערכים ימי עיון, כנסים, הרצאות, טקסים ואירועים
הפתוחים לקהל הרחב, המנחילים את ערכי המרכז האקדמי רופין לקהילה ולחברה במישור האזורי והלאומי.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות מסלולי הלימוד במרכז האקדמי רופין.


מגוון התארים במרכז האקדמי רופין

B.Sc במדעי הים והסביבה הימית:
הפקולטה למדעי הים של המרכז האקדמי רופין היא המוסד האקדמי היחיד המעניק תואר בוגר B.Sc. במדעי הים והסביבה הימית, התואר מוכר ע’י כל האוניברסיטאות ומכוני המחקר בישראל. התכנית גובשה בידי טובי המדענים ומורכבת מקורסים בסיסיים – גנטיקה, פיזיקה, כימיה, ביוכימיה, מתמטיקה וביולוגיה מולקולרית – בצד קורסים ייעודיים במדעי הים בהם אוקיינוגרפיה פיזיקלית, כימית וביולוגית; ביולוגיה ואקולוגיה של אורגניזמים ימיים; לימנולוגיה של הכנרת; אקולוגיה של נחלי החוף בישראל; שימור הים והחוף ועוד. נוסף על כך, התכנית מציעה מגוון קורסי בחירה: יונקים ימיים, אורגניזמים שחיים בתנאי מחייה קיצוניים (extremophiles), אימונולוגיה וסדימנטולוגיה ימית ועוד.
בוגרי התכנית ממשיכים לתארים מתקדמים באוניברסיטאות מובילות בארץ ובעולם, עוסקים במחקר ימי שימושי ומובילים פרויקטים מגוונים בתעשייה ובארגונים כלכליים וסביבתיים: מקורות, חברת החשמל, גופים ירוקים, משרד החקלאות, חקר ימים ואגמים וחוות פרטיות לחקלאות ימית.

על חוויית הלימודים:
תכנית הלימודים עשירה בשעות מעבדה, בסיורים ובפרויקטים מחקריים. רבים מהבוגרים הממשיכים לתארים מתקדמים מעידים שהניסיון שצברו בפעילות המעבדתית המקיפה בקמפוס מכמורת תורם רבות להצלחתם בהמשך.
תכנית הלימודים מגוונת וכוללת גם לימודי צלילה בדרגות שונות ולימודי משיט (סקיפר), שבהם מפליגים התלמידים לאורך חופי ישראל, לקפריסין וליוון. (ההשתתפות בקורסי הצלילה והמשיט כרוכה בתשלום נוסף, אך העלות מסובסדת עבור הסטודנטים).
הקמפוס האינטימי והייחודי והאופי המיוחד של הסטודנטים אוהבי הים יוצרים אווירת לימודים חמה ונעימה, וחיי קמפוס עשירים בפעילות חברתית וקהילתית.

B.Sc בהנדסה רפואית:
תחום ההנדסה הרפואית משלב בין מדעי ההנדסה לבין מדעי החיים והינו מתחומי הטכנולוגיה העילית בעלי הצמיחה המהירה ביותר בעולם המערבי בכלל ובישראל בפרט.
ההתקדמות המדעית והטכנולוגית בתחום ההנדסה הרפואית ורמת המורכבות של המכשור הרפואי בהווה יצר את הצורך בקיום דו-שיח מקצועי בין הגורמים ההנדסיים לבין הגורמים הרפואיים בבתי החולים, במרפאות ובמכונים הרפואיים, שתכליתו להבטיח שימוש אפקטיבי בציוד המתקדם.
בין הפקולטה להנדסה במרכז האקדמי רופין, לבין המרכז הרפואי הילל יפה, קיים שיתוף פעולה הדוק שאפשר את פיתוח תכנית הלימודים הייחודית, ויאפשר המשך ביצוע פרויקטי גמר לתלמידי התוכנית ההתפתחויות הנוכחיות בשוק מבטיחות לבוגרים אפשרויות עבודה מעניינות ומגוונות.

B.Sc בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה :
תכנית הלימודים פותחה על פי אמות המידה הנהוגות בטכניון ובאוניברסיטאות ומכשירה לתואר בוגר B.Sc. בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה (Electronics Engineering).
התכנית מאפשרת לבוגריה להשתלב בהיצע רב של עיסוקים הנדסיים בתעשייה ובהמשך ללימודים לתארים מתקדמים. מושם דגש על הכשרתו של הבוגר בניהול ובשיווק המאפשרים את התפתחותו בצוותי ניהול בתעשייה. במקביל לידע התיאורטי מוקנה ידע מעשי במעבדות.
בשנה ד’ מתקיימים לימודי בחירה. התכנית כוללת ארבעה אשכולות לימוד לבחירה, כאשר כל סטודנט חייב לבחור שניים מתוך אשכולות הבחירה: תקשורת, עיבוד אותות, מחשבים, מערכות רפואיות.
הבוגרים ורמת הלימודים זוכים להערכה גבוהה בסקרים הנעשים על כלל המוסדות להשכלה גבוהה בישראל, וממקמים את המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה במרכז האקדמי רופין במקומות הראשונים בארץ.

B.Sc בהנדסת מחשבים-חומרה ותוכנה:
תכנית הלימודים היא ייחודית בין המכללות, ומשלבת הקניית ידע מעמיק בתחומי האלקטרוניקה ומדעי המחשב, בזיקה לצרכים ולדרישה של תעשיות ההיי-טק המתקדמות.
היעד המרכזי של התכנית להנדסת מחשבים הוא להכשיר מהנדסי מחשבים לפעילות הנדסית כאנשי צוות בתחום החומרה והתוכנה, במגוון רחב של תפקידים בתעשיית ההיי-טק המתקדמת, וביניהם מהנדסי פיתוח מערכות מחשב, מערכות RT, מערכות DSP, מהנדסי VHDL, מהנדסי מערכת, מהנדסי תוכנה, מהנדסי יישומים, מנתחי מערכות ועוד.
תכנית הלימודים פותחה על פי אמות המידה הנהוגות באוניברסיטאות ומכשירה לתואר בוגר B.Sc. בהנדסת מחשבים (Computer Engineering).
בשנים ג’ ו-ד’ בוחרים הסטודנטים אחד מבין חמישה אשכולות הבחירה: מערכות מחשבים, עיבוד אות ותמונה, תקשורת מחשבים, מערכות תוכנה, מערכות רפואיות

B.Sc בהנדסת תעשייה וניהול:
הנדסת תעשייה וניהול היא תחום הנדסי העוסק בהיבטים טכנולוגיים וניהוליים של תפעול ארגונים. מהנדסי תעשייה וניהול משתלבים בתכנון, בהקמה ובניהול שוטף של תהליכים הקיימים בכל ארגון.

תכנית הלימודים פותחה על פי אמות המידה הנהוגות באוניברסיטאות, מכשירה לתואר בוגר B.Sc. הנדסת תעשייה וניהול Engineering and Management) Industrial).
בשנה ג’ בוחרים הסטודנטים אחד משלושת אשכולות בחירה:
● אשכול מערכות תפעול הנדסיות
● אשכול הנדסת מערכות מידע
● אשכול יזמות וחדשנות טכנולוגית
אשכול יזמות וחדשנות טכנולוגית נמצא בפיתוח ובתהליכי אישור.
במסגרת האשכולות הסטודנטים לומדים קורסים מתקדמים ומתנסים באופן מעשי במעבדות המחלקה.

M.B.A במנהל עסקים:
ההתפתחות העסקית והתעשייתית, התחרותיות הגוברת בין המדינות המפותחות והשתלבותה של ישראל בקהילת העסקים הבינלאומית מציבות סטנדרטים גבוהים בפני מנהלי העתיד.
מטרת תכנית ה –MBA של רופין היא להכשיר מנהלים מיומנים המסוגלים לעמוד בפני אתגרים מורכבים ולנווט את הארגון בתנאי אי ודאות, בייחוד לנוכח השינויים התדירים המתחוללים בסביבה המקומית והגלובלית שבה פועל הארגון.
תכנית לימודי תואר שני במנהל עסקים שמה דגש על עולם העסקים הגלובלי ומכשירה מנהלים להתמודד בהצלחה עם פעילות עסקית בינלאומית על שלל היבטיה: שרשרת ערך גלובלית של ספקים ולקוחות; תרבויות עסקיות במדינות השונות; ניהול צוות עובדים וירטואלי; שיתופי פעולה עסקיים בינלאומיים; התנהלות מול מוסדות גלובליים - פיננסיים וממשלתיים - המעורבים בפעילות החברות בשוק הבינלאומי ועוד.

M.A בהגירה ושילוב חברתי:
הגירה בינלאומית היא אחת מהתופעות הגלובליות המרכזיות המאפיינות את העידן המודרני. יותר מ-200 מיליון מהגרים חיים היום בעיקר במדינות המפותחות, והן נדרשות להתמודד עם השנוי הדמוגרפי ועם השפעתו על הכלכלה, החברה והתרבות שבגבולותיהן. ישראל היא מדינת מהגרים מובהקת; כמעט מחצית מתושביה היהודים הם דור ראשון של מהגרים.
התכנית ללימודי מוסמך (MA) בהגירה ושילוב חברתי פותחה בהתאם לאור סטנדרטים בינלאומיים הנהוגים באוניברסיטאות המובילות בעולם (אוקספורד, סן דייגו, טורונטו ועוד). התכנית מכשירה - לראשונה בישראל - אנשי מקצוע מיומנים לטיפול מערכתי בהשלכותיה של תופעת ההגירה .
התכנית מיועדת לאנשי מקצוע העוסקים בהגירה עלייה וקליטה, וכן לבעלי תפקידים הנוגעים בעקיפין במהגרים ובשילובם בחברה ולמעוניינים להשתלב בתחום מרתק ומתפתח זה.

השתלבות בארגונים שונים, הן כנותני שירות ומנהלי מערכות והן כחוקרים:
☼ משרדי הממשלה ☼ רשויות מקומיות
☼ הסוכנות היהודית ☼ הג’וינט
☼ מוסדות להשכלה, בתי חולים, מתנ’סים, מוסדות תרבות וארגוני עולים

◄ M.A בפסיכולוגיה קלינית:
הפקולטה למדעי החברה והקהילה שבמסגרתה פועלת התכנית שם דגש על קידום ופיתוח של ארבעה היבטים מרכזיים: רב תחומיות, רגישות ומעורבות חברתית, יוקרה אקדמית ומחקר אקדמי ייחודי ואיכותי.
אנשי הסגל בפקולטה עוסקים במחקר באופן פעיל, וחלקם מעסיקים סטודנטים כעוזרי מחקר. כתוצאה מכך, הלימודים משלבים ידע תיאורטי, התנסות מעשית, מחקר עדכני וקשר עם הקהילה, לרבות פעילות התנדבותית משמעותית, המלווה גם היא על ידי סגל בית הספר.
תכנית המוסמך MA בפסיכולוגיה קלינית, שנפתחה באוקטובר 2010, אורכת שנתיים ומציעה שילוב ייחודי של הכשרה רחבה ואקלקטית עם פיתוח הרגישות התרבותית במסגרת האבחון והטיפול הפסיכולוגי.
מטרות התכנית להעמיק ולהעשיר את ידיעותיהם של הסטודנטים בתחום הפסיכולוגיה, להעניק להם חוויית לימוד רחבה ומפרה ולהקנות להם כלים מקצועיים ואקדמיים שישרתו אותם בשוק העבודה או בהמשך לימודיהם בתארים מתקדמים.

B.A במנהל עסקים :
החוג למנהל עסקים מעניק לבוגריו תואר ראשון במנהל עסקים (.B.A) - המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל. תכנית הלימודים במנהל עסקים מכינה את הסטודנטים להשתלבות בעולם הניהול ומציידת אותם בידע ובכלים הדרושים כדי להתקדם בסולם התפקידים בארגון. התכנית מדגישה ומקדמת ערכי יזמות, חדשנות, אתיקה, מנהיגות, אחריות חברתית ומעורבות בקהילה.
הלימודים לתואר ראשון במנהל עסקים מציעים חמש התמחויות: ניהול השיווק, ניהול משאבי אנוש ופיתוח ארגוני, מערכות מידע, מסלול בלוגיסטיקה ומערכות ימיות ומסלול ניהול כללי. בכמה מההתמחויות מוענקת לבוגרים תעודה מקצועית נוסף על התואר.

B.A במנהל עסקים למנהלים:
תכנית BA למנהלים נבנתה ועוצבה עבור מנהלים, עצמאים, יזמים ואנשי עסקים המעוניינים ללמוד לימודים אקדמיים במקביל לעבודתם.
תכנית זו, הפועלת בהצלחה גדולה כבר כ-15 שנים, מתאפיינת באוריינטציה יישומית גבוהה במיוחד ומפגישה בין עולם התיאוריה והמחקר ובין עולם המעשה. בוגרי התכנית המעוניינים להמשיך את לימודיהם יכולים ללמוד לימודי מוסמך ברופין או בכל מוסד אקדמי אחר בארץ.
תכנית .B.A למנהלים הינה בעלת אוריינטציה יישומית גבוהה במיוחד. התכנית מפגישה בין עולם התיאוריה המדעית והמחקר התיאורטי ובין התחום המעשי יישומי.
הלומדים בתכנית הם מנהלים ובעלי תפקידים בארגונים, המייצגים את עולם העסקים הישראלי: מחברות תקשורת והיי-טק, דרך חברות תעשייה ורשתות שיווק ועד לשירותי בנקאות ופיננסים. הסטודנטים מתחילים ומסיימים את לימודיהם במסגרת כיתת לימוד קבועה ואינטימית (עד 45 סטודנטים). הפרופיל הייחודי של הסטודנטים, ניסיונם וגילם, והמפגש עם סגל הוראה מנוסה ובעל אוריינטציה יישומית גבוהה יוצרים הזדמנות ללמוד את תכני התואר במנהל עסקים באופן מרתק ועכשווי, לפי נקודת ההשקפה וניסיונו האישי של כל אחד ואחת. הסגל האקדמי מנוסה ומעורב בקהילה העסקית ונבחר בקפידה. בין המרצים ובין הסטודנטים נוצרים קשרים מיוחדים, ורבים מהבוגרים נעזרים בניסיונם של המרצים גם בתום תקופת הלימודים.

B.A בכלכלה וחשבונאות:
רואה החשבון הוא הגורם המתווך בין התאגיד, בעלי המניות, שלטונות המס ובעלי עניין אחרים. תכנית הלימודים ברופין מכשירה את בוגריה למקצוע ראיית החשבון ומקנה להם ידע בשלושה תחומים עיקריים:
● דו’חות כספיים - הכוללים את המידע החיוני למשקיעים ולבעלי עניין אחרים.
● דו’חות חשבונאיים מנהליים - המספקים למנהלי החברה מידע וכלים לתכנון ולקבלת החלטות.
● מערכות בקרה פנימית - המאפשרות שימור משאבי החברה וניצול מיטבי שלהם.
משך הלימודים במחלקה הוא ארבע שנים: שלוש שנים מוקדשות ללימודי התואר בכלכלה, ושנה נוספת
(שנת השלמה - שנה ד’) נדרשת לצורך עמידה בבחינות מועצת מועצת רואי החשבון.
התכנית לחשבונאות במרכז האקדמי רופין הינה היחידה המתוקצבת הפועלת במכללה, והלומדים בה נהנים משכר לימוד אוניברסיטאי ומפטור מרוב הבחינות מועצת רואי החשבון (13 מתוך 15 בחינות). תכנית ותיקה זו צברה מוניטין של מצוינות, ומאז הקמתה היא מדורגת בין המקומות הראשונים באיכות בוגריה ובאחוזי ההצלחה החריגים בבחינות הסופיות מטעם מועצת רואי החשבון: בשנת 2008 - 100% הצלחה בבחינה הפיננסית, בשנת 2009 - 93% הצלחה, ובשנת 2010- 89% הצלחה.

◄ תכנית לימודי הסבה לחשבונאות לבעלי תואר ראשון
תכנית הסבה ייחודית זו, מיועדת לבעלי תואר ראשון המעוניינים בלימודי הסמכה לראיית חשבון. הסטודנטים ישולבו במחלקה לכלכלה וחשבונאות במרכז האקדמי רופין.
התכנית מספקת מערכת שעות מובנית, מערכת שירות ותמיכה וכיתת לומדים קבועה וייחודית המותאמת לצרכי האדם הבוגר, העובד, המעוניין להפוך לרואה חשבון ביעילות, במקצועיות ובמהירות האפשרית.
התכנית מתחלקת לשני חלקים עיקריים:
שלב א: הסבה- בשלב זה משלים הסטודנט את כל התכנים האקדמיים הנדרשים בחוג לחשבונאות במרכז האקדמי רופין כולל חשבונאות פיננסית, ביקורת חשבונות, מסים, חשבונאות ניהולית ומשפטים.
שלב ב’: שנת השלמה - הכנת הסטודנטים לשתי הבחינות הסופיות של מועצת רואי החשבון בישראל.


B.A בכלכלה ומנהל:
הלימודים במחלקה לכלכלה ומנהל מקנים לבוגרים ידע וכלי ניתוח ברמת משקי הבית והחברות העסקיות (מיקרו) וברמת הבנת התהליכים הלאומים והבינלאומיים (מאקרו).
תכנית הלימודים מגוונת, וכוללת התמודדות עם בעיות אמיתיות מהמציאות הכלכלית והחברתית השוררת כיום בארץ ובעולם. כמו כן, היא מספקת באמצעות ניתוח אירועים מהשטח ראייה רחבה של התהליכים הכלכליים בהווה ובעתיד, כגון גלובליזציה, כלכלות מתפתחות ושווקים מתעוררים, משברים פיננסים וכמובן שילוב הכלכלה הישראלית במגמות עולמיות אלו.
התכנית לכלכלה ומנהל מעודדת את המנהלים לעתיד לקבל אחריות על העולם שבתוכו יפעלו כמקבלי החלטות. במסגרת זו הסטודנטים לומדים קורסים כגון מעורבות האדם בסביבה, מבוא לאקולוגיה, ונושאים גלובליים באיכות הסביבה.
במסגרת התואר הסטודנטים יכולים לבחור באחת מארבע ההתמחויות הבאות:
◄ מימון
◄ מימון ופנסיה
◄ מסלול בלוגיסטיקה ומערכות ימיות
◄ מסלול אישי

B.A במדעי ההתנהגות:
תכנית הלימודים לתואר בוגר BA במדעי ההתנהגות עשירה ורב תחומית, ומתאפיינת בשילוב שבין חוויה אינטלקטואלית מרתקת להקניית ידע יישומי. ייחוד נוסף של התכנית ברופין הוא רמת ההוראה המצוינת של המכללה ורמת המחקר, המשתווה לזו של אוניברסיטה.
תכנית הלימודים מציעה שני מסלולים: מסלול בפסיכולוגיה ומסלול בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, המאפשר גם התמחות בניהול משאבי אנוש ופיתוח ארגוני.
תוכנית הלימודים משלבת לימודים בתחומי הפסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה ומהווה בסיס לעבודה וללימודי המשך בתחומים העוסקים באנשים, קבוצות, ארגונים וקהילות, למשל: קריירות בייעוץ, הדרכה, תקשורת, טיפול באומנויות, אבחון וטיפול בלקויי למידה, הנחיית קבוצות, ניהול משאבי אנוש, ייעוץ ארגוני, חינוך בלתי פורמלי, קרימינולוגיה, שיווק ועוד.

M.A בלוגיסטיקה ומערכות ימיות:
התכנית הייחודית ללימודי מוסמך MA בלוגיסטיקה ומערכות ימיות פותחה לאור הדרישה הגבוהה לכוח אדם מקצועי בקרב חברות ספנות, נמלים, מרכזים לוגיסטיים ומערכי אחסנה והפצה, וכן לנוכח רצונם של התומכים בפעילות זו – משרדי ממשלה, חברות ביטוח, בנקים, משרדי עו’ד וחברות IT – להתמקצע בתחום. בישראל קיימים כמה וכמה מסלולים כלליים ללימודי תואר מוסמך בלוגיס

כל מסלולי הלימוד של  המרכז האקדמי רופין


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649