אוניברסיטת חיפה

תואר ראשון בייעוץ והתפתחות האדם

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון
  • אזור גיאוגרפי:
     חיפה והסביבה - הר הכרמל, חיפה 31905

אודות:
לימודי התואר הראשון מתמקדים במדעי האדם ומיועדים לסטודנטים שמעוניינים להכיר ולהבין בני אדם ובכלל זה את התהליכים הפנימיים הפסיכולוגיים שלהם וההקשרים החינוכיים, החברתיים והתרבותיים שבהם הם חיים. הלימודים יכללו התייחסות לשלבי החיים השונים, וכן יכללו התייחסות אקדמית ויישומית לפיתוח הפוטנציאל וההתפתחות האישית של הסטודנטים.

תכנית הלימודים:
תכנית הלימודים מושתתת על לימודי יסוד במדעי ההתנהגות עם דגש על התהליכים ההתפתחותיים בטווח החיים, ובכלל זה הילדות, ההתבגרות והבגרות. הסטודנטים ירכשו ידע על התנהגות אנושית, על התפתחות נורמטיבית כמו גם על קשיי הסתגלות ועל אוכלוסיות בסיכון. כל זאת תוך הבנת תרומת המשפחה, היחסים עם קבוצת בני הגיל, המערכת הבית-ספרית וההקשר התרבותי לתפקוד נורמטיבי או בעייתי. הסטודנטים יפתחו תובנות שיאפשרו להם להבין ולזהות כוחות וקשיים של ילדים, מתבגרים ומבוגרים, וירכשו ידע על התערבויות מתאימות שמטרתן לסייע לרווחתם הנפשית ולמימוש הפוטנציאל האינטלקטואלי והרגשי של בני אנוש. הלימודים כוללים את הבסיס הנדרש ללימודי תואר שני בתחום הייעוץ החינוכי, הגיל הרך, הנחיית קבוצות וטיפול באומנויות וביבליותרפיה.
בחוג קיים פורום מצטיינים לתלמידי שנה ב’ ושנה ג’. מטרת התכנית היא לקדם סטודנטים מצטיינים המעוניינים לתרום לקהילה באופן אקטיבי. הסטודנטים המשתתפים בפורום נחשפים באופן ייחודי לנושאים אקדמיים וחברתיים מרכזיים ולאנשי מופת עם חשיבה ורעיונות יצירתיים לגבי חינוך, חברה ודרכים לשינוי חברתי. הסטודנטים משתלבים במעורבות חברתית פעילה עם ילדים בסיכון להדרה חברתית, כחלק מתוכנית הדגל באוניברסיטה.

משך הלימודים:
◄ מסלול לימודים דו חוגי- 3 שנים.
◄ מסלול לימודים דו חוגי תואר ראשון בשנתיים.

תנאי קבלה:
◄ ציון אנגלית בבחינה הפסיכומטרית
◄ ציון משוקלל 620
◄ קורות חיים
◄ יע"ל בציון 120 (עבור מועמדים אשר למדו בבית ספר בו שפת ההוראה לא היתה עברית) ורמת בסיסי באנגלית
◄ ציון בבחינת ידע באנגלית (אמי"ר/אמיר"ם) במידת הצורך

אופק תעסוקתי:
בפני בוגרי החוג נפתחות אפשרויות תעסוקתיות בתחום החינוך, הגיל הרך והוראת הפסיכולוגיה. הלימודים בתואר הראשון בחוג כוללים את הבסיס הנדרש ללימודי תואר שני בתחום הייעוץ החינוכי, הגיל הרך, הנחיית קבוצות, חינוך והתפתחות האדם וביבליותרפיה.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון בייעוץ והתפתחות האדם באוניברסיטת חיפה.


כל מסלולי הלימוד של  אוניברסיטת חיפה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649