אוניברסיטת חיפה

תואר ראשון בפסיכולוגיה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון
  • אזור גיאוגרפי:
     חיפה והסביבה - הר הכרמל, חיפה 31905

אודות:
מטרת הלימודים לקראת התואר הראשון בפסיכולוגיה היא להקנות לתלמידים היכרות עם שאלות היסוד בפסיכולוגיה, להקנות מושגים בסיסיים בתחומיה השונים, ללמד את שיטות המחקר והכלים המדעיים בהם נעזרים פסיכולוגים בעבודתם.

תוכנית הלימודים:
תוכנית הלימודים מורכבת משיעורים תיאורטיים שאת חלקם מלווים תרגולים מעשיים בקבוצות קטנות. הלימודים כוללים קורסי-ליבה בפסיכולוגיה, מקצועות-עזר כלליים ובסיסיים להבנת שיטות המחקר בפסיכולוגיה וקורסים המוקדשים לתחומי התוכן המרכזיים בפסיכולוגיה.
תוכנית הלימוד כוללת מרכיב של למידה חווייתית במסגרתה מתנסים התלמידים במחקר ובטיפול. בחוג לפסיכולוגיה למעלה מ-30 מעבדות פעילות בכל תחומי המחקר המרכזיים. חברי הסגל, שבנוסף להוראה השוטפת בחוג מנהלים את המחקר במעבדות, משלבים ומדריכים את הסטודנטים בכל השלבים של עבודת המחקר.
בנוסף להתנסות במחקר יכולים הסטודנטים לבחור בהתנסות מעשית בקהילה. בקורס התנסות בשדה, משתלבים הסטודנטים בעבודה עם אוכלוסיות שונות תוך הדרכה קבוצתית הניתנת על ידי המקומות השונים בשדה ובמסגרת האוניברסיטה.

חשוב לציין כי הלימודים לקראת תואר ראשון בפסיכולוגיה אינם מספקים הכשרה מקצועית בפסיכולוגיה, שהתנאי לה הוא סיום הלימודים לתואר שני. בוגרי תואר ראשון בחוג יכולים להגיש מועמדות לכל אחת מהתוכנית לתואר שני באחד מתחומי הפסיכולוגיה העיונית או היישומית.
לימודי התואר הראשון אינם מספקים הכשרה מקצועית בפסיכולוגיה, שהתנאי לה הוא סיום הלימודים לתואר שני.

מסלולי לימוד:
◄ מסלול חד חוגי/דו חוגי.
◄ מסלול מובנה בשילוב עם החוג למדעי הקוגניציה.
◄ מסלול מובנה בשילוב עם החוג לפילוסופיה (תוכנית פסיפס)- מסלול למצטיינים, מאפשר לקבל מלגות ייעודיות.
◄ תואר כפול בשילוב עם החוג למשפטים.

משך הלימודים:
3 שנים.

תנאי קבלה:
◄ ציון אנגלית בבחינה הפסיכומטרית
◄ ציון בבחינת ידע בעברית המיועדת למועמדים ששפת ההוראה בביה"ס התיכון לא הייתה עברית ולא נבחנו בבחינה הפסיכומטרית בשפה העברית
◄ ציון משוקלל 650 ומעלה
◄ ציון משוקלל 680 ומעלה עבור תכנית "פסיפס"
◄ ציון בבחינת ידע באנגלית (אמי"ר/אמיר"ם) במידת הצורך

אופק תעסוקתי:
אפשרויות תעסוקה בסיום הלימודים: הוראה (לבעלי תעודת הוראה), תפקידים זוטרים במכוני מיון ומוסדות לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, המשך לימודים לתואר שני/מסלול ישיר לדוקטורט.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה.


כל מסלולי הלימוד של  אוניברסיטת חיפה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649