ספיר - המכללה האקדמית בנגב המערבי

תואר בקולנוע BFA באמנויות הקול והמסך

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני
  • אזור גיאוגרפי:
     באר שבע והדרום - שדרות


אודות:
תואר ראשון באמנויות הקול והמסך בספיר, הכולל את מסלול קולנוע, מסלול טלוויזיה, מסלול אנימציה, מסלול הלחנה ופסקול לסרטים, מסלול תסריטאות ומסלול הנדסאים מחבר בין הפרקטיקה לתיאוריה ומקנה ללומדיו מרחב ידע עצום בכל הנוגע לאמנות שהותירה את חותמה יותר מכל על האנושות במאה השנים האחרונות. זאת בד בבד עם התנסות בכל היבטיה של היצירה האמיתית בשטח, על כל האתגרים הכרוכים בכך.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון B.F.A באומנות הקול
והמסך.


מטרת התכנית:
◄ בית הספר שואף להכשיר קולנוענים ובוגרים העוסקים בענפי הקולנוע השונים, אשר ניחנו באוזן כרויה, עיין בוחנת, רגישות וביקורתיות, ופיתחו קול ייחודי משלהם, הנובע הן מגוף הידע הרחב שרכשו והן מרוחו המיוחדת של בית הספר ומיקומו.
◄ לימודי אמנויות הקול והמסך מאופיינים בלימודי ליבה הכוללים היסטוריה, תיאוריה ואסתטיקה של אמנויות הקולנוע והטלוויזיה - על ענפיהן השונים, אליהם מתווספים לימודי תרבות בתוך הקשר חברתי פוליטי.
◄ דגש רב מושם על לימודי קולנוע והיצירה של ה״דרום״, כתפיסת עולם, החותרת תחת המוסכמות ההגמוניות ומאתגרת את ה״דרום המרכזי״.

התמחות מעשית:
ההתמחות המעשית היא גולת הכותרת של בית הספר ומעמידה אותו בשורה הראשונה של בתי ספר בעולם. לטובת הלימודים המעשיים מעמיד בית הספר לרשות תלמידיו שפע אדיר של ציוד ועזרים, החל מעשרות מערכות צילום ותאורה כבדה, למעלה מ-40 אולפני עריכה דיגיטלית, אולפני סאונד, אולפני אנימציה קלאסית וממוחשבת, אולפני טלוויזיה וניידות שידור. כל אלה מגובים במחסני אביזרים ותפאורה וציוד גריפ מהטובים בארץ. שיאה של הפעילות הלימודית הוא “פסטיבל קולנוע דרום״, במהלכו נחשפות עבודות התלמידים בפני הקהל הרחב. זהו פסטיבל בינלאומי המושך יוצרים חשובים מהארץ ומהעולם אשר לוקחים בו חלק ומציגים את עבודויתיהם במסגרת מפגשים וסדנאות אמן.
למתעניינים בלימודי בימוי, לימודי צילום, לימודי עריכה, לימודי אנימציה, לימוד הנפשה ולימודי עיצוב פסקול והלחנת מוזיקה לסרטים - מציע בית הספר חמישה מסלולים שבהם יכול כל סטודנט, על פי כישוריו ונטיות לבו, ללמוד את כל הנדרש בתחומי הקולנוע, טלוויזיה, אנימציה, תסריטאות, עיצוב פסקול ומוזיקה לסרטים.

אופק תעסוקתי:
רוב בוגרי בית הספר משתלבים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה, בתחנות שידור וחברות הפקה במגוון המקצועות בהם התמחו: הפקה, בימוי, צילום, עריכה, תחקיר ותסריטאות, אנימציה, הלחנה ועיצוב פס קול לסרטים, אוצרות וביקורת קולנועית. רבים מהם התברגו בעמדות ניהול בכירות. חלק מהבוגרים פונה ללימודי המשך לתארים
מתקדמים בארץ ובחו״ל ולתחום ההוראה.

משך הלימודים:
4 שנים

תנאי קבלה:
◄ תעודת בגרות מלאה בציון ממוצע 80 ומעלה
◄ 4 יח’ל באנגלית בציון 70 ומעלה
◄ הצגת ציון מבחן אמי’ר או ציון פסיכומטרי לסיווג רמת האנגלית עד תחילת שנת הלימודים
◄ עמידה במבחן התאמה שיימסר לנרשמים על-ידי מזכירות בית הספר. מבחן התאמה ישלח אך ורק למי שעומד בתנאי הקבלה הנ’ל
◄ לאחר הגשת מבחני ההתאמה יזומנו המועמדים לראיון אישי עם ועדת קבלה
◄ מועמדים מעל גיל 30, חסרי תעודת בגרות חייבים במכינה שלושים פלוס (180 ש’ש)

כל מסלולי הלימוד של  ספיר - המכללה האקדמית בנגב המערבי


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649