אורט - מכללות טכנולוגיות להנדסאים

הנדסאי כימיה תרופתית

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי טכנאים / הנדסאים
  • אזור גיאוגרפי:
     הגליל והגולן

הלימודים מתקיימים במכללת אורט בראודה - כרמיאל בלבד!

אודות המסלול:
הלימודים כוללים לימוד תיאורטי של ענפי הכימיה והתרופות, וכן מתבצעת עבודה במעבדות החדשניות של מכללת אורט, בה נלמד התואר. הסטודנט לומד קורסים מענף הכימיה כמו כימיה כללית ואנליטית, כימיה אורגנית, כימיה מכשירית, ועוד. כמו כן נלמדים קורסים מענף הביולוגיה ורפואה כמו אנטומיה, פיסיולוגיה, גנטיקה, וכן ביולוגיה. על מנת לעסוק בבקרת איכות של תרופות עם סיום התואר מקבל הסטודנט גם כלים לעבודה בתחום דרך קורס שעוסק באבטחת איכות, וכן קורס פרמקולוגיה,
תחום במדעי הרוקחות החוקר את השפעתם של חומרים ביולוגיים פעילים על תרופות המיועדות ליצורים חיים.

100% אחוז מימון שכר לימוד לחיילים משוחררים, בהתאם להגדרת האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון ובמימונה.

משך הלימודים:
לימודי יום – שנתיים וחצי

תנאי קבלה:
בגרות עם ציון חיובי ב: מתמטיקה - 3 יחידות, אנגלית - 3 יחידות, הבעה עברית -2 יחידות / או בוגרי מכינה
של מה"ט שעברו בהצלחה.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות הנדסאי כימיה תרופתית.


הנדסאי כימיה תרופתית:
עם התפתחות שוק הרפואה בעולם, הנדסאי כימיה תרופתית משלב את הידע והכלים שרכש בתחום הכימיה על מנת לפתח ולשפר פתרונות רפואיים המצילים חיים. כמו כן נדרשת בקרת איכות על התרופות, והורדת מינון תופעות הלוואי שלהן. התואר משלב לימודי יסוד בתחומי הכימיה והרוקחות שבסופן מקבל הסטודנט כלים לעבודה בתחום.

כימיה תרופתית היא תחום בכימיה העוסק בפיתוח , יצור ומתן של תרופות המשמשות לטיפול מונע , ריפוי והקלה של תסמיני מחלה. בשנים האחרונות חלה התפתחות מרשימה בתחום תעשיית התרופות בארץ ובעולם. תעשיית התרופות צומחת בהתמדה וזאת במקביל לדרישה בתרופות אשר גדלה והולכת. כימאים תרופתיים מאתרים תרופות חדשות או משפרים תרופות קיימות במטרה להאריך את משך הפעולה או להפחית את תופעות הלוואי שלהן.
בנוסף , דרישות ה- FDA הובילו את הכימאים התרופתיים לעסוק גם בפיתוח ושיפור שיטות אנליטיות – הן לבקרה כימית של תרופות בגוף והן לבדיקת אורך חיי המדף שלהן. הנדסאי כימיה תרופתית מצטרף לתעשייה רווחית ועוסק במחקר , בפיתוח תרופות חדשות ובפיקוח על כל תהליך ייצור התרופה. בעבודתו נדרש ההנדסאי , למצוא דרכים לשיפור תרופות קיימות ולבדוק תהליכים כימיים בדם הנגרמים משימוש בתרופות.
הלימודים העיוניים בשילוב שעות לימוד במעבדות חדישות מקנים לסטודנטים כלים אשר יאפשרו לבוגרי המסלול להשתלב במוסדות מחקר , בתי מרקחת , בחברות מסחריות וכדומה.

תעודה:
לעומדים בדרישות תוענק תעודת הנדסאי מטעם מה’ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע).

הנושאים הנלמדים:
● כימיה כללית ואנאליטית
● כימיה אורגנית
● כימיה מכשירית
● אנטומיה
● פיסיולוגיה
● גנטיקה
● ביולוגיה
● אבטחת איכות
● יישומי מחשב
● פרמקולוגיה
● סיורים מקצועיים
● מעבדות

מתכונת הלימודים:
הלימודים לתואר נמשכים כשנתיים במסגרת מסלול לימודי יום, ובוגרים אשר עומדים בדרישות יכולים להמשיך ללימודי תואר ראשון במסלול פארמה.

אפשרויות תעסוקה:
כמובן שחברות העוסקות בפיתוח וייצור של תרופות יהיו קהל היעד העיקרי לעבודה אצל בוגרי הנדסאי כימיה תרופתית. תעשיית התרופות בארץ ובכלל בעולם נמצאת בצמיחה מתמדת, כך שהדרישה לעובדים מיומנים בתחום היא רבה. כמו כן ניתן להשתלב בתעשיית הכימיקלים, בתי חולים, מפעלים כימיים, מעבדות מחקר, ועוד.

כל מסלולי הלימוד של  אורט - מכללות טכנולוגיות להנדסאים


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649