אורט - מכללות טכנולוגיות להנדסאים

הנדסאי אלקטרוניקה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי טכנאים / הנדסאים
  • אזור גיאוגרפי:
     גוש דן,הגליל והגולן,חיפה והסביבה

אודות המסלול:
לימודי הנדסאי אלקטרוניקה נלמדים בדגש על התמחויות שונות. למשל, הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות מחשבים, הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות בתקשורת נתונים והנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות תקשורת. בתחילת הלימודים לומדים מקצועות מדעיים כלליים ובהמשך ישנה התמקדות בלימודי הנדסה, אלקטרוניקה, כלכלה, חשמל ועוד. בין הקורסים שנלמדים ניתן למנות את המתמטיקה, אנגלית טכנית, פיזיקה וכימיה, שפות מחשב ותוכנה, תקשורת מחשבים, מערכות ספרתיות, אלקטרוניקה תקבילית,
אלקטרוניקה ספרתית, בקרה, הדמיה ממוחשבת, רשתות תקשורת נתונים, פרוטוקולים וארכיטקטורות רשת, אלקטרו-אופטיקה, לייזר ועוד. לקראת סיום הלימודים, מוגש פרויקט גמר בתחום התמחות והסטודנט נבחן
בבחינות גמר פנימיות וחיצוניות.

100% אחוז מימון שכר לימוד לחיילים משוחררים, בהתאם להגדרת האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון ובמימונה.

הלימודים מתקיימים במכללות אורט:
● מכללת קריית ביאליק
● מכללת אורט סינגאלובסקי בתל אביב
● מכללת אורט בראודה כרמיאל

משך הלימודים:
לימודי יום - שנתיים / מסלול משולב (ערב + יום שישי) - 3 שנים

תנאי קבלה:
בגרות עם ציון חיובי ב: מתמטיקה - 3 יחידות, אנגלית - 3 יחידות, הבעה עברית - 2 יחידות / או בוגרי מכינה של מה"ט שעברו בהצלחה

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות הנדסאי אלקטרוניקה.


הנדסאי אלקטרוניקה:
לימודי הנדסאי אלקטרוניקה הם מהפופולאריים בתחומי לימודי ההנדסאים, הן בשל תנאי הקבלה הנוחים ללימודי הנדסאי אלקטרוניקה (בגרות מלאה או חלקית במקצועות מתמטיקה, אנגלית והבעה עברית, או לחלופין לימודים במכינה קדם הנדסאית) והן בשל הגמישות הרבה של ההעסקה בתחום. הלימודים לתואר הנדסאי אלקטרוניקה נמשכים בין שנתיים לשלוש שנים במסלולי בוקר או ערב(משולב) ובסיומם מקבלים הבוגרים תעודת גמר מטעם מה’ט -המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע.

בוגרי לימודי הנדסאי אלקטרוניקה מקבלים תעודת הן מטעם המכללה והן מטעם מה’ט- המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע. במהלך חיפוש עבודה בתחום, תופתעו לגלות עד כמה המקצוע מבוקש לתחומים כגון פיתוח, ייצור, תחזוקה ושרות מערכות אלקטרוניות. ישנם סטודנטים המעדיפים קריירה במגזר הפרטי כעצמאים וישנם כאלה המעוניינים להיות דווקא שכירים. תהא אשר תהא הבחירה שיעשה הסטודנט, ישנם ארגונים רבים המעדיפים הנדסאי אלקטרוניקה על פני מהנדסי אלקטרוניקה וניתן להשתלב במגוון רחב של חברות פרטיות וממשלתיות, בצד חברות הייטק וחברות בינלאומיות.

תעודה:
לעומדים בדרישות תוענק תעודת הנדסאי מטעם מה’ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע)

התמחויות:
בעוד שלימודי הנדסאי אלקטרוניקה מכשירים בוגרים לעבודה בשווקי המחשבים השונים, במסגרת התואר בוחרים הסטודנטים להעמיק באחת מתוך מספר ההתמחויות המרחיבות את הידע של הסטודנט בתחום וכך מרחיבים את אפשרויות העבודה בסיום התואר. ניתן למנות שלוש התמחויות בלימודי הנדסאי אלקטרוניקה: תקשרת נתונים, תקשורת, ומחשבים.

התמחות תקשורת נתונים:(נלמד במכללת הרמלין נתניה)
במסגרת לימודי הנדסאי אלקטרוניקה ניתן לבחור בין היתר גם בהתמחות תקשורת נתונים. במסגרת ההתמחות מקבל הסטודנט כלים שיאפשרו לו בהמשך לטפל במחשבים הראשיים של חברות ועסקים, לתכנן רשתות, וכן לנהל אותן. הסטודנט מקבל ידע תיאורטי דרך קורסים כמו מתמטיקה, פיזיקה, אנגלית טכנית, וכן מתמחה במקצועות מעשיים יותר כמו מבוא למחשבים, תכנות, וכן אלקטרוניקה ספרתית ותקבילית. סביבת העבודה נלמדת במעבדות חשמל ואלקטרוניקה. בנוסף, מתוודעים הסטודנטים לציוד התקשורת של חברת סיסקו, הנחשבת למובילה בתחום. עוד על ההתמחות בתקשורת נתונים.

לימודי הנדסאי אלקטרוניקה עם התמחות בתקשורת נתונים מכשירים את הבוגרים להתמודדות עם הדרישות הגוברות של השוק לשיפור תקשורת הנתונים ולהעברה יעילה של מידע. התמחות זו מקנה לסטודנטים פיתוח כלי חשיבה ויכולת טיפול במערכות תקשורת אינגרטיביות, הן של נתונים (מחשבים) והן של שמע. מגמה זו מופעלת בשיתוף פעולה עם חברת CISCO – החברה המובילה בעולם בתחום ציוד תקשורת לאינטרנט ומוצרי חומרה המשמשים לבניית רשתות תקשורת מחשבים.
מערכות תקשורת נתונים התפתחו בשנים האחרונות במהירות רבה. אנו עדים למגמה עולמית של הפיכת יישומים של מערכות מחשבים ומידע לחלק ממערך תקשורת מקיף. הדרישה הגדולה למערכות ומוצרי תקשורת מסוגים שונים וטכנולוגיה שהשתנתה ושופרה עם השנים, יצרו ביקוש רב להנדסאים מיומנים שיוכלו לעבוד בפיתוח ותחזוקה של מערכות אלו .

הנושאים הנלמדים:
● מחשבים ותכנות מחשבים
● מערכות ספרתיות
● תורת החשמל
● אלקטרוניקה ספרתית
● מחשבים ספרתיים
● אלקטרוניקה תקבילית
● תקשורת נתונים
● רשתות תקשורת ומחשבים
● רשתות מהירות ומיתוג
● מיקרו מחשבים
● תיב’ם
● שפות תיאור חומרה VHDL

התמחות תקשורת :(נלמד במכללת אורט סינגאלובסקי)
במסגרת לימודי הנדסאי אלקטרוניקה ניתן גם להתמחות בתקשורת. בעוד שלימודי תקשורת נתונים מאפשרים התמחות בתפעול מחשבים ראשיים של חברות, לימודי תקשורת מאפשרים התמחות בפיתוח ותחזוקה של מערכות תקשורת שונות. בסיום הלימודים יכול הבוגר להשתלב בתעשיית האלקטרוניקה בארץ, וכן בפיתוח של מוצרי תקשורת. במסגרת תוכנית הלימודים נדרש הסטודנט ללמוד תחומים כמו עקרונות השידור והקליטה, תקשורת לוויינית, מיקרוגלים ואנטנות, ובדומה לתחום תקשורת הנתונים גם קורסים בחומרה ותוכנה. עוד על ההתמחות בתקשורת.

לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות בתקשורת שמה דגש על הקניית ידע בסיסי ופתוח כלי חשיבה ומיומנויות אשר יאפשרו לבוגר להתמודד עם טכנולוגיות חדישות ויעזרו לו להתאים עצמו לסביבה מקצועית משתנה. טכנולוגיה אלקטרונית מתקדמת מהווה חלק בלתי נפרד מחיינו, החל מהסביבה הביתית ועד התעשייה המתוחכמת ועתירת הידע.
הדרישה למערכות תקשורת מסוגים שונים הביאה לשיפור טכנולוגיית התקשורת ויצרה ביקוש רב להנדסאים מיומנים שיוכלו לעבוד בפיתוח ותחזוקה של המערכות. חברות הייטק מובילות שותפות בקביעת תוכניות הלימודים במגמה ומטפחות את הבוגרים. סטודנטים הלומדים לתואר הנדסאי תקשורת, מבוקשים בתעשייה בחברות כגון: אינטל , מוטורולה , טלרד ועוד.

הנושאים הנלמדים:
● שרטוט ממוחשב
● תורת החשמל
● מיתוג ומערכות ספרתיות
● תכנות בשפת C
● אלקטרוניקה תקבילית
● מיקרו מחשבים
● תקשורת אנלוגית
● תקשורת ספרתית
● תקשורת סלולרית ולווינים
● אנטנות ותג’מ
● מיקרוגלים
● שפות חומרה VHDL


התמחות מחשבים :(נלמד במכללת אורט בקריית ביאליק , מכללת אורט בירושלים , מכללת אורט ברחובות ומכללת אורט בראודה בכרמיאל)
השילוב בין אלקטרוניקה ומחשבים הפך לפופולארי במיוחד בשנים האחרונות, ומאפשרים השתלבות הן בתעשייה הצבאית והאזרחית, וכן בשוק ההיי-טק. במסגרת הלימודים נדרש הסטודנט ללמוד על תכנון מערכות מחשב ובנייתן, פיתוח של רכיבים, אחזקת ציוד ממוחשב, חומרה ותוכנה, וכן תקשורת מחשבים. במסגרת הלימודים גם נלמדים תחומים המשיקים לשאר ההתמחויות: תקשורת אנלוגית וספרתית, מעבדות תקשורת, ועוד. עוד על ההתמחות במחשבים.

לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות במחשבים מיועדת להכשיר הנדסאים ששטח התמחותם הוא שילוב בין חומרה לתוכנה. הלימודים בהתמחות זו מאפשרים חשיפה לעולם טכנולוגי עתידני, תוך התנסות במעבדות מחשבים חדישות. בוגרי מסלול זה מסוגלים לתכנן, לפתח ולתחזק מערכות אלקטרוניות הכוללות מחשב, או מיקרו-מחשבים מתקדמים.
בתעשייה עיקר עיסוקו של הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות זו הוא בתכנון מערכות משובצות מחשב ובנייתן, פיתוח רכיבים מתוכנתים, יכולת תכנון ופיתוח תוכנה, תוכנת ’זמן אמת’, חשיבה מערכתית ויצירתית, אחזקת ציוד ממוחשב וכדומה.

הנושאים הנלמדים:
● תורת החשמל
● מבוא למחשב
● מערכות ספרתיות
● אלקטרוניקה תקבילית
● אלקטרוניקה של מערכות הספק
● תקשורת ותקשורת מחשבים
● עיבוד אותות
● שפת C
● מיקרו מחשבים + מעבדה
● מערכות תוכנה
● מעבדה ספרתית
● תיב’ם

כל מסלולי הלימוד של  אורט - מכללות טכנולוגיות להנדסאים


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649