אורט - מכללות טכנולוגיות להנדסאים

הנדסאי אדריכלות נוף

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי טכנאים / הנדסאים
  • אזור גיאוגרפי:
     ירושלים והסביבה

אודות המסלול:
לימודי אדריכלות נוף מכשירים את הסטודנטים לתכנן, לפתח ולעצב שטחים חיצוניים אל מול ההתחשבות בצמחייה השתולה, ובתפאורת הטבע הפסטורלית. הנדסאי אדריכלי נוף נדרשים לבצע עבודות תכנון ועיצוב של גני ציבוריים, פארקים, אמפיתיאטראות, חניונים, טיילות ועוד ובתיאום עם מתכנני ערים ואדריכלים. תפקידו של הנדסאי אדריכלי נוף לבצע את עבודתו כאשר הסביבה המעוצבת צריכה להיות נוחה ביותר לשימוש ויפה. לימודי אדריכלות נוף מקנים לסטודנטים את המיומנות המקצועית לתכנן שטחים
מראשיתם בצורה המוקפדת והמדויקת ביותר. בוגרי לימודי אדריכלות נוף יוכלו לעבוד במשרדי אדריכלות,
במחלקות גינון ברשויות מקומיות, או כקבלנים עצמאיים.

100% אחוז מימון שכר לימוד לחיילים משוחררים, בהתאם להגדרת האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון ובמימונה.

הלימודים מתקיימים במכללות אורט:
● מכללת אורט ירושלים

משך הלימודים:
לימודי יום – שנתיים וחצי / מסלול משולב (ערב + יום שישי) - 3 שנים.

תנאי קבלה:
בגרות עם ציון חיובי ב: מתמטיקה - 3 יחידות, אנגלית - 3 יחידות, הבעה עברית -2 יחידות / או בוגרי
מכינה של מה"ט שעברו בהצלחה.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות הנדסאי אדריכלות נוף.


אדריכלות נוף:
יותר ויותר אנשים בישראל מבינים כי הסביבה היא משאב מתכלה שיש להגן עליו, לטפח אותו ולצמצם את הפגיעה בו למינימום ההכרחי. המאבקים על תוכניות בנייה, הדיונים על שטחים ציבוריים, הפולמוס על התאמה בין צרכי האדם לצרכי הטבע – כל אלה הפכו את אדריכלות הנוף למקצוע אטרקטיבי, מבוקש ומושך. התלמיד הלומד לתואר הנדסאי אדריכלות נוף עובר מסלול הכשרה מיוחד המאפשר לו להתמחות בתחום.
הלימודים נחלקים למקצועות בסיסיים (כמו מתמטיקה ואנגלית) ולמקצועות מתקדמים כאשר בסיום הלימודים נדרשים הסטודנטים להגיש פרויקט גמר ולהיבחן בבחינות חיצוניות ופנימיות. בסוף הלימודים, זכאי התלמיד גם לתעודה מטעם
מה’ט – המכון להכשרה בטכנולוגיה ובמדע – מטעם משרד התעסוקה. הקורסים המתקדמים הנלמדים במסגרת לימודי הנדסאי אדריכלות נוף הם ניהול ותחזוקה, תכנון גנים ונוף, קרקע והשקיה, מערכות השקיה, שרטוט ומדידה, שימושי מחשב, עיצוב, ציור ורישום, גיאודזיה וטופוגרפיה, חוקי תכנון ובנייה, גינון ובוטניקה ועוד.

יתרונות במכללות אורט:
● 100% אחוז מימון שכר לימוד לחיילים משוחררים, בהתאם להגדרת האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון ובמימונה.
● חיילים משוחררים זכאים לממן את הלימודים ע’ח הפיקדון האישי בכפוף להנחיות מה’ט

תעודה:
לעומדים בדרישות תוענק תעודת הנדסאי מטעם מה’ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע)

מתכונת הלימודים:
בין נושאי הלימוד הניתנים בתכניות לימודי אדריכלות נוף בבית הספר להנדסאים של רשת מכללות אורט קיימים לימודי עקרונות תכנון גנים ונוף, תולדות המקצוע, גרפיקה אדריכלית, תכנון באמצעות צמחייה, מערכות השקיה, שרטוט אדריכלי ממוחשב, בוטניקה, ועוד. כמו כן, תכניות לימודי אדריכלות נוף כפופות להנחיות המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע (מה’ט) ובהתאמה לעדכוני וצרכי המשק.
לימודי אדריכלות נוף בבית הספר להנדסאים של רשת מכללות אורט מועברים בידי סגל מרצים בעלי ניסיון משמעותי באקדמיה וחלקם אף אדריכלים במקצועם. שיטת הלימוד מורכבת מהתנסות מעשית הבאה לידי ביטוי באמצעות פרויקטים בהם הסטודנטים מתנסים בתכיפות.

הנושאים הנלמדים:
● עקרונות תכנון גנים ונוף
● תולדות המקצוע
● גרפיקה אדריכלית
● תכנון באמצעות צמחייה
● מערכות השקיה
● שרטוט אדריכלי ממוחשב
● בוטניקה

אפשרויות תעסוקה:
לימודי הנדסאי אדריכלות נוף מבטיחים לך אפשרויות מגוונות לתעסוקה בתחומים שונים, בהם תכנון גנים ועיצוב, ניהול ותחזוקה של אתרים ועוד. מבחינות רבות, לימודים אלה מבטיחים לך אפשרויות תעסוקה נרחבות ביותר בכל הקשור לאדריכלות נוף וקשרים הן עם גורמים פרטיים העוסקים בתחום והן עם עיריות ומועצות מקומיות העוסקות בנושא. בנוסף, הפעילות הניכרת של ארגונים לא-ממשלתיים (NGOs) מאפשרת השתלבות בשוק העבודה במסגרת החברה האזרחית וארגוני המגזר השלישי בישראל.
הרחבת ענפי הבנייה בישראל ובעולם באורח משמעותי, גרמו לתחומי האדריכלות המקצועיים להיות מבוקשים ונדרשים. בעידן בו עולה המודעות להשפעות המודרניזציה על הסביבה הטבעית ובהכרח גם על איכות החיים, אדריכלות נוף הינה נחוצה על מנת לאזן בין התפתחות הבנייה לבין הצורך האנושי בשמירה על הסביבה הטבעית והירוקה ועל התנאים לקיומה.

כל מסלולי הלימוד של  אורט - מכללות טכנולוגיות להנדסאים


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649