ספיר - המכללה האקדמית בנגב המערבי

תואר ראשון B.A בתקשורת

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני
  • אזור גיאוגרפי:
     באר שבע והדרום - שדרות

בעקבות משבר הקורונה: אפשרות קבלה ללא פסיכומטרי, על סמך ציוני הבגרות בלבד.

אודות המסלול:
כל אחד יכול לפתוח בלוג, ליצור סרטון ויראלי ואפילו לטפס לאט לאט במעלה סולם הדרגות בשלל גופי תקשורת. אז למה צריך ללמוד תקשורת?
בלימודים מסוג זה מתמקדים בהעברת מסרים באופן מילולי,ויזואלי ודרך אודיאו, ובניתוח השפעות ותגובות של קהלים שונים. יכולות מסוג זה מאפשרות ללימודי התקשורת להכשיר את בוגריהם למגוון רחב של קריירות: החל מעולם העסקים, הפרסום, משאבי אנוש, יחסי ציבור, ממשל, חינוך, כלי תקשורת ועד למתן שירותים ציבוריים וחברתיים.

ולמה כדאי לעשות את זה דווקא במחלקה לתקשורת במכללת ספיר?
המחלקה לתקשורת, נשענת על שני יסודות המקיימים ביניהם יחסי-גומלין ומזינים זה את זה. האחד תיאורטי-מחקרי, והשני מעשי-פרופסיונאלי.
לימודי תקשורת לתואר ראשון בפן התיאורטי נוגעים בשיח האקדמי ובה בעת מחוברים לעולם התקשורת העכשווי. הלימודים מאפשרים לסטודנטים לצפות אחרת בטלוויזיה, לצרוך אחרת חדשות, להבין את המניפולציות המורכבות מאחורי עולם הפרסום ולהידרש בצורה תבונית יותר לכל התחום של המדיה הדיגיטלית.לצד לימודי התיאוריה ניצבים המסלולים המעשיים-מקצועיים: עיתונות, תקשורת שיווקית ומדיה דיגטלית, רדיו ושידורים דיגיטליים.


בוגרי המחלקה נמצאים היום בעמדות מפתח בגופי תקשורת מרכזיים. הם מגיעים לעבודה עם ארגז כלים עמוס בחשיבה אקדמית עמוקה בכל הנוגע לתפקידי התקשורת ולהשפעתה בעולם התקשרות לגווניו. לצד הידע שהסטודנטים מקבלים בהיכרות בכלים מקצועיים ובידע מעשי, בשעות רבות של ניסיון ובלא מעט קשרים העשויים לסייע להם לפתוח דלתות בראשית דרכם.

תעסוקה:
בוגרינו משתלבים במגוון תפקידים בשוק התקשורת – משרדי פרסום, שיווק ויח"צ, גופי חדשות בעיתונות, ברדיו ובטלוויזיה, יצירה ועריכה של תוכן בשלל הגופים והמוסדות.

תנאי קבלה:
◄ בעלי תעודת בגרות מלאה בציון ממוצע 75 ומעלה יתקבלו במעמד ״מן המניין,״ אחרי שיעברו תהליך מיון הכולל מבחן קבלה וראיון אישי (כרגע באמצעות zoom).
◄ ציון 70 ומעלה באנגלית 4 יח״ל או ציון 65 ומעלה באנגלית 5 יח״ל. גם מועמדים שכבר נרשמו יטופלו אוטומטית בהתאם להחלטות אלו וייהנו מעדיפות בקבלה לפי התנאים החדשים.
◄ המחלקה מזמנת לבחינת מיון ולראיון אישי את המועמדים המתאימים ביותר .
◄ המחלקה תשקול פניות של מועמדים בעלי בגרות באנגלית של 4 יחידות לימוד ומעלה בלבד.
המחלקה תשקול פניות של מועמדים בעלי ממוצע בגרות מלאה משוקלל ו/או תעודת סיום מכינה קדם אקדמית מוכרת מציון 70 ומעלה בלבד.
◄ כל המועמדים צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה.
◄ מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים 70 ל-74.9 יוכלו להתקבל במעמד ״על תנאי״ ובלבד שסך המתקבלים החריגים לא יעלה על 10% מכלל המתקבלים בכל שנה (בהתאם להנחיות מל״ג).


כל מסלולי הלימוד של  ספיר - המכללה האקדמית בנגב המערבי


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649