ספיר - המרכז ללימודי חוץ והמשך

לימודי כוריאוגרפיה ותנועה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תעודה
  • אזור גיאוגרפי:
     באר שבע והדרום - נגב מערבי,שדרות

אודות הקורס:
דרכי הלמידה מקבלות חשיבות ומשמעות זהה לתוכן הנלמד, מתוך ידיעה כי הדרך בה אנו לומדים תשפיע ישירות על הדרך בה נפעל כפרטיים בתוך החברה בה אנו חיים. הבסיס ללמידה הינו התנועה האנושית, הלמידה כללה את חקירת התנועה הטבעית הקיימת בכל אחד ואחת מאתנו, מה מניע אותה, מה כוחה, מה החיבור שלה לאופן חשיבתנו, תפיסת עולמנו, ומה יכולתה הבסיסית להעניק לנו בריאות, חוסן ועוצמה פיזית ונפשית. בתוך טווח זה נעה הבחירה האישית של כל אחת ואחד מהלומדים, אל שיכלול והעצמה של התנועה אל עולם האמנות, הפרפורמנס, החשיפה , לבין הרצון להעמיק את החוויה האישית של השקטת התודעה ולמידת הקורדינציה העדינה בין המנטאלי/הפיזי/הרגשי/הרוחני. הבנה חדשה ועמוקה של הנשימה, התוודעות אל המינון המאד מעודן בין להתערב, לשלוט לבין להרפות, לאפשר, על מנת שאכן ההוצאה לפועל תתאפשר ללא קריסות, שחיקה, פציעות. ללא ספק הדבר נכון לעולם ממנו באנו- עולם התנועה , מחול, ריקוד ונכון לכל העולמות השונים והאחרים.

◄ לימודי טכניקות תנועה מגוונות ברמה גבוהה
◄ שיכלול היכולת הגופנית כרקדן מבצע
◄ שיכלו היכולת כאומן יוצר. כוריאוגרף \ במאי \ יוצר
◄ למידה כיצד להשתמש בטכנולוגיה ככלי המשרת את האומן
◄ עבודה במרחב הציבורי ובטבע
◄ השתלבות המערך החברתי תרבותי באיזור שדרות ועוטף עזה
◄ תהליכי ריפוי הכרת העצמי והשקטת התודעה

השתלבות תעסוקתית:
הלימודים מקנים ידע תאורטי ומעשי בתחום התנועה המחול הכוריאוגרפיה וההוראה, הבוגרים של המסלול משתלבים בשוק התעסוקה כבר במהלך הלימודים, כרקדנים מבצעים, כיוצרים \ כוריאוגרפיים או מורים ומנחי סדנאות, דרך השתלבות בהפקות בית הספר ובהפקות של מכללת ספיר בתרבות אמנות יצירה וכן גם בקולנוע , נוצרים קשרים ונצבר נסיון עבודה מעשי, ככה שבסיום המסלול לאחר שנת התמחות מעשית, לבוגרים של המסלול, הדרך לשוק העבודה סלולה ופתוחה עם אפשרויות למגוון של עבודות בתחום.

קהל יעד ותנאי קבלה:
◄ אנשים ונשים בעלי נסיון תנועתי כל שהו המתענינים ומעוניינות בתנועה וכוריאוגרפיה כדרך לביטוי עצמי אומנותי ושכלול היכולת הפרופורמטיבית וההוצאה לפועל- יצירה והפקה של עבודות מחול מול הכרות מעמיקה עם הגוף והנפש
◄ בעלי 12 שנות לימוד ומעלה
◄ נסיון במחול או אומנויות לחימה קרקס או תאטרון יוגה ושיטות אחרות
◄ השתתפות בשיעור הכרות והתנסות בתנועתית בסטודיו של אדמה בשדרות
◄ ראיון אישי בוועדת קבלה במרכז אדמה בשדרות
◄ למעונינים להשלים לימודים לתואר ראשון נדרשת תעודת בגרות

מתכונת הלימודים:
◄ ימי לימוד: ב’ ד’ ה’
( למשלימים לימודים לתואר ראשון בתרבות יצירה והפקה – לימודים ביום ג’ )
שעות: 17:00-09:00

◄ היקף שעות לימוד בשנה: 728 שעות לימוד אקדמיות, 28 שבועות
◄ תכנית לימודים מלאה תארך שלוש שנים באופן הבא: קורסי החובה העיוניים לתואר ראשון בספיר ירוכזו ביום לימודים אחד בשבוע – יום שלישי למשך שני סמסטרים בשנה (לא כולל לימודים לקבלת "פטור" באנגלית לתלמידים שלא קיבלו פטור מאנגלית בבחינות המיון), ולימודי התעודה במרכז "אדמה" יתפרשו על פני שלושה ימים נוספים- ראשון שני ורביעי . בשנה השנייה ירוכזו הלימודים לתואר ראשון בספיר ביום וחצי בשבוע, ולימודי התעודה במרכז "אדמה" יתפרשו על פני יומיים וחצי נוספים. בשנה השלישית יתפרשו לימודי התואר הראשון בספיר על פני שלושה ימים בשבוע, ובמקביל ישלימו שנת הכשרה מקצועית (פרקטיקום) במסגרת לימודי כוריאוגרפיה ותנועה במרכז "אדמה".

זכאות לתעודה:
לעומדים בדרישות הפדגוגיות, במטלות הלימודיות ובפרקטיקום על פי תכנית הלימודים, יוענקו שתי תעודות מטעם המרכז ללימודי חוץ, המכללה האקדמית ספיר, ומרכז התנועה שדרות אדמה - תעודת התמחות ריפוי בתנועה,למחוק ובמקום להוסיף תוענק תעודה מטעם המרכז ללימודי חוץ, המכללה האקדמית ספיר, ומרכז התנועה שדרות אדמה – כוריאוגרפיה ותנועה.
אפשרות להשלמה לתואר ראשון במחלקה לתרבות - יצירה והפקה.


כל מסלולי הלימוד של  ספיר - המרכז ללימודי חוץ והמשך


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649