אוניברסיטת אריאל בשומרון - תארים מתקדמים

תואר שני בפסיכולוגיה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר שני
  • אזור גיאוגרפי:
      - שומרון

תכנית הלימודים:
לימודי התואר השני בפסיכולוגיה מסמיכים את הלומדים כפסיכולוגים (ומאפשרים רישום בפנקס הפסיכולוגים).
עם סיום הלימודים ניתן לעבוד בתחום הפסיכולוגיה או להמשיך ללימודי תואר שלישי ולעבודת מחקר.
תכנית הלימודים כוללת שלוש מגמות לימוד לבחירה: מגמת מדעי המוח וקוגניציה, מגמה השיקומית (שהינה ייחודית מסוגה) ומגמה הארגונית-תעסוקתית.

המגמה השיקומית:
המגמה השיקומית מכשירה פסיכולוגים למתן טיפול נפשי-שיקומי לאנשים במצבי משבר ולאחריהם. ייחודה וייעודה של המגמה הינו מתן מענה לאוכלוסיות שיקומיות כגון: מבוגרים עם פיגור שכלי, פגיעות ראש, קשישים, נוער עבריין, מכורים לסמים, אסירים, אנשים בעלי מגבלה גופנית או מחלה כרונית גופנית, נפשית ועוד. המיומנויות והידע השיקומי מאפשרים ביצוע התערבויות ממוקדות וקצרות, כמו גם טיפולים ארוכים ועמוקים, שמטרתם לאפשר למטופל לצמות את הפוטנציאל האישי שלו למרות הנכות או המוגבלות הנפשית או הפיזית, ולהביאו לתפקוד אופטימאלי במידת האפשר בכל המישורים.

תכנית הלימודים כוללת בין היתר, רכישת ידע תיאורטי עדכני, דרך קורסים כגון: מבוא לשיטות שיקום, תורת הראיון, איבחון קליני אובייקטיבי, פסיכופתולוגיה, פרמקולוגיה ועוד, לצד מיומנויות מעשיות לעבודה אבחונית וטיפולית עם אוכלוסיות שיקומיות מגוונות. בנוסף, מתנסים הסטודנטים בעבודת שדה ומקבלים הדרכה צמודה על עבודתם זו.

אפשרויות תעסוקה והמשך לימודים:
בוגרי המגמה השיקומית משתלבים כפסיכולוגים בעבודה עצמאית בבתי חולים כלליים וסיעודיים, בבתי ספר, הוסטלים, במסגרות שיקומיות ובמסגרות פרטיות.


המגמה הארגונית - תעסוקתית:
במגמה זו ניתנת הכנה לעיסוק הפרקטי ולמחקר בשלושה תחומים עיקריים: יעוץ ארגוני, יעוץ קריירה ואבחון ומיון משאבי אנוש. בכל שלושת התחומים נלמדים מודלים תאורטיים קלאסיים ועכשוויים ונרכשות אסטרטגיות וכלים רבים לאבחון והתערבות.

תכנית הלימודים כוללת קורסים תיאורטיים עדכניים וחדשניים, כגון: פיתוח מנהיגות בארגון, הערכה באמצעות מבחנים, מיומנויות ראיון וייעוץ, CBT ותהליכי ייעוץ בעולם תעסוקתי ארגוני, לצד מיומנויות מעשיות ושימוש בכלי אבחון. בנוסף, מתנסים הסטודנטים בעבודת שדה וזוכים להדרכה צמודה בעבודה המעשית.

אפשרויות תעסוקה והמשך לימודים:
בוגרי המגמה זוכים להכשרה נרחבת בשלושת ענפי הפסיכולוגיה ולכן משתלבים בתפקידי מפתח במקומות תעסוקה רבים כגון: צה"ל, משטרת ישראל, חברות הי-טק, עיריות ומועצות מקומיות, מכוני מיון או ייעוץ פרטיים ואירגונים פיננסים שונים.
חלקם בוחרים לפתוח מכוני יעוץ תעסוקתי פרטיים או לעבוד באופן עצמאי כיועצים אירגוניים לאחר סיום תקופת ההתמחות וקבלת ההסמכה של מומחיות מטעם משרד הבריאות.
בוגרי המגמה ממשיכים גם ללימודי תואר שלישי או משתלבים במוסדות מחקר שונים.
כמו כן, בוגרי המגמה עשויים להשתלב במסגרת פרקטיקום או התמחות ב"מכון עתיד" – מכון לייעוץ תעסוקתי הנמצא בקמפוס.


המגמה למדעי המוח וקוגניציה*:
המגמה תאפשר לפתח את היכולות המחקריות של הסטודנטים עם העמקת הידע הבסיסי בפסיכולוגיה בדגש על מדעי המוח וקוגניציה. ייחודיות התכנית היא בשילוב מחקר קוגניטיבי קלאסי יחד עם שיטות מחקר נוירו-פסיכולוגיות.
קורסי הליבה של התכנית, כמו גם מגוון קורסי הבחירה, עוסקים הן במחקר קוגניטיבי של עיבוד מידע בתהליכי תפיסה, קשב וזיכרון והן בנוירו-פסיכולוגיה ודימות מוחית. בנוסף, ניתנים מספר קורסי בחירה באוריינטציה של קוגניציה מוטמעת (Embodied Cognition). זהו תחום מחקרי חדשני הדוגל בגישה כי תהליכי הקוגניציה מעוצבים מסביבתו ומתרבותו של האדם, כפי שמוטמעים מהמידע אשר מתקבל מהמערכת המוטורית ומהמערכת החושית-תפיסתית.

המחלקה מעודדת שיתופי פעולה בינתחומיים של חוקרי המגמה והסטודנטים עם מחלקות שונות באוניברסיטה, כמו הפקולטה למדעי הבריאות, המחלקה לקרימינולוגיה, ובית הספר לרפואה. במסגרת זו נשים דגש על אינטראקציה מחקרית עם מרפאות הבריאות הפתוחות לציבור הרחב אשר פועלות במתחם האוניברסיטה, ודגש לימודי על מערכת הראייה, לצד דגש מחקרי ושיתוף פעולה אפשרי לבניית אמצעי מחקר ורפואה חדשניים. כמו כן יוכלו לעסוק הסטודנטים בפיתוח כלים מחקריים קוגניטיביים והתנהגותיים, תחום המבוקש בתעשייה.

* למתאימים מלגת שכ"ל לאחר מקדמה ופרס מחקר חודשי. גובה המלגה בכפוף לתקציב השנתי ולנהלי ביה"ס ללימודים מתקדמים.
השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר שני הנדסה כימית


מלגה בתואר שני בפסיכולוגיה במגמת מדעי המוח והקוגניציה - למתאימים בלבד - גובה המלגה בכפוף לתקציב השנתי ולנהלי ביה"ס ללימודים מתקדמים


כל מסלולי הלימוד של  אוניברסיטת אריאל בשומרון - תארים מתקדמים


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649