ג’ון ברייס - סניף ירושלים

Red Hat Linux Administrator and Cloud Engineer

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תעודה
  • אזור גיאוגרפי:
     ירושלים והסביבה - דרך אגודת ספורט הפועל 1, הגן הטכנולוגי, ירושלים

אודות:
התעשייה נמצאת בעיצומו של תהליך שילוב תשתיות ענן. שירותי ענן מציעים מגוון רחב של שירותי תוכנה ותכנים ומאפשרים דור חדש של תשתיות המסוגלות לעמוד בדרישות BigData. יישום המעבר או שילוב תשתיות ענן יכול להתבצע באמצעות ענן פרטי, ציבורי או היברידי. עבודה עם תשתיות ענן מצריכה היכרות מעמיקה עם אוטומציית תשתיות – DevOps.
תשתיות ענן תומכות בשני היבטים חשובים בעידן של אוטומציה וריבוי נתונים:
1. שימוש אלסטי בתשתיות
2. המשכיות ורציפות של תהליכים .

שימוש אלסטי בתשתיות מאפשר ניצול מדויק של כוח מחשוב, תקשורת וגישה למשאבים בהתאם לצורך בפועל. המערכת מסוגלת להתרחב ולהתכווץ בהתאם להגדרות והגבלות. לצורך כך יש להיות מסוגלים לבצע ניטור מושכל של חלקי המערכת השונים ולדעת לעשות שימוש בכלים קיימים תוך פיתוח פתרונות מותאמים במידת הצורך.
המשכיות ורציפות תהליכים הינה קריטית בעידן של אוטומציה שכן השינויים במערכת ובשירותים הינם רציפים. תשתיות של מערכות Agile נדרשות לתמוך בהטמעת שינויים באופן אוטומטי עד כמה שניתן. זאת בעיקר על מנת ליעל, לשפר ולמזער טעויות בכל הקשור לתהליכי הפיתוח וההשקה.

Linux הפכה בשנים האחרונות לסביבה המועדפת בעולם תשתיות מערכות המידע. לינוקס היא כבר לא מערכת הפעלה בלתי מוכרת, זוהי מערכת ההפעלה החופשית המבוססת על מתודולוגיית הקוד הפתוח. בעזרתם של מתנדבים ושל חברות גדולות היא זוכה לאמון ולשימוש בכל סביבות ה- IT וצוברת תאוצה רבה.
פריסת מערכות לינוקס היום רחבה מאי פעם ועשויה להגיע לכלל הקצוות במערכת הארגונית ובפלטפורמות ענן פרטיות וציבוריות.

בקרב הפצות הלינוקס הרבות הזמינות היום לשימוש כמערכת הפעלה על תצורותיה השונות, בולטת במיוחד הפצת Red Hat השולטת באופן כמעט מוחלט בנתח שוק השרתים התעשייתי (מעל ל- 80% פריסה בקרב החברות אשר הטמיעו שרתי לינוקס בכל רחבי העולם). בין החברות והגופים הבולטים המפעילים מערכות Red Hat לשימושים שונים ניתן לציין את אינטל, רפא"ל, אמדוקס, פרטנר, תעשיה אווירית, חברת החשמל, צ’ק פוינט ועוד חברות רבות. הפצת Red Hat זמינה גם בקרב ספקי שירותי ענן מובילים כגון AWS.

השילוב של יישום DevOps בסביבת Linux ליצירת תשתיות ענן או לשימוש בתשתיות ציבוריות הופך רלוונטי יותר ויותר לאורך זמן וזאת מכיוון שהמסע של ארגונים למחשוב ענן הינה כורח בלתי נמנע בעידן ריבוי הנתונים.

קהל יעד:
אנשי תשתיות, תקשורת ורשתות המבקשים לעבור הסבה מעשית לעולם התשתיות האוטומטיות בסביבת לינוקס והקוד הפתוח ולרכוש את הכלים הדרושים לתפעול מתקדם של מערכות לינוקס, יכולות DevOps ומחשוב ענן.

משך הקורס:
285 שעות:
◄ 195 שעות לימוד פרונטלית
◄ כ – 90 שעות למידה עצמית באמצעות ערכות מקוונות
◄ לימודי ערב בין השעות 17:30-21:45, פעמיים בשבוע/ משולב עם ימי ו’ 09:00-13:15
◄ הלימודים אינם מתקיימים בחגים ומועדים
◄ חלק מהשעורים בקורס יכולים לעבור במסגרת למידה מקוונת (live session). המכללה שומרת לעצמה את הזכות להעביר עד 10% משעות הלימוד בקורס במסגרת למידה מקוונת כאמור.

תנאי קבלה:
◄ הכרות מוקדמת עם מערכות הפעלה ו/או סיום קורס בנושאי מערכות הפעלה ותקשורת/ טכנאי מחשבים
◄ הכרות עם סביבת רשתות – פרוטוקול TCPI/IP

נושאי הקורס:
◄ Linux Shell Scripts for System
◄ Python for System
◄ Red Hat System Administration II - RH134
◄ Cloud Native Engineer


כל מסלולי הלימוד של  ג’ון ברייס - סניף ירושלים


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649