המכללה האקדמית בית ברל

אזרחות גלובלית יזמות וחדשנות - לקראת תואר ראשון

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי חינוך והוראה ,לימודי תעודה
  • אזור גיאוגרפי:
     השרון - מרכז (כפר סבא)

אזרחות גלובלית, יזמות וחדשנות

בעולם הגלובלי הנוכחי, נטול הגבולות, הוכיח נגיף הקורונה את העובדה שדבר לא יעצור התפשטות של מגפה, רעיון, אידאה או חלום. למדנו חשיבותה של אחריות בינלאומית ושיתוף בדרכי פעולה לרווחת האנושות כולה.
אם נשכיל לסייע למי שצריך, אם נשכיל לקחת את הידע, היזמות, החדשנות, היצירתיות והיכולות הנפלאות של החברה הישראלית ונרתום אותם לטובת החברה הישראלית, בפרט והעולם הגלובלי, בכלל, הרי נביא עצמנו להצלחה אדירה ונסייע בכך לכל הנזקק, הצריך והחייב לקבל. כל זאת על בסיס משלחות סיוע לנושאי חברה, רווחה, ניהול משברים אקלימיים, אסוניים, גיאוגרפיים ואחרים.

לטובת המשימה הקימה הפקולטה לחברה ולתרבות במכללה האקדמית בית ברל, בשיתוף ארגון SID, תכנית אקדמית לקידום אזרחות גלובלית, יזמות וחדשנות. התכנית נועדה לתת לתלמיד הבוגר את הכלים הראשוניים לצרכי פיתוח וחדשנות ולנקיטת יוזמות לסייע לכל מי שזקוק לכך בעולמנו הגלובלי.

מה מציעים הלימודים?
התכנית תציע הכשרה המתמקדת בהיבטים חברתיים, פוליטיים והיסטוריים של הגלובליזציה, בתחומים שונים של יזמות מקומית, אזורית, לאומית ובינלאומית, בנושאי סביבה וגיאופוליטיקה וכן בהתמודדות עם סוגיות כגון עוני, רעב ושוויון הזדמנויות ופעולה לקידום השכלה, פיתוח מפעלי תרבות, עידוד יזמות כלכלית בקהילות, קידום פרויקטים אקולוגיים, הידברות בינלאומית, טיפוח קהילות וירטואליות ועוד.

בבסיס הרעיון להקמת המגמה החדשה עומד החזון למאבק בעוני ומימושו ובכלל זאת, התמודדות עם שלל אתגרים ויעדים מגוונים – חינוכיים, חברתיים, תרבותיים, כלכליים, גיאוגרפיים, אקולוגיים, דמוגרפיים ופוליטיים ברמות השונות (שכונה, עיר, ישוב, אזור, מדינה בארץ ובחו"ל). הפיתוח הישראלי מתאפיין בהיותו יצירתי, פרקטי, חינוכי, זול יחסית ומבוסס על פוטנציאל אנושי רב תרבותי; על כן, הוא יכול לתרום ולשמש השראה לפיתוח במדינות אחרות.

המגמה החדשה משתפת פעולה עם ארגון SID Israel המקדם את רעיון הפיתוח הבינלאומי.


תכנית הלימודים
​תכנית הלימודים מתפרשת על פני 3 שנות לימוד + סמסטר אחד ונלמדת ביום אחד בשבוע.


איזו תעודה מקבלים בסוף הלימודים?
תעודת התמחות בלימודי אזרחות גלובלית, יזמות וחדשנות של המכללה האקדמית בית ברל.
על לימודים אלה ניתן לקבל הכרה לקראת תואר ראשון B.A במדעי החברה והרוח, יש ללמוד במקביל לפחות 66 נ"ז באוניברסיטה הפתוחה ולעמוד בכל הדרישות האקדמיות לתואר כמפורט בידיעון האקדמי.


תנאי קבלה
תכניות הלימודים בפקולטה לחברה ולתרבות פתוחות לכל ואין צורך בתעודת בגרות או סף כניסה אקדמי.


כל מסלולי הלימוד של  המכללה האקדמית בית ברל


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649