המכללה להנדסה אפקה

תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול עם מדעי המחשב

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה
  • אזור גיאוגרפי:
     גוש דן - מבצע קדש 38, תל אביב

הלימודים מתקיימים בתל אביב

אודות:
התואר הראשון בהנדסת תעשייה וניהול מקנה ידע רחב בהנדסה, בטכנולוגיה, בניהול מערכות מידע ובמדעי החברה ובניהול. אינטגרציה וסנכרון בין תחומי ידע אלו, לצד התמודדות עם אתגרים וצרכים שונים של השוק ועולם העסקים המודרני מאפשרים הפעלה, שיפור וייעול של מערכות, תהליכים ומוצרים. שילוב השכלה זו, עם לימודים אקדמיים מקיפים בתחום מדעי המחשב, מקנים לבוגרי התוכנית ארגז כלים מקיף וייחודי הפותח דלתות בתעשיית ההייטק, תעשיות ביטחוניות, תעשייה וייצור מתקדם כמו גם בחברות מובילות ובינלאומיות.
הלימודים מתחילים באוקטובר 2020 ובמרץ 2021

תנאי קבלה:
◄ קבלה על סמך פסיכומטרי - סף הקבלה המינימלי לשנת הלימודים תש"פ בכל מחלקות הלימוד הינו ציון 600 בבחינה הפסיכומטרית. תוצאות הבחינה הפסיכומטרית תקפות למשך עשר שנים ממועד הבחינה
◄ קבלה על סמך תעודת בגרות - מועמדים בעלי זכאות לתעודת בגרות מלאה, כאשר נדרשת בגרות במתמטיקה 4 יחידות לימוד בציון 85 ומעלה / 5 יחידות לימוד בציון 75 ומעלה. בנוסף יש להציג בגרות באנגלית 4 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה
◄ קבלה על סמך דיפלומת הנדסאי - דיפלומת הנדסאי מה"ט / משרד החינוך בממוצע ציונים של 85 לפחות, במבחנים החיצוניים ופרויקט הגמר (לא כולל הגנה על פרויקט גמר או ציוני מעבדות)
◄ קבלה על סמך לימודים קודמים - תואר אקדמי מלא ממוסד אקדמי מוכר, ובלבד שממוצע הציונים הוא 80 ומעלה.

* בכל אפיקי הקבלה חובה לעמוד בתנאי הסף לבגרות – 4 יחידות לימוד במתמטיקה בציון 80 ומעלה או 5 יחידות לימוד במתמטיקה בציון 70 ומעלה.

ייחודיות התוכנית:
◄ מהנדסי תעשייה וניהול זוכים לביקוש רב בתעשיית ההייטק, כמו גם בתחומים אחרים, כאשר השילוב עם יכולות תכנות, אלגוריתמיקה, כתיבת קוד ומיומנויות אחרות מתחומי מדעי המחשב, מרחיב עוד יותר את אפשרויות התעסוקה שלהם ומקנה להם ערך מוסף יקר ערך. מכללת אפקה זיהתה את הפוטנציאל ומציעה לראשונה בישראל – ובאופן בלעדי – תוכנית לתואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול עם לימודי מדעי המחשב.
◄ לימודי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול מעניקים ידע רחב בהנדסה, טכנולוגיה, ניהול מערכות מידע וכן ידע במדעי החברה וניהול לשם בנייה, הפעלה וייעול מערכות, תהליכים ומוצרים. השילוב עם מיומנויות מדעי המחשב מעניק להם ראייה רחבה ומקיפה עוד יותר, לצד מיומנויות תכנות והרחבת אפשרויות התעסוקה עוד יותר.
◄ תוכנית הלימוד לתואר הראשון בהנדסת תעשייה וניהול, בשילוב לימודי מדעי המחשב, פותחה על רקע ההבנה כי מהנדסי תעשייה וניהול שיחזיקו ביכולות תכנות וכתיבת קוד ייהנו מערך מוסף משמעותי הן באקדמיה והן בשוק העבודה. כמוסד אקדמי חדשני, הדוגל בהכשרת מהנדסים מקצועיים ופורצי דרך, שילוב זה מהווה בשורה אמיתית עבור הסטודנטים ומניח את היסודות לבניית קריירה ענפה וארוכת טווח בתעשייה. תוכנית הלימוד חושפת את הסטודנטים לידע תיאורטי ואקדמי עדכני, לצד התנסות מעשית בליווי גופים מובילים מהתעשייה. מיומנויות התכנות, יעניקו למהנדסים תפיסת עולם רחבה עוד יותר, לצד יכולת יישומית, ובכך יהוו להם הכנה ראויה ורלוונטית לשוק העבודה.

תעודת גמר:
בסיום הלימודים יקבלו הבוגרים תעודת תואר ראשון בהנדסה (B.Sc.) עם “חוג לאחר התואר” במדעי המחשב.

אפשרויות תעסוקה:
בוגרי התוכנית יכולים להשתלב במגוון רחב של תפקידי פיתוח וניהול בתעשיית ההייטק, תעשיות ביטחוניות ובמפעלי תעשייה שונים. כמו כן יכולים הבוגרים לעבוד כמנהלי פרויקטים, מהנדסי נתונים מהנדסי ארגון ושיטות לשיפור וייעול תהליכי עבודה, וכן בתכנון וניהול מלאי. אפיקים נוספים עשויים להיות בתפקידי מומחים לניתוח, אפיון, יישום והטמעה של מערכות מידע, ניתוח נתונים, הפקת תובנות וקבלת החלטות בארגונים ועוד.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול עם מדעי המחשב במכללת אפקה.


כל מסלולי הלימוד של  המכללה להנדסה אפקה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649