האוניברסיטה הפתוחה

תואר שני בפסיכולוגיה חברתית

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תעודה
  • אזור גיאוגרפי:
     סניפים בכל הארץ,גוש דן,הגליל והגולן,באר שבע והדרום,ירושלים והסביבה,השרון,חיפה והסביבה,שפלה - כלל ארצי

אודות:
התוכנית מציעה דגש מחקרי כמו גם דגש יישומי. בצד המחקרי התכנית מאפשרת הרחבת בסיס הידע אודות תיאוריה ומחקר בפסיכולוגיה חברתית ומקנה יסודות תיאורטיים ומתודולוגיים לביצוע והערכה של מחקר בתחום. למעוניינים בדגש יישומי התוכנית מציעה היכרות עם נושאים מגוונים בפסיכולוגיה ארגונית-תעסוקתית תוך אפשרות להתנסות מעשית בשדה במוסד שמתמחה במיון ובאבחון תעסוקתי או באבחון ובייעוץ ארגוני, כמו גם הכרות ואפשרות להתנסות מעשית בעולם הפסיכולוגיה החברתית הישומית.
בתכנית נלמדים קורסים מגוונים כדוגמת קוגניציה חברתית, תהליכים קבוצתיים, הבדלים בין-אישיים, סטטיסטיקה ושיטות מחקר, ניתוח נתוני עתק, קידום שינוי בראי הגישה הפסיכולוגית, היבטים פסיכולוגיים של תקשורת דיגיטלית, בסימן שאלה (פיתוח שאלונים), בין תחושות ורגשות לעיבוד מידע, אבחון תעסוקתי ומיון עובדים, אבחון ארגוני, פיתוח ארגוני, פסיכודיאגנוסטיקה, טיפול ויעוץ תעסוקתי ועוד ואלו הם רק חלק מהקורסים המוצעים בתוכנית.

תוכנית הלימודים:
התכנית לתואר שני בפסיכולוגיה חברתית מציעה שני מסלולים:
◄ מסלול מחקרי עם תזה (מיועד לסטודנטיות ולסטודנטים מצטיינות/מצטיינים)
◄ מסלול עם עבודת גמר אמפירית

תנאי קבלה:
◄ הגשת מועמדות לתכנית תתאפשר לבעלי ולבעלות תואר ראשון בפסיכולוגיה או במדעי ההתנהגות מהאוניברסיטאות בארץ ומהמכללות המוכרות על ידי המועצה להשכלה גבוהה.
◄ הגשת מועמדות פתוחה גם לסטודנטיות ולסטודנטים לפסיכולוגיה או למדעי ההתנהגות שנמצאים בשנתם האחרונה ללימודים שיסיימו את כל החובות לתואר הראשון (כולל לחוג השני במסלול דו-חוגי) עד לתחילת לימודי התואר השני (דהיינו, הסטונדט/ית זכאי/ת לתואר ראשון עם תחילת הלימודים לתואר השני). מועמדות ומועמדים שיתקבלו על תנאי לתכנית, יידרשו להציג אישור זכאות לתואר הראשון עד תום סמסטר א’ שבו התחילו את הלימודים.
◄ בעלות ובעלי תואר ראשון מחוגים אחרים, שלמדו במוסדות מוכרים על-ידי המועצה להשכלה גבוהה, ידרשו לעשות חוג לאחר תואר לפני שיוכלו להגיש מועמדות לתכנית. ראו להלן סעיף "הגשת מועמדות על ידי תלמידים ותלמידות ללא תואר ראשון בפסיכולוגיה / מדעי ההתנהגות" למידע נוסף על חוג לאחר תואר.

דרישות הסף:
◄ דרישות הסף להירשם לתכנית הן ממוצע ציונים 88 ומעלה בלימודי הפסיכולוגיה / מדעי ההתנהגות וציון מתא"ם 100 לפחות.
עם זאת,
◄ מועמדים ומועמדות עם ממוצע ציונים בפסיכולוגיה 93 ומעלה, יוכלו להגיש מועמדות גם ללא ציון במבחן המתא"ם.
◄ מועמדים ומועמדות עם ציון 120 ומעלה במבחן המתא"ם יוכלו להגיש מועמדות גם עם ממוצע ציונים בפסיכולוגיה הנמוך מ-88, אך בקשה זו תידון במסלול של ועדת חריגים.
◄ מועמדים ומועמדות עם ממוצע תואר בפסיכולוגיה בין 90 ו-93 ללא ציון במבחן המתא"ם, יוכלו להגיש מועמדות גם כן, ובקשה זו תידון במסלול של ועדת חריגים.
הקבלה תיעשה לפי שקלול של ציוני התואר הראשון, ציון מבחן המתא"ם, המלצות, ומפגש הערכה הכולל הצגה קצרה של מחקר אמפירי וראיון אישי. למפגש ההערכה יזומנו מועמדים ומועמדות שעברו את הסינון הראשוני של ועדת הקבלה של התכנית.
? סטודנטים וסטודנטיות בעלי/בעלות תואר ראשון שלא בפסיכולוגיה/מדעי ההתנהגות יוכלו להגיש מועמדות לתכנית רק לאחר שיסיימו בהצלחה חוג לאחר תואר ויעשו את בחינת המתא"ם. לצורך הגשת מועמדות לתואר השני, יידרש ממוצע 88 ומעלה בחוג לאחר תואר וכן ציון 100 ומעלה בבחינת המתא"ם (בחינה של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה בתהליך הקבלה לתארים שניים בפסיכולוגיה).

זכאות לתואר:
סטודנט או סטודנטית זכאי/ת לתואר לאחר שיתקיימו כל התנאים הבאים:
◄ הסטודנט/ית סיים/סיימה בהצלחה את כל הקורסים הנדרשים כמפורט בתכנית הלימודים.
◄ הסטודנט/ית הגיש/ה בהצלחה עבודת תזה או עבודת גמר.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר שני בפסיכולוגיה חברתית באוניברסיטה הפתוחה.


כל מסלולי הלימוד של  האוניברסיטה הפתוחה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649