ספיר - המכללה האקדמית בנגב המערבי

תואר ראשון דו-חוגי בתקשורת ולימודים רב-תחומיים

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני
  • אזור גיאוגרפי:
     באר שבע והדרום - שדרות

אודות:
לימודי מדעי ההתנהגות אשר מורכבים מלימודי פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה עוסקים בהבנת נפש האדם על מרכיביה האישיים/אישיותיים ובהקשרים הרחבים יותר: החברתיים ותרבותיים.

השילוב הוא בין לימודי הפסיכולוגיה (בהרחבה) אשר עוסקת באדם עצמו ובהתנהגותו, ולימודי תקשורת אשר עוסקת גם בתהליכים סוציולוגיים המתמקדים בחקר יחסי הגומלין של האדם עם סביבתו (וכוללת לימודים מעשיים בתחומי התקשורת). השילוב מספק יריעה לימודית מרתקת המאפשרת לבוגרים להבין את נפש האדם על היבטיה השונים ואת עולם התקשורת (אקדמית ומעשית) וללמוד גם היבטים מעשיים של עולם התקשורת ועולם הפסיכולוגיה.

הזיקה בין לימודי התקשורת לפסיכולוגיה בכלל ומדעי ההתנהגות בפרט הינה זיקה משפחתית הדוקה (משפחת מדעי החברה בהקשר של הבנת נפש האדם אישיותית וחברתית/תרבותית).
הלימודים עצמם יעסקו רבות בחיבורים בין ההבנות מתחום הפסיכולוגיה (כמו הבנת תופעת הדיכאון או החרדות) לבין עולם הרשתות החברתיות או הטכנולוגיה התקשורתית החדשה.
בשאלות לדוגמא כמו, מה מניע אנשים לצרוך תכנים תקשורתיים מסוג מסויים?, מה מושך את עינם של בני אדם? ומה מפחיד אותם?. ועוד שאלות רבות העוסקות בחיבור בין הבנה הנפשית של האדם לבין ביטויים התנהגותיים בחברה בכלל ובתקשורת בפרט.
התוכנית מאפשרת לבוגרי התוכנית, אופק תעסוקתי רחב יותר מתואר חד חוגי רגיל, מייד לאחר התואר הראשון או לאחר תואר שני רלוונטי.

*בוגרי התכנית הדו-חוגית יוכלו להמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה (או סוציולוגיה) ו/או בתקשורת ללא צורך בהשלמות

תנאי קבלה:
◄ בעלי תעודת בגרות מלאה בציון ממוצע 95 ומעלה או ציון מבחן פסיכומטרי 650 ומעלה.
◄ בעלי תעודת בגרות בציון ממוצע 85 ומעלה או ציון מבחן פסיכומטרי 530 ומעלה יתקבלו אחרי שיעברו תהליך מיון שיכלול מבחן קבלה ובחלק מן המקרים ראיון אישי.
◄ בעלי תעודת בגרות מלאה בציון ממוצע בין 80 ל-84.9 או ציון פסיכומטרי בין 500 ל-529 יתקבלו ללימודים במעמד על תנאי אחרי שיעברו תהליך מיון שיכלול מבחן קבלה ובחלק מן המקרים ראיון אישי.
◄ כל המועמדים צריכים להיות בעלי ציון 70 ומעלה בבחינת הבגרות באנגלית 4 יח"ל או ציון של 65 ומעלה בבחינת הבגרות באנגלית 5 יח"ל.
◄ כל המתקבלים ללימודים יידרשו להציג עד תחילת שנה"ל ציון במבחן אמי"ר או ציון מבחן פסיכומטרי לסיווג רמת האנגלית.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון דו-חוגי בתקשורת ולימודים רב-תחומיים במכללת ספיר


כל מסלולי הלימוד של  ספיר - המכללה האקדמית בנגב המערבי


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649