ספיר - המרכז ללימודי חוץ והמשך

שילוב מיינדפולנס בעבודה עם ילדים ובני נוער- לאנשי טיפול

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תעודה
  • אזור גיאוגרפי:
     באר שבע והדרום - נגב מערבי,שדרות

שילוב מיינדפולנס בעבודה עם ילדים ובני נוער- לאנשי טיפול וחינוך

אודות:
"מיינדפולנס" ובעברית- מודעות קשובה (קשיבות)- הוא מושג שהפך פופולרי בשנים האחרונות, ומחלחל לתחומי עשיה רבים שעיקרם הוא רווחה נפשית, חוסן וטיפוח משאבים אישיים ובינאישיים. בעשור האחרון העניין גובר והולך במיינדפולנס, באמצעות שילוב טכניקות מדיטטיביות המתאימות למבוגרים, אולם בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר התערבויות ברוח המיינדפולנס המתאימות למפגש עם ילדים. קורס זה מיועד לכל מי שעוסק במקצועות טיפול או חינוך ומבלה זמן רב עם ילדים ומעוניין לשלב את עקרונות תרגול המיינדפולנס בעבודתו.

קהל יעד ותנאי קבלה:
הקורס מיועד לאנשי מקצוע מתחומי החינוך והטיפול ותחומים המשיקים לכך: עובדי הוראה (מורים, גננות), רכזי חינוך, יועצים חינוכיים, פסיכולוגים חינוכיים, פסיכולוגים קליניים, עובדים סוציאליים, מנחי הורים, מטפלים ביצירה והבעה, מטפלים בתנועה, הורים. ההשתתפות בקורס מותנית בראיון קבלה.

תכנית הלימודים:
במהלך הקורס הסטודנטים יחשפו ויתרגלו את העקרונות הבסיסיים לפיתוח מיינדפולנס, מתוך התנסות אישית והיכרות עם חומרים תיאורטיים תתגבש הבנה כוללת ומעמיקה של מהות התרגול, הדגשים החשובים בו והשפעותיהם על הרווחה האישית והבינאישית.
בנוסף, ילמד בקורס:
◄ מהן הדרכים השונות בהן ניתן להעביר את עקרונות התרגול שנלמדו לילדים, תוך שימוש בטכניקות שונות של משחק, דמיון, ושיח המותאם לגיל.
◄ נתוודע לתרגילים המיועדים לעבודה עם ילדים המאפשרים פיתוח של מיומנויות קשב וחמלה.
◄ כיצד ניתן להגיב לסיטואציות שונות מול ילדים, הורים או עמיתים תוך כדי שימוש בעקרונות המיינדפולנס.
הקורס יעודד פיתוח יכולת אינטואיטיבית ויצירתית להעביר את עקרונות התרגול בדרך ייחודית לכל משתתף הנובעת מתוך ניסיונו האישי והמקצועי ומתוך העולמות בהם הוא פועל. בתום הקורס יוכלו הסטודנטים לשלב את עקרונות המיינדפולנס, הן כטכניקה והן כתפיסת עולם בעבודתם עם ילדים.

מתכונת הלימודים:
◄ הקורס בנוי מ-22 מפגשים + יום ריטריט מרוכז של 9 ש"א.
◄ שעות לימוד- אחה"צ-ערב (5 ש"א למפגש).
◄ יום לימוד בשבוע.

מקום הלימודים:
רוב המפגשים יועברו במרכז לשירות פסיכולוגי שער הנגב, אשר ממוקם בתוך המכללה האקדמית ספיר.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות שילוב מיינדפולנס בעבודה עם ילדים ובני נוער- לאנשי טיפול וחינוך בספיר- המרכז ללימודי חוץ והמשך.


כל מסלולי הלימוד של  ספיר - המרכז ללימודי חוץ והמשך


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649