אוניברסיטת חיפה

תואר ראשון במדעי הנתונים B.Sc

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון
  • אזור גיאוגרפי:
     חיפה והסביבה - הר הכרמל, חיפה 31905

תכנית לימודים לתואר ראשון במדעי הנתונים B.Sc במסלולי מדעי המחשב, מערכות מידע, סטטיסטיקה

אודות:
העלייה הדרמטית בזמינות נתונים פותחת אפשרויות להסקת ידע חדש ולפיתוח מודלים לחיזוי לכל תחומי החברה והתעשייה: ערים חכמות עם רכבים אוטונומיים, איתור נעדרים תוך התחקות אחר חותם המושאר ברשת, תמיכה בהחלטות רפואיות, ועוד. היכולת לנהל ולארגן, לנתח ולהבין נתונים שונים ומגוונים חשובה היום מאי פעם ודורשת ידע והבנה עמוקה של שיטות וכלים מתחומי מדעי המחשב, סטטיסטיקה, ומערכות מידע.

תוכנית הלימודים:
התוכנית האינטרדיסציפלינרית מכסה בשלוש שנים את ההסתכלות הרחבה שמקיפה את כל מחזור החיים של לימודי Data Science (איסוף, ניקוי, אינטגרציה, אחסון, ניהול, ניתוח, חקר והצגה של נתונים), תוך לימוד תיאוריות מובילות והתנסות מעשית.
התכנית בנויה בצורה מאוזנת על החוזקות של שלושה חוגים: מדעי המחשב, מערכות מידע וסטטיסטיקה. מקורם של חלק מהקורסים בשלושת החוגים וחלקם ייעודיים לתכנית. המרצים בתוכנית הינם חוקרים מובילים בתחום מדעי הנתונים וחלקם מרצים מהתעשייה. בעוד שהתכנית נשענת על יסודות תאורטיים מוצקים בתחומים המדעיים הרלוונטים, היא שמה דגש על פתרון בעיות מעשיות.
כבר מהשנה הראשונה, הסטודנטים מתנסים במשימות נתונים מעשיות ובכלים עכשוויים מהתעשייה. התכנית אף מציעה קורסי בחירה שמאפשרים השתלבות עם חברות הזנק, מפגשים והשתתפות בהרצאות שמדגישות את האינטרדיסציפלינריות של התחום.
התכנית המוצעת מיועדת לסטודנטים מצטיינים. בתוכנית מושקע מאמץ רב ביצירת מערך קורסים איכותי ושמירה על רמה אקדמית גבוהה, וזאת באווירה לימודית נעימה הקשובה לסטודנטים. סטודנטים בעלי חתך קבלה גבוה במיוחד יזכו לתמיכה ייחודית, כולל מלגות ושיתוף בפרויקטי מחקר.

משך הלימודים:
שלוש שנים.

אפשרויות תעסוקה:
בוגרי התוכנית יקבלו ידע וניסיון מעשי במגוון רחב של מדעי הנתונים. הם יוכלו להיקלט כמדעני נתונים Data Scientists בתעשייה, בשל ההכשרה המולטידיסציפלינרית, וכן במשרות המיועדות לבוגרי הדיסציפלינות של מדעי המחשב, מערכות מידע או סטטיסטיקה השמות דגש על נתונים. בוגרי התוכנית יוכלו להתקבל ללא השלמות ללימודי תואר שני בחוג שבו למדו וידרשו להשלמה של עד שני קורסים כדי להתקבל ללימודי תואר שני באחד משני החוגים האחרים.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון במדעי הנתונים B.Sc באוניברסיטת חיפה.


כל מסלולי הלימוד של  אוניברסיטת חיפה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649