המכללה האקדמית בית ברל

לימודי הסמכה בניתוח התנהגות ABA

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי חינוך והוראה ,לימודי תעודה
  • אזור גיאוגרפי:
     השרון - מרכז (כפר סבא)

אודות:
ניתוח התנהגות יישומי- ABA- Applied Behavior Analysis - גישה קלינית-מדעית, המוכרת כאחת המבוססות והיעילות ביותר בטיפול בסוגיות התנהגות, בלקויות נוירולוגיות שונות ובבעיות קשב וריכוז.
מנתח התנהגות מתמחה בטיפול בבעיות רגשיות, התנהגויות ותפקודיות מורכבות, של ילדים על רקע בעיות התפתחותיות-אוטיזם, הפרעות קשב ורקע סביבתי אחר. עבודתו כוללת ניתוח מדויק של מערכת האינטראקציות בין המטופל לסביבה המשמעותית בחייו, ומתן הדרכה ותמיכה בטיפולים ממוקדים וקצרי מועד, לסביבה ולמבוגרים המשמעותיים בחיי הילד, על מנת לסייע לו להתגבר על הקשיים.
מנתח התנהגות עובד במסגרות טיפוליות, חינוכיות וביתיות. הביקוש למקצוע גובר בשנים האחרונות, לאור מציאות חינוכית טיפולית מורכבת.

תיאור התכנית:
תכנית לימודים דו שנתית להסמכה בינלאומית בניתוח התנהגות יישומי, המכשירה למקצוע חדש, ייחודי ומבוקש.
התכנית מאושרת על ידי הלשכה הבינלאומית למנתחי התנהגות מוסמכים (BACB- (Behavior Analyst Certification Board.

קהל היעד:
התכנית מיועדת לאקדמאים המעוניינים במקצוע חדש ומבוקש: מנתח התנהגות מוסמך (BCBA\BCaBA).

קורסי חובה בניתוח התנהגות ע"פ דרישות ה- BACB:
עקרונות יסוד בניתוח התנהגות, שיטות תצפית ומחקר, היבטים ושיקולים אתיים בעבודה הקלינית-חינוכית, הערכה פונקציונאלית ואסטרטגיות התערבות.

יישומים קליניים בניתוח התנהגות - התמחויות:
◄ אוטיזם - הקניית ידע ספציפי ומקיף על הלקויות האורגניות, לימוד שיטות אבחון מתקדמות ועדכניות לאיתור מוקדם של הלקות, שיטות להקניית שפה, תקשורת ומיומנויות חברתיות חשובות, התמודדות יעילה עם קשיים התנהגותיים ורגשיים האופייניים לילדים הלוקים באוטיזם ובקשיים אורגנים מורכבים, אסטרטגיות לשילוב ילדים בסביבות חינוך רגילות ושיטות להנחיית צוותי חינוך והורים ליישום המלצות טיפוליות.
◄ הנחיית צוות חינוכי לטיפול בקשיי התנהגות של ילדים בסביבת הגן ובית הספר - ניהול וניווט כיתה/גן בגישת ניתוח התנהגות יישומי, הנחיית צוות חינוכי לטיפול בילדים בעלי קשיי התנהגות מורכבים, על רקע הפרעות קשב וריכוז, תכניות התערבות מערכתיות לטיפול בתופעות של הצקה, בריונות ואלימות בסביבות חינוכיות.
◄ ייעוץ והדרכת הורים לטיפול בקשיי התנהגות של ילדים בסביבה המשפחתית - הקניית ידע מעמיק וייחודי באשר לטיפול בקשיי התנהגות ותפקוד של ילדים בעלי התפתחות תקינה, אסטרטגיות חדשניות להתערבות יעילה וטיפול בקשיי התנהגות אופייניים של ילדים בסביבה הביתית. במסגרת הלימודים מוצג לסטודנטים מודל רולידר להנחיית הורים להתמודדות יעילה עם קשיי התנהגות ותפקוד של ילדים.

התנסות מעשית (פרקטיקום) בעבודה טיפולית בהיקף של 500 שעות לבעלי תואר ראשון או 750 שעות לבעלי תואר שני בתחומי חינוך או פסיכולוגיה, בהתאם לדרישות ה- BACB.:
הפרקטיקום כולל התנסות בשלבי העבודה הקליניים השונים, ביניהם ביצוע אבחון והערכה פונקציונאלית, בניית תכנית התערבות ויישומה. העבודה הקלינית וההתנסות של הסטודנט בשדה מפוקחת ומלווה בהדרכה במסגרת האקדמית.
בהתנסות המעשית בשנה ב’, על הסטודנט לפנות חצי יום, בוקר או אחר צהריים, בנוסף ליום הלימודים, בהתאם להתמחות הספציפית.

מתכונת הלימודים:
◄ משך הלימודים שנתיים (4 סמסטרים)
◄ יום בשבוע (בוקר)
◄ היקף התכנית 448 שעות

תנאי קבלה:
◄ תואר ראשון או תואר שני
◄ ראיון אישי

תעודה:
לבוגרי התכנית אשר יעמדו במבחני ההסמכה של הלשכה הבינלאומית למנתחי התנהגות תינתן תעודת הסמכה (רישיון) לעיסוק במקצוע ניתוח התנהגות יישומי (תעודת מנתח התנהגות מוסמך).
בוגרים אשר לא ייגשו למבחני ההסמכה יהיו זכאים לתעודת סיום לימודי הכשרה בניתוח התנהגות מטעם המכללה האקדמית בית ברל.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות לימודי הסמכה בניתוח התנהגות ABA במכללה האקדמית בית ברל.


כל מסלולי הלימוד של  המכללה האקדמית בית ברל


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649