המכללה האקדמית בית ברל

הכשרת מנחי הורים בכירים בגישת ניתוח התנהגות

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי חינוך והוראה ,לימודי תעודה
  • אזור גיאוגרפי:
     השרון - מרכז (כפר סבא)

אודות:
◄ הסטודנטים בתכנית ההכשרה יעסקו במקצוע ייחודי ומבוקש, ויתמחו באבחון ובטיפול בקשיי התנהגות ותפקוד שכיחים ואופייניים, בתוך התא המשפחתי ובסביבות החינוך בהן נמצא הילד.
◄ כיום המצוקה והצורך של ההורים בכלים מעשיים לחינוך הילדים גדול מאי פעם. ההורים מתמודדים עם סוגיות חינוכיות יומיומיות וחשופים לעודף מידע וגישות חינוכיות שונות המותירות אותם מבולבלים וללא יכולת להתמודדות עם הקשיים בביתם.
◄ בתכנית ההכשרה למנחי הורים בכירים בגישת פרופ’ רולידר, הסטודנטים זוכים לעסוק במקצוע מבוקש ומתפתח בארץ, בעל אפשרויות תעסוקה רבות בהמשך דרכם.
◄ תכנית ההכשרה מאפשרת שילוב של לימודים ועבודה.

נושאי הלימוד העיקריים:
◄ הקניית ידע ברמה העיונית והמעשית של הגישה הטיפולית של פרופ’ רולידר, המבוססת על ניסיון מחקרי, קליני ומקצועי רב שנים הבא מתוך עקרונות ניתוח התנהגות (ABA).
◄ ידע מעמיק על אספקטים בהתפתחות נורמטיבית של ילדים ומוכנות ללמידה.
◄ הקניית כלים וידע לזיהוי מדויק של הנסיבות המעוררות קשיי התנהגות של הילדים, הבנת הקשר בין תגובות הסביבה המשמעותית של הילדים להתנהגותם, הנחיית ההורים והמחנכים והקניית כלים לחינוך רגיש ויעיל של הילדים.
◄ רכישת כלים לביצוע הערכה פונקציונלית (אבחון) מדויקת של קשיי התנהגות מורכבים של ילדים ובני נוער בסביבה המשפחתית והחינוכית.
◄ רכישת כלים לטיפול במגוון קשיי התנהגות ותפקוד אופייניים של ילדים ובני נוער בסביבה המשפחתית כגון: גמילה, הרגלי אכילה, קשיי הירדמות ושינה, חרדות, תוקפנות, קשיים בשיתוף פעולה, תדמית עצמית נמוכה, קשיים בלימודים, דחייה חברתית ועוד.
◄ בתוכנית ישולבו סדנאות אורח בתחומים משלימים כגון פרמקולוגיה, אתיקה ועוד.

התנסות מעשית:
הסטודנטים יתנסו בנלמד במסגרת פרקטיקום הכולל עבודה מונחית עם הורים ומשפחות. ההנחיה תינתן על ידי פרופ’ רולידר וצוות מנחי התנהגות מוסמכים מהשורה הראשונה, שהתמחו בטיפול בקשיי התנהגות של ילדים בסביבה המשפחתית.

קהל היעד ותנאי קבלה:
◄ בעלי תואר ראשון / זיקה לתחום
◄ ראיון קבלה אישי

מתכונת הלימודים:
◄ משך הלימודים 3 סמסטרים (שנה וחצי)
◄ יום בשבוע בשעות אחה"צ-ערב
◄ היקף התכנית 266 שעות

תעודה:
למסיימים בהצלחה תיתנן תעודת מנחה הורים בכיר מטעם המרכז לניתוח התנהגות, המכללה האקדמית בית ברל.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות הכשרת מנחי הורים בכירים בגישת ניתוח התנהגות במכללה האקדמית בית ברל.


כל מסלולי הלימוד של  המכללה האקדמית בית ברל


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649