ספיר - המכללה האקדמית בנגב המערבי

MA במנהל ומדיניות ציבורית עם התמחות במרחב הכפרי

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני
  • אזור גיאוגרפי:
     באר שבע והדרום - שדרות

אודות:
המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית במכללה האקדמית ספיר ביוזמה משותפת עם ארגוניי פורום המרחב הכפרי פותחת תוכנית תואר שני ייחודית ומאתגרת שמשלבת לימודי מנהל ומדיניות ציבורית, עם התמחות במרחב הכפרי.
יוזמה זו נולדה כמענה לצורך דחוף וביקושים ערים לכוח אדם איכותי ומקצועי בתחום המנהל הציבורי של המרחב הכפרי. המועצות האזוריות, משרדי הממשלה והחברות הממשלתיות שמשרתים את המרחב הכפרי וגם פירמות עסקיות שפועלות במרחב זה – כולם צמאים לשדרת ניהול בעלת מומחיות.
במקביל גובר הביקוש לבעלי מקצוע שמביאים עמם יתרונות נוספים: משפטנים, מומחים לניהול ציבורי, עובדים סוציאליים, מחנכים ומנהלי קהילות עם מומחיות במרחב הכפרי. כולם דרושים דווקא עכשיו לאור השינויים הדרמתיים שמתחוללים בתחום ובשטחי המועצות האזוריות בישראל: בהרכב האוכלוסייה, במבנה הכלכלי והתעסוקתי ובשירותים שהמועצות האזוריות מספקות.

תכנית הלימודים:
תוכנית הלימודים, בדומה ליתר תכניות התואר השני במנהל ומדיניות ציבורית במכללה האקדמית ספיר, חותרת לשילוב של להט, העזה ונכונות לפעול ולגלות אופטימיות ביחס לאפשרות להגשים חלומות ולתרום לטוב הציבור, במיוחד זה החי במרחב הכפרי.
תכנית הלימודים מעניקה כלי מחקר וניתוח, לימוד מעמיק של תהליכים חברתיים והבנה של הסביבה הפוליטית והארגונית של המרחב הכפרי. תכניי הלימוד בתוכנית מבוססים על הנגשת ידע אקטואלי לצד כלים מעשיים בתחום המנהל הציבורי. נתמקד במשילות מקומית במועצות האזוריות, דיני אגודות שיתופיות, וכתיבת ניירות מדיניות סביב סוגיות בוערת במרחב הכפרי.

המרצים:
צוות המרצים כולל את ד"ר דגנית אופק, ד"ר אורי לב, ד"ר ליהיא להט, כב’ השופטת נחמה נצר, ד"ר יורם עידה, פרופ’ ארז צפדיה, וד"ר נטע שר-הדר. בראש התוכנית עומד ד"ר עדו נבו.

מתכונת הלימודים:
◄ תכנית הלימודים לתואר השני כוללת 36 נקודות זכות.
◄ הלימודים נערכים יום בשבוע מ-16:00 עד 21:00 ובימי ו’ בשעות 08:30-13:30.

תנאי קבלה:
◄ תואר ראשון במוסד מוכר להשכלה גבוהה בציון ’טוב’ (80) ומעלה.
◄ פטור אקדמי מאנגלית.
◄ השתתפות בראיון קבלה.
◄ עדיפות תינתן למועמדים שרכשו ניסיון מעשי במגזר הציבורי.

התכנית החדשה מאושרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר שני MA במנהל ומדיניות ציבורית עם התמחות במרחב הכפרי בספיר - המכללה האקדמית בנגב המערבי.


כל מסלולי הלימוד של  ספיר - המכללה האקדמית בנגב המערבי


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649