סמינר הקיבוצים - הפקולטה לאומנות

תואר ראשון ותעודת הוראה בבימוי והוראת תיאטרון

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי חינוך והוראה
  • אזור גיאוגרפי:
     גוש דן

אודות:
לימודי התיאטרון הם רצף של חוויות לימודיות עוצמתיות ורב-גוניות, המאפשרות לסטודנטים להביא לידי ביטוי מגוון כישורים ויכולות אישיות – קוליות, תנועתיות, רעיוניות ועוד. העולם התיאטרלי מאפשר לנוע על פני צירי זמן שונים, ללבוש צורה וצבע, להיות נועזים, מצחיקים, יצירתיים, לנהל דיאלוג, להעביר מסרים ולהיות ביקורתיים.

מטרת הלימודים:
הלימודים מכשירים את הסטודנטים להיות אנשי במה והוראת תיאטרון איכותיים ובעלי עושר רוחני ותרבותי, אשר ישרישו את החינוך לתרבות וערכים בבתי הספר ובקהילה, יפעלו להעצמת תלמידיהם, יעניקו להם חוויה לימודית יוצאת דופן ויחשפו אותם לעולם שלם של דמיון ויצירה.

תיאטרון לתואר ראשון:
בתוכנית זו אנו שמים דגש על פיתוח היצירתיות והגישה הכוללת לתיאטרון, בד בבד עם טיפוח מיומנויות תיאטרליות והתנסות בבימוי ובהוראת אמנויות הבמה. תהליך הלמידה מתבסס על קשת רחבה של סדנאות ותרגילים בתחומים האלה: בימוי, משחק, תנועה, כתיבה והמחזה, תיאטרון בובות ותיאטרון ילדים, מוזיקה לתיאטרון, אמנות פלסטית, עיצוב במה, תאורה, הדרכה, הנחיה דרמטית, ניהול הצגה והפקה.

הדרכה פדגוגית ועבודה מעשית:
בית הספר הוא מסגרת כוללת ללימודים והתנסויות במקצועות התיאטרון ולדרכי הוראתם. המטרה לחשוף את פרחי ההוראה לאסטרטגיות הוראה מגוונות ולהקנות להם מיומנויות בכתיבת מערכי שיעור ותוכניות לימודים מותאמות לכיתות א’-י"ב, ונוסף על כך, להרחיב את בקיאות הלומדים בגופי הידע של אמנות התיאטרון.
הלימודים מספקים ללומדים אינספור חוויות לימודיות והתנסויות תיאטרליות: הסטודנטים כותבים, מביימים תרגילי יצירה במגוון סגנונות וסצנות מתוך מחזות, משחקים, משתתפים בפסטיבלים נחשבים, משתתפים בהצגות נבחרות המוצגות ברחבי הארץ, בשירה ובמשחק במסגרת טקסי המכללה ואף לוקחים חלק בפעילות הצוותים הטכניים.

אופק תעסוקתי:
בוגרינו משתלבים במקצועות התיאטרון והוראת התיאטרון, והם נמצאים בחוד החנית של מקצועות התיאטרון בישראל, וכן בתפקידי ריכוז מגמות תיאטרון במערכת החינוך.

תנאי קבלה:
◄ תעודת בגרות (ממוצע בגרות גבוה מאפשר להתקבל ללא מבחן פסיכומטרי)
◄ ריאיון אישי
◄ סדנאות קבלה

תעודות והסמכות:
◄ תואר ראשון – B.Ed. F.A
◄ תעודת הוראה בבימוי והוראת תיאטרון לכיתות ז’-י’

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון ותעודת הוראה בבימוי והוראת תיאטרון בסמינר הקיבוצים - הפקולטה לאומנות.


כל מסלולי הלימוד של  סמינר הקיבוצים - הפקולטה לאומנות


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649