המכללה האקדמית הרצוג

תואר שני בחינוך מיוחד

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר שני
  • אזור גיאוגרפי:
     ירושלים והסביבה

הלימודים לתואר שני מתקיימים בקמפוס היכל שלמה בירושלים

אודות:
מטרת התוכנית להעמיק את הכשרתם של מורים מעולים בתחום החינוך המיוחד בכללו ובתחום לקויות התקשורת ולקויות הלמידה בפרט, אשר יהוו סוכני שינוי לתהליכי עומק בבית הספר, במערכת החינוך בכללותה וביחסה של החברה הישראלית לאנשים בעלי לקויות.

תכנית הלימודים:
מכללת הרצוג מציעה תוכנית לימודים לתואר שני בחינוך מיוחד בה יוכשרו סטודנטים וסטודנטיות לחינוך מיוחד והמעוניינים להתמקצע בתחומי לקויות תקשורת ולקויות למידה. סטודנט המתמחה בלקויות הללו יוכל להוות גורם מוביל מבערך צוות ההוראה הבית- ספרי וגורם מרכזי בתהליך שינוי העמדות כלפי התלמיד עם צרכים מיוחדים, הן במסגרת החינוכית והן בחברה בכללותה. תוכנית התואר השני נבנתה כך שסטודנט בעל תואר ראשון בחינוך מיוחד יוכל להתמקצע בתחומי לקויות אלו ולהכירם על בוריים ברמה התיאורטית והמעשית.
תואר שני בחינוך מיוחד נועד לאפשר לסטודנט המעוניין בכך להתמקד ולהעמיק בלקות ספציפית ולבנות נדבך נוסף שיהווה תוספת משמעותית ואיכותית על גבי ידיעותיו שרכש עד כה. השכיחות הגוברת של תלמידים עם אבחנה של לקויות למידה ולקויות תקשורת מחדדת את הצורך בהתמקצעות של אנשי חינוך דווקא בתחומים הללו. הבנה מעמיקה ורחבה של היבטים שונים בלקויות הללו תאפשר מחד את קידומו של התלמיד במישורים שונים –לימודי, רגשי, חברתי – ומאידך תגביר את הסיפוק של המורה בעבודתו מול התלמיד ומול גורמי טיפול נוספים. לצד הקניית ידע מעמיק בתחום הלקויות הללו, תוכנית זו תשים דגש על מחקר בתחומים הרלוונטיים.
השפעת המורה על התפתחותו של התלמיד עם לקות תקשורת ו/או למידה בשלב מוקדם יחסית, עשויה לסייע לו לתפקד טוב יותר לא רק במסגרת החינוכית אלא גם בעתיד הרחוק כבוגר בתחומי החיים השונים דבר שישפיע על החברה הישראלית בכללותה.

תנאי קבלה:
◄ בעלי תואר .B.Ed בחינוך מיוחד או בעלי תואר .B.A + תעודת הוראה בחינוך מיוחד או בעלי תואר ראשון בחינוך מיוחד +תעודת הוראה בתחום אחר או תעודת מאבחן דידקטי או תעודת הוראה מתקנת.
◄ ציון ממוצע של לפחות 85 בלימודי התואר הראשון.
◄ בעלי ותק של שלוש שנים לפחות בהוראה.
◄ ריאיון קבלה.

מתכונת הלימודים:
◄ משך הלימודים שנתיים.
◄ יום לימודים מרוכז אחת לשבוע.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר שני בחינוך מיוחד במכללה האקדמית הרצוג.


כל מסלולי הלימוד של  המכללה האקדמית הרצוג


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649