המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן - לימודי הנדסה

.B.Sc בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון
  • אזור גיאוגרפי:
     הגליל והגולן

שואפים להיות מהנדסי החשמל של הדור החדש?

אודות:
הנדסת חשמל ואלקטרוניקה היא תחום מקצועי בעל השפעה מכרעת על כל מגזרי החיים. זוהי תוצאה טבעית של מציאות שבה חשמל הוא צורת מקור האנרגיה הנפוצה ביותר ורכיבים אלקטרוניים מהווים את לב לבם של מחשבים, טלפונים סלולאריים ואמצעי תקשורת נוספים (אזרחיים וצבאיים), מצלמות (לשימוש ביתי, לתעשייה, לקולנוע, ללוויינים בחלל), מכשירי לייזר (לשימוש רפואי, תעשייתי וצבאי), מכשור רפואי (רנטגן, אולטרה-סאונד, MRI, CT) ורובוטים לניתוחים מדויקים.
לאור זאת, מקיפים לימודי התואר בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה תחומי פעילות רבים ומגוונים וכוללים התמחויות השונות זו מזו במידה רבה, אך עדיין בעלות בסיס מדעי משותף.
בזכות תעשיית ההייטק המשגשגת, קיים בישראל ביקוש גבוה מאוד למהנדסי חשמל ואלקטרוניקה, כך שלבוגרי התוכנית צפויה קריירה מרתקת ומתגמלת.

יתרונות לימודי B.Sc. בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה באקדמית כנרת:
◄ תוכנית החוג כוללת התנסות מעשית ומקנה לסטודנטים ניסיון מקצועי מבוקש כבר במהלך הלימודים.
◄ קשרי תעשיה ענפים, שבמסגרתם מתקיים גם שיתוף פעולה ביצירת פרויקט הנדסי עם ארגונים וחברות בצפון.
◄ התמחות בענפי ידע המקנים יתרון תעסוקתי להשתלבות בתעשיית ההייטק בתחום תכנון החומרה והמחשוב.
◄ בנוסף להתמחויות בתחומי ההייטק, מכשירה תוכנית הלימודים את הבוגרים להוציא רישיון חשמלאי מהנדס המאפשר לעסוק במקצוע מבוקש.

מבנה תוכנית הלימוד:
קורסי יסוד - בעיקר מתמטיקה ופיסיקה, אשר יוצרים תשתית ידע איתנה, המהווה בסיס לכל הכשרה הנדסית.
קורסי הנדסה בסיסיים - מקנים ידע בסיסי רחב בתחומים השונים של הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, ומכשירים את הסטודנט לפעילות בכל ענף מקצועי בהנדסת חשמל בו יהיה מעוניין לעסוק.
קורסי התמחות - במיקרואלקטרוניקה ובמערכות הספק (זרם חזק).
ארבעה קורסי מעבדה – מהווים את החלק האחרון של הכשרת המהנדס במחלקה ללימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, במסגרתם רוכש הסטודנט מיומנות בהפעלת מכשירים, בשיטות מדידה ובשימוש ברכיבים נפוצים. בנוסף, כולל שלב זה פרויקט מסכם, במסגרתו מיישם הסטודנט את הידע שצבר במהלך הלימודים לפתרון בעיה הנדסית משמעותית.

כיווני התפתחות וקידום מקצועי:
מגמת הלימודים “מיקרואלקטרוניקה” (“התקנים ומכשור”) מכשירה את הבוגרים בעיקר לתכנון מעגלים אלקטרוניים על שבבי סיליקון לכל המכשירים האלקטרוניים לסוגיהם (כגון טלפונים ניידים, מחשבים, מכשירי דימות רפואיים וכו’).
התוכנית כוללת לימודים בנושא “מערכות הספק” (“זרם חזק”) המיועדים לבוגרים ולמהנדסי אלקטרוניקה ממוסדות אקדמיים אחרים ולסטודנטים החל משנת לימודיהם השלישית, אשר מעוניינים לקבל רישיון לתכנון ומתן אישור למערכות מתח גבוה ומערכות בהספק גבוה. בוגרי תוכנית ההשלמה זכאים לתעודה נוספת של חשמלאי ומהנדס חשמל, מעבר לתעודת הבוגר בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה.
המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה מוכרת לצורך רישום בפנקס המהנדסים והאדריכלים במדור אלקטרוניקה ובמדור זרם חזק.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות .B.Sc בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן.


כל מסלולי הלימוד של  המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן - לימודי הנדסה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649