המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן - לימודי הנדסה

.B.Sc בהנדסת איכות ואמינות

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון
  • אזור גיאוגרפי:
     הגליל והגולן

שואפים להיות מהנדסי האיכות של הדור החדש?

אודות:
התרבות העסקית והתעשייה בישראל מתאפיינת בכושר המצאה ובחשיבה יצירתית. אולם לשני אלה אין משמעות, אם לא נלווים אליהם ניהול תהליכים יעיל, הקפדה על פרטים ושאיפה לעמוד בסטנדרטים האיכותיים הגבוהים ביותר. מתוך ההבנה הזו, הביקוש למהנדסי איכות ואמינות נמצא בעלייה מתמדת.
הנדסת איכות ואמינות מתמקדת בתכנון ופיקוח על מערכות ומתקנים ובשיפור התהליכים בייצור ושירותים, תוך התחשבות במערכות מקבילות המתקיימות בארגון ובהיבטי סביבה, בטיחות וגהות, וקשרים עם הקהילה ולקוחות. מהנדס איכות ואמינות מעורב בפיתוח כל מוצר החל משלב תכנונו, תוך שילוב ידע מתחומי האלקטרוניקה, הציוד המכני, החומרים, התוכנה, המידע ויחסי אנוש.

יתרונות לימודי B.Sc. בהנדסת איכות ואמינות באקדמית כנרת:
◄ תוכנית החוג מחוברת לצורכי התעשייה ומשלבת התנסות מעשית בעבודת המהנדס לאורך כל תקופת הלימודים.
◄ שילוב בין מספר דיסציפלינות ותחומי ידע כמותיים, הנדסיים וניהוליים.
◄ עם סיום הלימודים, פתוחה הדלת בפני בוגרי החוג להשתלב בתפקידים בכירים בכל מגזרי התעשייה והשירות במשק.
◄ מסלול מותאם לקהל העובד, בזכות מערכת שעות גמישה המאפשרת שילוב של עבודה עם לימודים.
◄ קשרי תעשייה ענפים ושיתוף פעולה מקצועי עם מגוון ארגוני תעשייה ושירות לאורך כל תקופת הלימודים ובשלבי הגמר.

מלגת התעשייה לסטודנטים בהנדסת איכות אמינות בתעשיות האלקטרוניקה:
מיועדת לסטודנטים הלומדים במסלול הנדסת איכות ואמינות בבית ספר להנדסה.
לנרשמים חדשים לשנת הלימודים תש"פ למשך שנתיים. ללא פעילות חברתית.

מבנה תוכנית הלימוד לתואר .B.Sc בהנדסת איכות ואמינות:
קורסי יסוד - קורסי מתמטיקה ופיסיקה, הנלמדים תוך התאמות לדרישות הספציפיות של הנדסת איכות ואמינות, ויוצרים תשתית ידע איתנה המהווה בסיס לכל הכשרה הנדסית.
קורסי הנדסה בסיסיים - מקנים ידע בסיסי רחב בדיסציפלינות ההנדסיות שבמסגרתן יפעל מהנדס האיכות והבטיחות. בסיס זה מכין את המהנדס לפעילות בכל ענף מקצועי בהנדסת איכות ואמינות, שבו הוא עשוי לעסוק עם השתלבותו בתעשייה. בנוסף, יילמדו קורסים המעניקים בסיס בעקרונות של התנהגות ארגונית.
קורסי התמחות - מעניקים הבנה מעמיקה במערכות איכות ובמערכות משולבות; גישות מתקדמות להערכת אמינות כבר בשלב תכנון המיזם, בניית מערך ניטור המבקר יציבות של כל תהליך בייצור, פיתוח מערכי התחזוקה והשדרוג, יכולת ניתוח של מידע וחיזוי חריגות, סימולציה לביצוע החלטות על חלופות בשלבי התכנון, הביצוע והתחזוקה; מערכי בטיחות תעסוקתית; הבנה של מערכות תקינה בינלאומית; תוכניות ניהול איכות משולבת בטיחות ואיכות סביבה; אחריות תאגידית ואתיקה ארגונית. הקורסים משלבים התנסות מעשית בשיתוף ארגוני תעשייה ושירות.
פרויקט מעשי מסכם - לרוב מתקיים בשיתוף עם ארגונים בתעשייה, ובמסגרתו מיישם הסטודנט את הידע שצבר במהלך הלימודים בפתרון בעיה הנדסית משמעותית.

כיווני התפתחות וקידום מקצועי:
תוכנית הלימודים לתואר .B.Sc בהנדסת איכות ואמינות, מכשירה את הבוגר להקים ולתחזק מערכות ניהול איכות ובטיחות, להשתלב בצוותי הפיתוח, התכנון והליווי של כל מוצר חדש או בהכנסת שינויים הנובעים בתהליכי ייצור קיימים או תהליכי שירות ללקוחות מסוגים שונים.
פוטנציאל מקומות התעסוקה הינו רחב ביותר, החל מתעשיות עילית ותעשיות מתוחכמות וכלה בחברות הזנק (Start-Up), תעשייה מסורתית, משרדי ממשל ורשויות מקומיות, חברות עסקיות, ארגונים, חברות שירות, חברות כלכליות ועוד.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות .B.Sc בהנדסת איכות ואמינות במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן.


כל מסלולי הלימוד של  המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן - לימודי הנדסה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649