הקריה האקדמית אונו

תואר שני MA בניהול הטיפול Case Manager

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני
  • אזור גיאוגרפי:
     גוש דן

תואר שני בניהול הטיפול Case Manager ללא תזה (.M.A)*

אודות:
נתוני ארגון הבריאות העולמי מעידים על כך כי מחלות כרוניות מהוות כ-60% מהגורמים לתמותה בעולם. מגמות אלו מגבירות את הצורך בטיפול רפואי מיטבי לניצול משאבים באופן יעיל ולניסיון
לשליטה בעלייה בהוצאה הלאומית לבריאות.
בלימודי ניהול חולה אנו לומדים כיצד להקטין את הסיכון לניצול משאבים ולהגדלת יכולת התחרות, בעזרת שליטה ובקרה על הוצאות הטיפול בחולים הכרוניים ושיפור איכות הטיפול ושביעות הרצון של המטופלים.

מטרת התוכנית:
מטרת התוכנית היא להקנות לאנשי צוותים רפואיים את העקרונות התיאורטיים והיישומיים של ניהול הטיפול בחולה הכרוני והמבוגר בהיבט רב מערכתי הכולל תיאום קליני, בקרה ותקציב על רצף שירותי הבריאות. בתוכנית ילמדו התלמידים את ניהול הטיפול בתהליך המשלב אמדן, תכנון, יישום, תיאום, ניטור והערכה של שירותים במטרה לספק צרכים בריאותיים של מטופל, באמצעות התקשרויות וניצול משאבים נתונים ובאמצעות שילוב כלים ניהוליים, שיובילו לתוצאות איכותיות ויעילות.

נושאי הלימוד:
נושאי הלימוד בתוכנית לימודים זו מותאמים למרכיבים הנדרשים בניהול יעיל ומבוסס ראיות של חולים כרוניים בעידן הקצאת משאבים. תוכנית הלימודים מקיפה את הנושאים העוסקים בניהול הטיפול בחולים הכרוניים במערכות הבריאות ומובנית באופן הדרגתי כך שבסיום הפרק התאורטי יתנסה הסטודנט באופן פעיל בניהול הטיפול בקבוצת חולים כרוניים תוך ליווי והדרכה צמודים של מנחים מומחים בשירותי הבריאות.
תוכנית הלימודים מקיפה את הנושאים העסקים בניהול הטיפול בחולים הכרוניים וקשישים במערכות הבריאות ומובנת באופן הדרגתי כך שבסיום הפרק התאורטי יתנסה הסטודנט באופן פעיל בניהול הטיפול בקבוצת חולים כרוניים תוך ליווי והדרכה צמודים של מנחים מומחים בשירותי הבריאות.

מתכונת הלימודים:
◄ התוכנית תתחיל בסמסטר ב’ – אוקטובר 2021 בקמפוס קרית אונו.
◄ ימי לימוד: יום אחד בשבוע בשעות אחר הצהריים + יום שישי בוקר.
◄ משך התוכנית: 4 סמסטרים כולל התנסות מעשית במהלך הלימודים.

תנאי קבלה:
◄ תואר ראשון מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה במקצועות רפואיים: סיעוד, פיזיותרפיה, רוקחות, ריפוי בעיסוק, הפרעות בתקשורת, בעלי תואר MD, ריפוי בעיסוק ופרדמדיקים בעלי תואר ראשון ברפואת חירום, אשר הינם בעלי ניסיון של לפחות שלוש שנים בבית חולים או בשירות הרפואי בקהילה.
◄ ציון הגמר של התואר הראשון מעל 80.
◄ ראיון אישי עם איש סגל אקדמי בכיר.

יתרונות הניהול הרוחבי לאספקת שירותי בריאות לחולים כרוניים בשוק הבריאות בישראל:
◄ ניהול בהיבט הטיפול הקליני.
◄ ניהול בהיבט המידע הרפואי והאדמיניסטרטיבי.
◄ ניהול בהיבט הפיננסי.

*תכנית הלימודים לתואר שני ב-Case Manager היא תכנית ייחודית וראשונה מסוגה בישראל ועיקרה בצד הקליני ולא בצד הניהולי בהכרח.

*מסלול ללא תזה.
המועצה להשכלה גבוהה אישרה את פתיחת התכנית. הענקת התואר מותנית באישורה. לתכנית רשת בטחון פנימית של הקריה האקדמית אונו, במסגרת התואר השני במנהל עסקים . M.B.A בהתמחות בניהול פארמה ומערכות בריאות.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר שני בניהול הטיפול Case Manager ללא תזה (.M.A) בקריה האקדמית אונו.


כל מסלולי הלימוד של  הקריה האקדמית אונו


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649