הקריה האקדמית אונו

תואר ראשון בספורטתרפיה .B.Sc

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני
  • אזור גיאוגרפי:
     גוש דן

תואר ראשון בספורטתרפיה .B.Sc*

אודות:
נפש בריאה בגוף בריא הוא המשפט העומד בבסיס הרציונל של התכנית לספורטתרפיה. גוף הידע האקדמי המעיד על הקשר בין ספורט ובריאות הולך וגדל. הספורטתרפיסט לומד כיצד למנוע ולטפל בפציעות ספורט, לבנות תכניות אימון ושיקום לספורטאים ולהנחיל את הספורט כחלק מאורח חיים בריא לכל רבדי האוכלוסייה.
חוגים חדשים לספורטתרפיה ואתלטיק טריינר (המקבילה האמריקאית לספורטתרפיה) נפתחים מדי שנה באוניברסיטאות ומכללות ברחבי העולם. הקריה האקדמית אונו גאה להיות המוסד האקדמי היחידי בארץ שמציע תואר בספורטתרפיה מתוך תפיסה שהגיע הזמן ליישר קו עם העולם המערבי ולהכשיר מטפלים בתחום זה.
מטפלים אלה יוכשרו לטפל בכל רבדי האוכלוסיה הישראלית, כמו גם להנחות ולכוון לפעילות ספורטיבית מתאימה שתעזור לשיפור איכות החיים, למניעת תחלואה ופציעות ולטיפול בפציעות ספורט.
הקריה האקדמית אונו מציעה תואר ראשון בספורטתרפיה בשילוב תעודות הכשרה מקצועיות בהדרכה וטיפול. במסגרת תכנית זו סטודנטים יוכלו ללמוד ולעבוד תוך כדי לימודי התואר ולקבל תעודות הכשרה כבר בשנה השניה ללימודים (פטורים על בסיס לימודי הכשרה קודמים ייבחנו באופן פרטני).

תכנית הלימודים:
התואר הראשון לספורטתרפיה בקריה האקדמית אונו, ממוקד וכולל קורסים מרתקים במגוון רחב של תחומים: מדעים, אורתופדיה, תורת האימון, הידרותרפיה, מניעה וטיפול בפציעות ספורט, חינוך, פסיכולוגיה, הדרכה ועוד. הלימודים כוללים שיעורים עיוניים ומעשיים ותצפיות אקטיביות בקהילה.

תלמידי התכנית לספורטתרפיה יתמקדו באחד משני תחומים ויקבלו אחת משתי התעודות בסיום שנת הלימודים השלישית:
אתלטיק תרפיסט – מניעה, טיפול ושיקום פציעות ספורט
אתלטיק תרפיסט הוא מקצוע טיפולי בענף הבריאות המתרכז במניעת פציעות ספורט ועזרה בשיקום הספורטאי הפצוע ובחזרה לפעילות גופנית מלאה.
הספורטתרפיה מיועד לקהל של ספורטאים חובבים וספורטאים מקצועיים ועוסק הן בבניית תוכנית אימון מתאימה ומדורגת למניעת פציעות והן בטיפול ובשיקום לאחר הפציעה.
לאור העלייה בפעילות גופנית ובכמות הספורטאים קיימת עלייה גם בצורך במטפלים בתחום הספורט. הסטודנטים לאתלטיק תרפיה יוכשרו ללוות את המתאמנים/ספורטאים באימונים, במשחק או בתחרות ובכל שלבי הטיפול בפציעות ספורט מהשלב האקוטי במגרש ודרך כל תהליך השיקום עד חזרה לפעילות מלאה.
ספורט טיפולי
תרפיה בספורט (ספורט טיפולי) הוא תחום בתוך מדעי הספורט המתרכז בהקניית מיומנויות מוטוריות, קוגניטיביות ומנטאליות לאנשים עם מוגבלות. ספורט טיפולי עושה שימוש באמצעים מתחום התנועה, המשחק והספורט, במטרה לאושש ולפצות על ליקוים ספציפיים בתפקוד הגופני, בתפקוד הרגשי או בתפקוד החברתי.
עקב ההכרה הגוברת ביעילותו של הספורט ככלי שיקומי יש צורך עולה במומחים לספורט טיפולי לאנשים המתמודדים עם אתגרים שוניםׁ (משותקים, ילדים, קשישים ועוד.) מטרת הספורט הטיפולי היא למנוע הידרדרות בתחומי התפקוד הלקויים ולטפח כושר גופני, ביטחון עצמי ושילוב חברתי.
אוכלוסיית היעד של הספורט הטיפולי היא מגוונת ורחבה וכוללת בתוכה מטופלים שעקב מגבלה ניתן לקדם אצלם התקדמות פיזית באמצעות פעילות גופנית הדורשת הדרכה ייחודית, תנאים ייחודיים ו/או ציוד ייחודי ומותאם.

סטודנט שעמד בדרישות יקבל בתום שנת הלימודים השנייה את התעודות הבאות:
◄מדריך חדר כושר
◄מעסה רפואי
◄הידרותרפיסט

בין הקורסים בתכנית:
◄פיזיולוגיה של המאמץ
◄אנטומיה
◄קניזיולוגיה וביומכניקה
◄פתולוגיה
◄תזונה
◄פציעות ספורט- מניעה אבחון וטיפול
◄תורת העיסוי הרפואי
◄מקצועות מים טיפוליים
◄פסיכולוגיה התפתחותית

מתכונת הלימודים:
◄ מחזור אוקטובר 2021
קרית אונו
ימים: א’, ב’, ד’, ה’
בין השעות 8:00 - 17:00

תנאי קבלה:
◄ קבלה ישירה: ממוצע בגרות בציון של 100 ומעלה, או פסיכומטרי 550 או סכם 550 של בגרות ופסיכומטרי ומעבר יום מיונים מקצועי.
או
תואר קודם ממוסד אקדמי מוכר ומעבר יום מיונים מקצועי.
למועמדים שאינם עומדים בדרישות הקבלה: תינתן אפשרות למכינה קדם אקדמית. לפרטים על המכינה ותנאיה יש לתאם פגישת ייעוץ.
◄ מכינה למקצועות הבריאות
המכינה מיועדת למועמדים\ות לתואר ראשון בפקולטה למקצועות הבריאות שאינם עומדים בתנאי הקבלה (ממוצע הבגרות או ציון הפסיכומטרי).
תנאי קבלה: זכאות לבגרות, מעבר יום מיון, קורות חיים מעודכנים.
קורסים: ביולוגיה של התא, מבוא לאנטומיה של האדם, אנגלית מונחים במקצועיים.
לימודי המכינה מתקיימים בקמפוס קרית אונו.

*תכניות הלימודים נתונות לשינויים בהתאם הנחיות המל"ג ובהתאם להנחיות ראש המכינה הקדם אקדמית.

למועמדים אשר אינם עומדים בתנאי הקבלה הללו והם בעלי תעודת בגרות, ניתן יהיה להתקבל לאחר מעבר של מכינה ייעודית למקצועות הבריאות.

*לתכנית רשת ביטחון מלאה של התואר הראשון בחינוך וחברה עם הכשרה בספורט .B.A
*התכנית בשיתוף פעולה עם המערך האורתופדי של המרכז הרפואי שיבא.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון בספורטתרפיה .B.Sc בקריה האקדמית אונו.


כל מסלולי הלימוד של  הקריה האקדמית אונו


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649