מכללת תלפיות

הסבת אקדמאים להוראה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי תעודה
  • אזור גיאוגרפי:
     גוש דן - יוטבתה 7, חולון

מה אנו זוכרים מימינו בבית הספר? האם הוא צרוב בתודעתו כחוויה חיובית או מכוננת? לדמות המורה יש השפעה מכריעה על החוויה בבית הספר והוא יכול לסייע לעצב אותה כפרק זמן משמעותי בחייהם של ילדים.


המכללה האקדמית לחינוך תלפיות עורכת תכנית להסבת אקדמאים דתיים להוראה. המחלקה מכשירה אקדמאים במגוון רחב של תחומים, ומציעה להם לבצע שינוי במסלול החיים ולקבל את ההכשרה הדרושה למעבר לתחום ההוראה, ענף שיש בו שליחות רבה. במוסד הלימודים מאמינים כי יש להתאים את ההוראה למציאות המשתנה של המאה העשרים ואחת וכך מתאימים גם את תכנית הסבת האקדמאים לתמורות אלה ומדגישים את העצמת הכישורים והידע של הסטודנטים.


תכנית הלימודים:
המשתתפים בתכנית הסבת האקדמאים להוראה רוכשים מגוון של כלים שחשובים למורים ולמחנכים. במהלך התכנית, נלמדות סוגיות מרכזיות בענפי החינוך והפדגוגיה וכך הסטודנטים נחשפים לגישות הוראה שונות ולדרכים לניהול כיתה. כמו כן , הם מקבלים כלים פרקטיים בתחום ההוראה אותו הם מעוניינים ללמד ובוחנים דרכים להעברת התחום באופן משמעותי ואיכותי בכיתות, בהתאם לצורכים של התלמידים ולשכבות הגיל שלהם.


המחלקה להסבת אקדמאים להוראה של המכללה האקדמית תלפיות מציעה כמה אפשרויות לבחירה של מסלול התמחות:
◄הסבת אקדמאים להוראת אמנות: מסלול רב גילי בו מקבלים כלים להוראת האמנות ולשילוב היבטים יצירתיים בהוראה.
◄הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך : מסלול זה מכשיר את האקדמאים להשתלבות כגננים וגננות בגני הילדים, היא מעניקה אפשרות הוראה מגיל לידה ועד שש שנים.
◄הסבת אקדמאים להוראה בבית הספר היסודי : תכנית ההסבה מאפשרת הוראה בכיתות א’ - ו’. קיימות בה התמחויות שונות כגון הוראת ספרות, הוראת מתמטיקה, הוראת אנגלית, הוראת מדעים והוראת מקרא.
◄הסבת אקדמאים לבית הספר העל יסודי : התכנית להסבת אקדמאים להוראה בעל יסודי מעניקה תעודת הוראה לכיתות ז’ - י’. ניתן להתמחות בתחומים כגון הוראת מתמטיקה, הוראת לשון, הוראת תנ"ך, הוראת אנגלית והוראת ספרות.
◄הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד: תכנית זו מכשירה להוראה מגיל 6 עד 21 שנים במערכת החינוך המיוחד, כאשר ניתן להוסיף לימודים לתעודת הוראה מתקנת.


מתכונת הלימוד:
היקפה של התכנית להסבת אקדמאים במכללת תלפיות משתנה לפי הנתונים של המועמדים והוא נע בין שנה אחת לשנתיים בערך. האקדמאים שלומדים בתכנית לוקחים חלק בקורסים עיוניים ומעשיים בחינוך, קורסים בתחום ההתמחות והתנסות מעשית בחינוך. ההתנסות מתקיימת במסגרות חינוך לפי שכבת הגיל בה בוחרים האקדמאים והיא מאפשרת להם להכיר מקרוב את תהליכי העבודה בבתי ספר או גנים ולצבור ניסיון לפני צאתם לשוק העבודה.


במכללה מתקיימת גם תכנית להסבת אקדמאים למורים בפועל ולהרחבת הסמכה. תכנית זו מתאימה לאקדמאים שמעוניינים לקבל תעודת הוראה. היא נבנית בצורה אישית לכל אחד מן המשתתפים לפי הנתונים הקודמים ולפי הרקע הלימודי. התכנית להסמכה למורים בפועל מתקיימת בכל ההתמחויות והמסלולים שמציעה המכללה והיא מעניקה שלל כלים להוראת תחום הידע. נוסף על כך, במוסד הלימוד ניתן לקחת חלק בתכנית הרחבת הסמכה למורים לתוספת התמחות או מסלול. תכנית זו מתאימה למורים שברשותם תואר ראשון מסוג B.Ed. שברצונם לקבל הסמכה ללימוד תחום ידע נוסף, מעבר למסלול בו הם מלמדים בפועל. תכנית זו נבנית גם היא באופן אישי בהתאם לקריטריונים של המועמדים ולפי התחשבות בניסיון הקודם בהוראה.


השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות הסבת אקדמאים להוראה במכללת תלפיות.


כל מסלולי הלימוד של  מכללת תלפיות


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649