המכללה האקדמית בוינגייט

הכשרת מטפלים מוסמכים באוסטאופתיה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר שני ,לימודי תעודה ,מכינות/פסיכומטרי/בגרויות
  • אזור גיאוגרפי:
     השרון

התכנית מוכרת על ידי ה-"IRO ,"רשימת האוסטאופתים בישראל, והאיגוד המקצועי לאוסטאופתיה בישראל" (ע"ר).

אודות:
האוסטאופתיה היא שיטת טיפול המבוססת על מניפולציה של העצמות, השרירים והאברים הפנימיים. פיתח אותה בשנת 1874 ד״ר אנדרו טיילור סטיל, שסבר כי על הטיפולים הרפואיים להיות הוליסטים, דהיינו טיפול באדם כולו ולא רק באזורים הנגועים. תאוריה זו עומדת בבסיס האוסטאופתיה.

מטרת הקורס:
להכשיר מטפלים מוסמכים באוסטאופתיה, השולטים בידע עדכני בתחום, כדי שיוכלו להעניק טיפול רב-תחומי משולב.

תנאי קבלה:
◄ 12 שנות לימוד
◄ קורות חיים
◄ ראיון קבלה
◄ קורס טיפול במגע הכולל כ-100 שעות לימודי אנטומיה, פיזיולוגיה ו-100 שעות מעשיות בטיפול במגע

היקף הקורס:
◄ 3,400 שעות לימוד ב-9 סמסטרים
◄ סה"כ חמש שנים

תכנית הלימודים:
◄ אנטומיה, פיזיולוגיה, ביומכניקה באוריינטציה אוסטאופתית, נוירולוגיה, אבחנה מבדלת, רדיולוגיה, טכניקת רפלקס אוסטיאופתית: קראניאלית, ויסרלית, וסטרוקטורלית, סמיולוגיה, muscular facias, chains ועוד.
◄ אוסטאופתיה סטרוקטורלית - הענף הראשון באוסטאופתיה - עוסק בהחזרת האיזון ובתיקון פגיעות או בעיות מבניות/היערכות ומאפשר זרימת דם חופשית אל האברים.
◄ אוסטאופתיה קראניאלית - מטרת הטיפול הקראניאלי היא להחזיר תנועתיות ותנודתיות בין עצמות הגולגולת, לשחרר מתחים של רקמות המוח הפנימיות ולאזן את מצבו הבריאותי הספציפי והכללי של המטופל.
◄ אוסטאופתיה ויסרלית - מתייחסת לאברים הפנימיים ולקשר ביניהם. בין האברים קיימת תנועתיות הנובעת מירידה מתמדת של הסרעפת עקב הנשימה הריאתית. מטרת הטיפול היא להחזיר תנועתיות ותנודתיות לאבר שהמטפל אבחן אותו כלא מאוזן, כדי שיתפקד בתחום הפיזיולוגי הטבעי שלו.
◄ דרכי ההוראה: הלימודים יכללו שיעורים עיוניים ומעשיים, לימודי אנטומיה במעבדות, ניתוח מקרים קליניים ולמעלה מ-1000 שעות של צפייה, תרגול מודרך וטיפול בקליניקות הסטאז’, ובין השאר במרפאת הכאב בבית חולים רמב״ם בחיפה.

תעודות:
תעודת ״מטפל מוסמך באוסטאופתיה .O.D״ מטעם Win Medi - בית הספר לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט ומטעם ״המכון הישראלי ללימודי אוסטאופתיה״.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות קורס הכשרת מטפלים מוסמכים באוסטאופתיה בוינגייט.


כל מסלולי הלימוד של  המכללה האקדמית בוינגייט


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649