אוהלו בקצרין רמת הגולן- המכללה האקדמית לחינוך והוראה

תואר ראשון ותעודת הוראה B.Ed טבע ומדעים

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי חינוך והוראה
  • אזור גיאוגרפי:
     הגליל והגולן

אודות:
החינוך המדעי הינו יסוד חשוב בפיתוח ושגשוג של כל חברה.
אוסקר ויילד הסופר בן המאה ה 19- אמר "ההצלחה היא מדע, כאשר התנאים קיימים התוצאות יגיעו". בכדי לספק את התנאים להשגת התוצאות המרביות מהלומדים בחוג, אנו מספקים צוות מדעי מקצועי, מתחם חדשני ובלעדי בישראל הנקרא "ביופיליה" אשר מוביל חדשנות לימודית בתחום המדעים, מעבדות חדשניות, סיורים מדעיים וחשיבה חוקרת. הלימודים בחוג כוללים את מדעי הטבע והסביבה, חינוך ביולוגי מלווה בחינוך אקולוגי תוך הצגת בעיות ופתרונות אפשריים לקונפליקטים אקטואליים בישראל. בנוסף קורסי החוג מלווים בהתנסות בסיסית ובמחקר. אנו מאמינים כי יצירת מודעות סביבתית והקניית ידע רחב בנושא, הן משימות ערכיות וחינוכיות מן המעלה הראשונה וכי הוראת המדעים ופיתוח חשיבה מדעית הינן אבני דרך מרכזיות בתהליך.

מידע כללי:
היום יותר מתמיד עלינו להעניק ערכים אמיתיים לתלמידים, ערכים אשר יחברו אותם בחזרה לטבע. תוכנית הלימודים להוראת המדעים באוהלו מכשירה אתכם להיות מורים למדעים בבתי ספר יסודי בכיתות א’-ו’. מורים שמעודדים את התלמידים לחשיבה ביקורתית, להרחבת הידע בתחומי הביולוגיה, הפיזיקה, הסביבה, הכימיה, כדור הארץ והחלל.
התוכנית כוללת, בין השאר, לימודים במעבדות ובכיתות חדשניות, סיורים מדעיים והשתתפות במחקרים מרתקים.

יתרונות הלימודים:
כבוגרי החוג למדעים תהיו זכאים ל-4 תעודות:
◄ תואר ראשון בחינוך (B.Ed)
◄ תעודת הוראה במדעים
◄ תעודת רכזי תו ירוק בבתי ספר
◄ תעודת רכזי גינות קהילתיות

◄ תעודת רכזי תו ירוק בבתי ספר:
במהלך הקורס תלמדו על תהליך הסמכת ’בית ספר ירוק’ ועקרונותיו. כבוגרי הקורס תוכלו להוביל תהליך זה בבתי הספר. הסמכה זו מהווה הכרה בחינוך סביבתי משמעותי המתקיים בבית הספר, ומתווה דרך פעולה לבתי ספר המעוניינים לקיים פעילות סביבתית על בסיס מסגרות קיימות.

◄ תעודת רכזי גינות קהילתיות:
רכזי גינות קהילתיות יוכלו להוביל מערך הקמה של גינות קהילתיות בקהילה בה הם גרים ו/או מלמדים. הגינות הקהילתיות הינן חלק ממארג המרחבים הירוקים בסביבתנו, תורמות לשיפור איכות החיים ומהוות מוקדי משיכה לפעילות חינוכית, חברתית וקהילתית, לכן ערים וישובים רבים פועלים כיום למען הקמת גינות אלו.

אופק תעסוקתי:
בוגרי מסלול מדעים של מכללת אוהלו מבוקשים מאוד במגזר הציבורי, הקהילתי והפרטי, זאת בזכות הכשרה מקצועית וייחודית, הכוללת בתוכה 30% התנסות מעשית - יותר מכל מוסד לימודים אחר להכשרת מורים. אוהלו מתהדרת ב 90% השמה של בוגריה במגוון רחב של תפקידים במערכות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי.
אם חשבתם שלימודי חינוך והוראה מכשירים אתכם אך ורק לבתי הספר והגנים אז דעו לכם שהאפשרויות רחבות בהרבה. תואר בחינוך והוראה מעניקים לכם כלים להוביל תפקידים רבים גם במסגרת חינוך בלתי פורמאלי ובתוך הקהילה, בין אם בעמותות, בתי ספר דמוקרטיים, אנתרופוסופיים, פנימיות, מתנ"סים וחוגים, תפקידי ניהול מובילים של רכזים חברתיים ועוד. כמו כן זה יכול להיות גם הצעד הראשון שלכם להשתלב במקצועות הטיפול, הרבה מן הבוגרים במקצועות החינוך שמקבלים כלים והכשרה לעבודה עם אנשים, בין אם בקבוצה או בין אם אחד על אחד, ממשיכים למקצועות טיפוליים נוספים. מקצועות כגון טיפול בעזרת בע"ח, תרפיה באמנויות, תרפיה בתנועה ובמוזיקה ועוד.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון ותעודת הוראה B.Ed טבע ומדעים במכללה האקדמית אוהלו.


כל מסלולי הלימוד של  אוהלו בקצרין רמת הגולן- המכללה האקדמית לחינוך והוראה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649