אוהלו בקצרין רמת הגולן- המכללה האקדמית לחינוך והוראה

תואר ראשון ותעודת הוראה B.Ed מתמטיקה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי חינוך והוראה
  • אזור גיאוגרפי:
     הגליל והגולן

יום פתוח: 07/06/2021

אודות:
מחצית מן המקצועות סביבכם עתידים להיעלם, וקרוב מכפי שחשבתם.
מקצוע ההוראה לעומת זאת נמצא בחמישייה הפותחת לצד רופאים, מנהלים בכירים ומומחי מסחר, שאינם עומדים להיכחד או להצטמצם בעקבות תהליכי אוטומציה בזמן הקרוב. למקצוע מתמטיקה ישנה סטיגמה שלילית של מקצוע קשה ומסובך, ורבים זוכרים אותו כחוויה קשה. סגל החוג באוהלו שם לו למטרה להעביר אתכם חוויה מתקנת ולהכשיר מורים מקצועיים מן השורה הראשונה בעלי יכולות פדגוגיות חדשניות ומתקדמות, מורים שידעו לחולל שינוי וידעו איך ללמד את דור העתיד מתמטיקה בדרך חיובית ואיכותית.

מידע כללי:
התוכנית מציעה מגוון קורסים מסוגים שונים. מטרתו של הגיוון לתת לסטודנט חוויה מתמטית עשירה ומאוזנת. חלק מהקורסים יעסקו בנושאים מתוך המתמטיקה הטהורה. בקורסים אלה ניתן להכיר מצד אחד את מבנה המתמטיקה המודרנית, לעסוק בשאלות פילוסופיות עמוקות ומהצד השני לחוות את המתמטיקה כמשחק ושעשוע מהנה. קבוצה אחרת של קורסים היא של הקורסים היישומיים שבהם למושגים ולתוצאות הנלמדות יש חשיבות במדעים ובמקצועות ההנדסה. השאיפה היא שתלמידנו ילמדו להכיר את המודל המתמטי ככלי לתיאור וניתוח בבעיות מדעיות ואת חלקו של הניתוח הכמותי כמרכיב יסודי של החשיבה הביקורתית. במהלך לימודיו ייחשף הסטודנט למשמעויות הרבות שיש למחשב ככלי לביצוע חישובים, ניתוח נתונים תיאורי והיסקי, בניית הדמיות לצורך חיזוי, המחשת רעיונות מתמטיים, וככלי לפיתוח עבודת צוות.

יתרונות הלימודים:
כבוגרי החוג לחינוך מתמטי תהיו זכאים ל-3 תעודות:
◄ תואר ראשון בחינוך (B.Ed)
◄ תעודת הוראה במתמטיקה
◄ תעודת מתאם טכנולוגיות מוטות עתיד בהוראת המתמטיקה

◄ תעודת מתאם טכנולוגיות מוטות עתיד בהוראת המתמטיקה:
תעודת ייחודית לבוגרי מסלול הוראת מתמטיקה של מכללת אוהלו. כחלק מהכשרת הסטודנטים בחוג למתמטיקה הסטודנטים ילמדו להכיר עזרי הוראה טכנולוגיים כגון תוכנות המחשה דו ותלת מימדיות, שפות תכנות, רובוטים ומדפסות תלת מימד. סטודנטים שיבחרו להתמחות בכיוון, ויעמדו בדרישות ההתמחות, יתנסו כבר במהלך הלימודים, ביישום טכנולוגיות מתקדמות להוראת מתמטיקה בבתי ספר. בתום הכשרתם, יזכו בתעודה, המעידה על ההתמחות המיוחדת שרכשו. כיום מורים נדרשים להתמחות ולהתמקצע בטכנולוגיה וחדשנות בחינוך ותעודה זו תאפשר לבוגרי אוהלו להמשיך להיות מועדפים ע"י מעסיקים.

אופק תעסוקתי:
בוגרי מסלול מתמטיקה של מכללת אוהלו מבוקשים מאוד במגזר הציבורי, הקהילתי והפרטי, זאת בזכות הכשרה מקצועית וייחודית, הכוללת בתוכה 30% התנסות מעשית, יותר מכל מוסד לימודים אחר להכשרת מורים. אוהלו מתהדרת ב 90% השמה של בוגריה במגוון רחב של תפקידים במערכות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי, כמורים למתמטיקה, רכזי תחום שכבתיים/בית ספרי, מורים פרטיים בשעות אחה"צ ועוד.
אם חשבתם שלימודי חינוך והוראה מכשירים אתכם אך ורק לבתי הספר אז דעו לכם שהאפשרויות רחבות בהרבה. תואר בחינוך ותעודת הוראה מעניקים לכם כלים להוביל תפקידים רבים גם במסגרת חינוך בלתי פורמאלי ובתוך הקהילה, בין אם בעמותות, בתי ספר דמוקרטיים, אנתרופוסופיים, פנימיות, מתנ"סים וחוגים, תפקידי ניהול מובילים של רכזים חברתיים ועוד. כמו כן זה יכול להיות גם הצעד הראשון שלכם להשתלב במקצועות הטיפול. הרבה מן הבוגרים במקצועות החינוך שמקבלים כלים והכשרה לעבודה עם אנשים, בין אם בקבוצה או בין אם אחד על אחד, ממשיכים למקצועות טיפוליים נוספים. מקצועות כגון טיפול בעזרת בע"ח, תרפיה באמנויות, תרפיה בתנועה ובמוזיקה ועוד.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון ותעודת הוראה B.Ed מתמטיקה במכללה האקדמית אוהלו.


ביום הפתוח תוכלו להכיר לעומק את החוגים במכללות, לקיים שיחה עם ראשי החוגים, לפגוש אישית את יועצי הלימודים.

לשמוע מסטודנטים על חוויית הלימודים בתל חי, לשמוע על היזמות החברתיות והמגוונות למעורבות חברתית ועל מגוון הקהילות הקיימות בתל-חי, ל
שמוע מהן אפשרויות התעסוקה באזור, ממה מתפרנסים הסטודנטים בתל-חי, אלו מלגות ניתן לקבל ועוד..


כל מסלולי הלימוד של  אוהלו בקצרין רמת הגולן- המכללה האקדמית לחינוך והוראה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649