אוהלו בקצרין רמת הגולן- המכללה האקדמית לחינוך והוראה

תואר ראשון ותעודת הוראה B.Ed חינוך מיוחד

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי חינוך והוראה
  • אזור גיאוגרפי:
     הגליל והגולן

אודות:
כיום קיימת מגמת שילוב ילדים בעלי צרכים שונים ומיוחדים במסגרות חינוך רגילות. מטרת השילוב של ילדים בעלי צרכים שונים ומיוחדים במערכת החינוך מצריכה יצירתיות, מסירות, תשומת לב לפרטים ולמידה מתמשכת. תוסיפו לכל המוזכר למעלה גם את הסיפוק הרגשי של נתינה, יצירתיות, ערכים ועזרה לקהילה, ותקבלו את התמונה המלאה של מסלול קריירה בחינוך מיוחד: מסלול קריירה ואקדמיה עם המון פוטנציאל של צמיחה אישית ומקצועית, ומגוון.

מידע כללי:
תוכנית הלימודים במכללת אוהלו מכשירה אתכם להיות מחנכים מובילים לתלמידים עם צרכים שונים ומיוחדים.
במסגרת ההכשרה המקצועית והייחודית תרכשו ידע, כלים פדגוגיים וניסיון בשטח לעבוד עם אוכלוסיות מיוחדות: ליקויי למידה, ליקויים חושיים, מוגבלות שכלית התפתחותית, הפרעות רגשיות, הספקטרום האוטיסטי, בעיות התנהגות ועוד. התוכנית נלמדת במתכונת דו-חוגית.

יתרונות הלימודים:
התכנית נלמדת במתכונת דו-חוגית וכבוגרי החוג לחינוך מיוחד תהיו זכאים ל-4 תעודות:
◄ תואר ראשון בחינוך (B.Ed)
◄ תעודת הוראה בחינוך המיוחד ובתחום התמחות הוראה נוסף
◄ 2 תעודות מקצועיות נוספות -
• תעודת משלבי פעילות בעלי חיים במערכת החינוך
• תעודת מתאמי ומלווי שילוב בבתי ספר

◄ תעודת משלבי פעילות בעלי חיים במערכת החינוך: מדובר על תעודת משלב בעלי חיים בהוראה ובחינוך, התעודה מאפשרת לבוגרים להיות "אחראי מרחב זואולוגי"
◄ תעודת מתאמי ומלווי שילוב בבתי ספר:
בוגרי הקורס יוכלו להשתלב בליווי תלמידי שילוב במגוון מסגרות חינוכיות. ההכשרה כוללת היכרות תיאורטית ומעשית של מקצוע השילוב: מודלים מגוונים של שילוב, מסגרות חינוך מיוחד ומסגרות שילוב, ועבודה משותפת עם צוותי החינוך ועם גורמים מקצועיים בקהילה

אופק תעסוקתי:
בוגרי מסלול חינוך מיוחד מבוקשים מאוד במגזר הציבורי, הקהילתי ואפילו הפרטי כיזמים ומנהלים חיצוניים, זאת בזכות הכשרה מקצועית וייחודית של מכללת אוהלו ובזכות כישוריהם המגוונים. אוהלו מתהדרת ב 90% השמת בוגריה במגוון רחב של תפקידים במערכות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. תואר בחינוך מיוחד פותח בפניך גם אפשרויות קריירה שחוצות את גבולות בית הספר. מכוני מחקר, עמותות וגופים קהילתיים זקוקים באופן מתמיד לבעלי תואר בחינוך מיוחד שישתלבו בשורותיהם בתפקידי מפתח כמו מנכ"לים, מנהלי פרויקטים ואנשי אסטרטגיה. בעלי תואר ראשון בחינוך מיוחד עשויים אף להמשיך את ההתמחות שלהם ולהפוך למומחים התנהגותיים שמשולבים בתפקידי מפתח של עמותות, ארגונים וחברות טכנולוגיות מן המגזר העסקי או להשתלב במקצועות הטיפול. הרבה מן הבוגרים במקצועות החינוך שמקבלים כלים והכשרה לעבודה עם אנשים, בין אם בקבוצה או בין אם אחד על אחד, ממשיכים למקצועות טיפוליים נוספים. מקצועות כגון טיפול בעזרת בע"ח, תרפיה באמנויות, תרפיה בתנועה ובמוזיקה ועוד.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון ותעודת הוראה B.Ed חינוך מיוחד במכללה האקדמית אוהלו.


כל מסלולי הלימוד של  אוהלו בקצרין רמת הגולן- המכללה האקדמית לחינוך והוראה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649