אוהלו בקצרין רמת הגולן- המכללה האקדמית לחינוך והוראה

תואר ראשון ותעודת הוראה B.Ed חינוך גופני

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי חינוך והוראה
  • אזור גיאוגרפי:
     הגליל והגולן

אודות:
חשיבותו של החינוך הגופני בחיי בית הספר והקהילה הולכת וגדלה. ילדי המאה ה-21 ממעטים בפעילות גופנית בשל אורח החיים המודרני. בבית הספר לחינוך גופני במכללת אוהלו אנו רואים בחינוך הגופני כלי להנחלת ערכים ואורח חיים בריא ומאמינים בחינוך הגוף והרוח. מתוך תפיסה זו אנו שואפים להכשיר את מורי העתיד של ילדינו כמחוללי שינוי. באוהלו לומדים סטודנטים המייצגים את כלל האוכלוסייה במדינת ישראל ובאמצעות הוראת החינוך הגופני אנו פועלים להטמעת ערכים אוניברסליים של רב-תרבותיות וערכים אזרחיים ישראלים, וכיצד להשפיע על הצעירים לקיים אורח חיים פעיל ובריא ולשמר אותו גם כשיתבגרו.

מידע כללי:
תכנית הלימודים נלמדת במתכונת רב גילאית כלומר מכשירה מורים לבתי ספר יסודי ועל יסודי, לכיתות א’ עד יב’. התכנית כוללת לימודי חינוך, הוראה וענפי ספורט שונים וכן התמחות ספציפית לבחירתכם: פנאי ונופש, חינוך ימי או קידום הבריאות.

יתרונות הלימודים:
הוספנו לתכנית הלימודים מערך הכשרה משלים שנותן לכל בוגר גם תעודות מקצועיות נוספות שיעניקו לכם יתרון משמעותי בשוק העבודה ומאפשרות לבוגרים שלנו לקבל עוד תפקידים בבתי הספר, במסגרות החינוך הבלתי פורמלי, ובקהילה.

כבוגרי בית הספר לחינוך גופני תהיו זכאים ל 5-8 תעודות שונות:
◄ תואר ראשון בחינוך (B.Ed)
◄ תעודת הוראה בחינוך גופני
◄ תעודת מדריכי מכוני כושר ובריאות*
◄ בכל התמחות – תעודות מקצועיות נוספות ייחודיות ובלעדיות!

◄ תעודת מדריכי מכוני כושר ובריאות:
בוגרי הקורס יוכלו לעבוד במכוני כושר או כמאמני כושר פרטיים למבוגרים, ילדים ואוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. הקורס כולל 2 הסמכות נוספות: אימון קטלבלס ואימון רצועות ותעודת מגיש עזרה ראשונה (מע"ר).

התמחות בקידום הבריאות במעגל החיים:
התמחות זו מכשירה אתכם לעסוק בקידום הבריאות בבתי הספר ובמוסדות החינוך הבלתי-פורמלי. קידום הבריאות תופס כיום מקום מרכזי בסדר היום הציבורי לנוכח הבעיות הבריאותיות שמציבה תרבות הצריכה המערבית. תוכנית הלימודים תכשיר אתכם לרכז את התהליכים מקדמי הבריאות בבתי הספר, במרכזים קהילתיים, בקרב צעירים ומבוגרים.

כבוגרי התמחות בקידום בריאות תהיו זכאים ל-4 תעודות מקצועיות ייחודיות נוספות:
◄ תעודת מדריכי אורח חיים בריא, תזונה ופעילות גופנית
◄ תעודת מדריכי התעמלות בונה עצם
◄ תעודת מדריכים לגיל הזהב
◄ תעודת מאמן כושר אישי (מותנה בהשלמת מספר שעות לימוד במסגרת המכללה)

התמחות בשייט וספורט ימי:
ההתמחות הימית של מכללת אוהלו מכשירה אתכם להוראת החינוך והספורט הימי במסגרות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי במקצועות הימאות, חתירה, שייט וספורט ימי. הלימודים משלבים התנסות מעשית ותרגול בכנרת וחופיה.
ההכשרה החווייתית, היחס האישי, החינוך הערכי והמקצועיות ללא פשרות הופכים את ההתמחות הימית למובילה בתחומה בישראל ואת הבוגרים הטובים ביותר!

הלימודים נערכים למשך שנתיים שבהם לומדים באופן מעשי להפליג על מגוון כלי שייט: חתירה בקיאקים, חתירה בסירות קבוצתיות, שייט מפרשים, גלישת רוח, סאפים והרבה הרבה ים...
ובשיעורים העיוניים: ניווט חופי, חוקי דרך ימיים, מפרשנות, שייט תחרותי, ימאות, מטאורולוגיה, יסודות החינוך והספורט הימי, מתודיקה ימית ועוד...

כבוגרי התמחות בשייט וספורט ימי תהיו זכאים ל-3 רישיונות נוספים מטעם משרד התחבורה:
◄ רישיון משיט סירת מנוע (משיט 12)
◄ רישיון משיט מפרשית (משיט 21 )
◄ רישיון משיט יאכטה – סקיפר** (משיט 30) (**בתוספת תשלום סמלי)

התמחות פנאי ונופש:
התמחות פנאי ונופש מתמקדת באחת מהתופעות הפופולאריות ביותר של התרבות המודרנית במאה ה-21 : ספורט ופעילות גופנית במסגרת פנאי ונופש. התמחות באוהלו היא ייחודית בהשכלה הגבוהה בישראל והותאמה במיוחד להכשרת אנשי מקצוע מובילים בתחום.
ההתמחות כוללת הכשרה עיונית ומעשית ומכינה אתכם למגוון תפקידים במערכות החינוך הפורמליות והבלתי פורמליות.

כבוגרי התמחות פנאי ונופש תהיו זכאים לתעודה מקצועית נוספת:
◄ תעודת מדריכי ODT) Outdoor Training) - הנחיית סדנאות חוץ המבוססות על פעילויות קבוצתיות אתגריות וחווייתיות בחיק הטבע. מטרת הפעילות היא להוביל תהליכי שינוי והעצמה של המשתתפים ברמה האישית והקבוצתית.

אופק תעסוקתי:
בוגרי מסלול חינוך גופני של מכללת אוהלו מבוקשים מאוד במגזר הציבורי, הקהילתי והפרטי, זאת בזכות הכשרה מקצועית וייחודית, הכוללת בתוכה 30% התנסות מעשית, יותר מכל מוסד לימודים אחר להכשרת מורים. אוהלו מתהדרת בלמעלה מ- 90% השמה של בוגריה במגוון רחב של תפקידים במערכות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי כמורים, מחנכים, רכזי תחום שכבתיים/בית ספרי, מורים פרטיים בשעות אחה"צ, מדריכים בענפי ספורט השונים ועוד.
אם חשבתם שלימודי חינוך והוראה מכשירים אתכם אך ורק לבתי הספר אז דעו לכם שהאפשרויות רחבות בהרבה. תואר בחינוך ותעודת הוראה מעניקים לכם כלים להוביל תפקידים רבים גם במסגרת חינוך בלתי פורמאלי ובתוך הקהילה, בין אם בעמותות, בתי ספר דמוקרטיים, אנתרופוסופיים, פנימיות, מתנ"סים וחוגים, תפקידי ניהול מובילים של רכזים חברתיים ועוד. כמו כן זה יכול להיות גם הצעד הראשון שלכם להשתלב במקצועות הטיפול. הרבה מן הבוגרים במקצועות החינוך שמקבלים כלים והכשרה לעבודה עם אנשים, בין אם בקבוצה או בין אם אחד על אחד, ממשיכים למקצועות טיפוליים נוספים. מקצועות כגון טיפול במים, טיפול בתנועה ומוזיקה, בעזרת בע"ח ועוד.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון ותעודת הוראה B.Ed חינוך גופני במכללה האקדמית אוהלו.


כל מסלולי הלימוד של  אוהלו בקצרין רמת הגולן- המכללה האקדמית לחינוך והוראה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649