אוהלו בקצרין רמת הגולן- המכללה האקדמית לחינוך והוראה

תואר ראשון ותעודת הוראה B.Ed הגיל הרך

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי חינוך והוראה
  • אזור גיאוגרפי:
     הגליל והגולן

אודות:
חינוך בגיל הרך מהווה את אבן היסוד של מערכות החינוך בישראל ובעולם כולו. מחקרים רבים מעידים על כך ששנותיו הראשונות של הילד תורמות רבות על עיצוב אישיותו, חוסנו, טיפוח ופיתוח כישוריו האישיים, ביטחון עצמי, תחושת מסוגלות, מערכת האמונות והערכים אותם יישא כל חייו ועוד. מכאן שלדמותה של הגננת ישנה משמעות עצומה והשפעה אדירה על התפתחותם התקינה של הילדים בשנים הקריטיות הללו.
אנחנו באוהלו מאמינים שהילד הוא בעל ידע ותפקיד הגננת הוא לכוון, להדריך ולתווך את תהליכי ההתפתחות של הילד. ההתפתחות היא הוליסטית, כל תחום התפתחות, רגשי, חברתי, מוטורי וקוגניטיבי הוא שווה ערך.

מידע כללי:
תוכנית הלימודים הייחודית באוהלו מכשירה אתכם לחינוך ילדים מגיל לידה עד 6. ניתן להרחיב את ההסמכה להוראה לילדי כיתות א’-ב’.
במהלך הלימודים תרכשו ידע תיאורטי רב בהתפתחותו של הילד בעולם המודרני עם קורסים כגון - התפתחות שפה תקינה בגיל הרך, עולם דיגיטאלי בגיל הרך, תקשורת בינאישית ועוד. תחוו התנסות מעשית בפעוטונים וגנים, תכירו דרכי הוראה ייחודיות ותעשירו את הידע בתחומי התנועה, הצליל, היהדות, הטבע, המדעים והסביבה. התוכנית מעניקה כלים פרקטיים וכישורים לבניית קשרים איכותיים עם הילדים, ויכולת עבודה במערכת רחבה הכוללת את הסייעות וצוותי הפיקוח וההדרכה הפדגוגית, המשפחות והקהילה שבה הגן ממוקם. כבוגרי החוג תצאו מחנכות ומחנכים המוכשרים להשתלב ולהוביל צוות בגנים ופעוטונים ציבוריים ואף לנהל גן כעסק עצמאי.

יתרונות הלימודים:
כבוגרי החוג לחינוך לגיל הרך תהיו זכאים ל-3 תעודות:
◄ תואר ראשון בחינוך (B.Ed)
◄ תעודת הוראה לגיל הרך
◄ תעודת מדריכי תנועה וצליל לגיל הרך

◄ תעודת מדריכי תנועה וצליל לגיל הרך -
במסגרות החינוך לגיל הרך לעשייה המוסיקלית והתנועתית יש חלק מרכזי בפעילות היומיומית בגן הילדים. ההכשרה בקורס עשירה ומגוונת ומשלבת ידע תיאורטי עם התנסות חווייתית פעילה בתנועה, שירה, נגינה, האזנה ועוד, ומותאמת לצרכים ההתפתחותיים של ילדי הגיל הרך: התפתחות גופנית, קוגניטיבית, רגשית וחברתית

אופק תעסוקתי:
בוגרות המסלול לגיל הרך של מכללת אוהלו מבוקשות מאוד במגזר הציבורי, הקהילתי והפרטי, זאת בזכות הכשרה מקצועית וייחודית, הכוללת בתוכה 30% התנסות מעשית, יותר מכל מוסד לימודים אחר להכשרת מורים וגננות.
אוהלו מתהדרת בלמעלה מ- 90% השמה של בוגריה במגוון רחב של תפקידים במערכות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. תואר בחינוך לגיל הרך במכללת אוהלו פותח בפניך אפשרויות קריירה כגננת/מטפלת מובילה, מנהלת גן/פעוטון, מנהלת חינוך בקהילה, מדריכת תנועה וצליל לגיל הרך ועוד. תואר בחינוך והוראה פותח בפניך גם אפשרויות קריירה שחוצות את גבולות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי: עמותות וגופים קהילתיים זקוקים באופן מתמיד לבעלי תואר בחינוך שישתלבו בשורותיהם בתפקידי מפתח כגון מנהלי פרויקטים, אנשי אסטרטגיה ותפקידים רבים אחרים או כצעד ראשון למסלול קריירה במקצוע טיפולי. הרבה מן הבוגרים במקצועות החינוך שמקבלים כלים והכשרה לעבודה עם אנשים, בין אם בקבוצה או בין אם אחד על אחד, ממשיכים למקצועות טיפוליים נוספים. מקצועות כגון טיפול בעזרת בע"ח, תרפיה באמנויות, תרפיה בתנועה ובמוזיקה ועוד.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון ותעודת הוראה B.Ed הגיל הרך במכללה האקדמית אוהלו.


כל מסלולי הלימוד של  אוהלו בקצרין רמת הגולן- המכללה האקדמית לחינוך והוראה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649