אוהלו בקצרין רמת הגולן- המכללה האקדמית לחינוך והוראה

תואר ראשון ותעודת הוראה B.Ed ביולוגיה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי חינוך והוראה
  • אזור גיאוגרפי:
     הגליל והגולן

אודות:
ביולוגיה הוא אחד מתחומי הידע המובילים במכללת אוהלו, המהווה בסיס להבנה והשתלבות בהתפתחויות העתידיות בתחומי בריאות ורפואה, ביוטכנולוגיה, חקלאות, איכות הסביבה, מחזור, אנרגיות מתחדשות ועוד. נושאים משמעותיים אלו הוגדרו כמרכזיים ואיתם תתמודד האנושות במאה הנוכחית.
סטיבן הוקינג האסטרופיזיקאי אמר "המדע הוא לא רק דיסציפלינה של סיבות כי אם גם של רומנטיקה ותשוקה", השאיפה להשגת ידע רב ומעמיק בנושאי החיים והביולוגיה, הכרת התחום ואהבת החקר, הינה היעד של החוג עבור המתמחים בתחום.

מידע כללי:
במהלך הלימודים אנו שואפים לייצר מורה בעל ידע רב יותר, אהבה לתחום, שואל שאלות ובעל רצון לחקור ולהבין. להשגת מטרות אלו אנו שמים דגש על חשיבה מחקרית, ביצוע פרויקטים, עבודה במעבדות, הכרות עם טכנולוגיות חדישות, יציאה לסיורים לימודיים, ולימוד במתחם חדשני ובלעדי בישראל הקרוי "ביופליה" אשר מותאם ללמידה מחקרית בתחומים מגוונים ולמידה מבוססת פרויקטים. ההכשרה בחוג זה מלווה בחוויה לימודית החושפת את הלומדים לתחומי המדע השונים, מעשירה ומכינה אותם לשליחותם כמורי הביולוגיה לעתיד.

יתרונות הלימודים:
כבוגרי החוג לביולוגיה תהיו זכאים ל-4 תעודות:
◄ תואר ראשון בחינוך (B.Ed)
◄ תעודת הוראה בביולוגיה
◄ תעודת רכזי תו ירוק בבתי ספר
◄ תעודת רכזי גינות קהילתיות

◄ תעודת רכזי תו ירוק בבתי ספר:
במהלך הקורס תלמדו על תהליך הסמכת ’בית ספר ירוק’ ועקרונותיו. כבוגרי הקורס תוכלו להוביל תהליך זה בבתי הספר. הסמכה זו מהווה הכרה בחינוך סביבתי משמעותי המתקיים בבית הספר, ומתווה דרך פעולה לבתי ספר המעוניינים לקיים פעילות סביבתית על בסיס מסגרות קיימות.

◄ תעודת רכזי גינות קהילתיות:
רכזי גינות קהילתיות יוכלו להוביל מערך הקמה של גינות קהילתיות בקהילה בה הם גרים ו/או מלמדים. הגינות הקהילתיות הינן חלק ממארג המרחבים הירוקים בסביבתנו, תורמות לשיפור איכות החיים ומהוות מוקדי משיכה לפעילות חינוכית, חברתית וקהילתית, לכן ערים וישובים רבים פועלים כיום למען הקמת גינות אלו.

אופק תעסוקתי:
בוגרי מסלול מדעים של מכללת אוהלו מבוקשים מאוד במגזר הציבורי, הקהילתי והפרטי, זאת בזכות הכשרה מקצועית וייחודית, הכוללת בתוכה 30% התנסות מעשית- יותר מכל מוסד לימודים אחר להכשרת מורים. אוהלו מתהדרת ב 90% השמה של בוגריה במגוון רחב של תפקידים במערכות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי.
אם חשבתם שלימודי חינוך והוראה מכשירים אתכם אך ורק לבתי הספר והגנים אז דעו לכם שהאפשרויות רחבות בהרבה. תואר בחינוך והוראה מעניקים לכם כלים להוביל תפקידים רבים גם במסגרת חינוך בלתי פורמאלי ובתוך הקהילה, בין אם בעמותות, בתי ספר דמוקרטיים, אנתרופוסופיים, פנימיות, מתנ"סים וחוגים, תפקידי ניהול מובילים של רכזים חברתיים ועוד. כמו כן זה יכול להיות גם הצעד הראשון שלכם להשתלב במקצועות הטיפול, הרבה מן הבוגרים במקצועות החינוך שמקבלים כלים והכשרה לעבודה עם אנשים, בין אם בקבוצה או בין אם אחד על אחד, ממשיכים למקצועות טיפוליים נוספים. מקצועות כגון טיפול בעזרת בע"ח, תרפיה באמנויות, תרפיה בתנועה ובמוזיקה ועוד.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון ותעודת הוראה B.Ed ביולוגיה במכללה האקדמית אוהלו.


כל מסלולי הלימוד של  אוהלו בקצרין רמת הגולן- המכללה האקדמית לחינוך והוראה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649