אוהלו בקצרין רמת הגולן- המכללה האקדמית לחינוך והוראה

תואר ראשון ותעודת הוראה B.Ed לימודי ארץ ישראל

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי חינוך והוראה
  • אזור גיאוגרפי:
     הגליל והגולן

אודות:
מחצית מן המקצועות סביבכם עתידים להיעלם, וקרוב מכפי שחשבתם.
מקצוע ההוראה לעומת זאת נמצא בחמישייה הפותחת לצד רופאים, מנהלים בכירים ומומחי מסחר, שאינם עומדים להיכחד או להצטמצם בעקבות תהליכי אוטומציה בזמן הקרוב.
במכללת אוהלו תלמדו הוראת ארץ ישראל בדרך אחרת. תגלו את ההיסטוריה והגיאוגרפיה דרך הרגליים באמצעות סיורים רבים ומרתקים, את אהבת הארץ דרך הלב, ואת ההוראה דרך הראש. ייחודה של הוראת לימודי ארץ ישראל הוא במפגש הערכי והבלתי אמצעי עם נופי הארץ, אתריה ומורשתה, תוך התמקצעות בחבלי ארץ שונים. הלימודים בחוג ללימודי ארץ ישראל באוהלו נועדו לתת מענה להכרה ולעניין המתגברים בתחום זה במערכת החינוך ובמוסדות להשכלה גבוהה ולמחסור הקיים במערכת החינוך במורים מומחים ומקצועיים ללימודי ארץ ישראל. אנו מזמינים אתכם להיות הדור החדש של מורים יוזמים, מחדשים ומחוללי שינוי.

מידע כללי:
במהלך הלימודים יכירו הסטודנטים את תולדות ארץ ישראל ואת הממצא החומרי שלה, מבנה האוכלוסייה והתרבויות המגוונות שחיו במרחבה. הלימודים עוסקים בהרחבה בהשפעות ההדדיות שבין התרבויות, העדות והמסורות של העמים שחיו באזור.
במסגרת הלימודים ניתן דגש להוראה ערכית וחדשנית של סוגיות העוסקות בקשר בין תרבות ומרחב. הלימודים יתמקדו באזורים:
אזור הגליל והגולן - האזור הקרוב והטבעי ללומדים במכללת אוהלו.
אזור ירושלים - העיר המרכזית בתולדות הארץ והחיים בתוכה.
התכנית מיועדת לבית הספר העל-יסודי (ז’-י’) ונלמדת במתכונת דו-חוגית כלומר בשילוב עם לימודי הוראת תחום דעת נוסף כמו חינוך מיוחד, הוראת יהדות ועוד כך שתרוויחו פעמיים.

יתרונות הלימודים:
כבוגרי החוג ללימודי ארץ ישראל תהיו זכאים ל-3 תעודות:
◄ תואר ראשון בחינוך (B.Ed)
◄ תעודת הוראה ללימודי ארץ ישראל ותחום הוראה נוסף
◄ תעודת רכזי אירועים וטקסים בבתי ספר

◄ תעודת רכזי אירועים וטקסים בבתי ספר -
במסגרת לימודי תעודה ייחודית זו למכללת אוהלו תלמדו תכנים ותקבלו כלים אשר יאפשרו לכם להכין ולהוביל את האירועים והטקסים בבתי הספר. כלל תלמידי בית הספר משתתפים בטקסים הבית ספרים. טקסים אלו מהווים פעילות חינוכית, ערכית, שיתופית, חברתית חשובה. טקסים אלו מקדמים למידה של ידע חדש ותורמים לתלמידים בחקר עצמי של ערכים, עמדות תפיסות ועוד. לימודים ותעודה זו תסייע לכם להשתלב גם בקהילות ברחבי הארץ כמובילי ועדת תרבות וחגים.

אופק תעסוקתי:
בוגרי מסלול לימודי ארץ ישראל של מכללת אוהלו מבוקשים מאוד במגזר הציבורי, הקהילתי והפרטי, זאת בזכות הכשרה מקצועית וייחודית, הכוללת בתוכה 30% התנסות מעשית- יותר מכל מוסד לימודים אחר להכשרת מורים. אוהלו מתהדרת בלמעלה מ- 90% השמה של בוגריה במגוון רחב של תפקידים במערכות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי.
בוגרינו משתלבים כמורים ללימודי ארץ ישראל, רכזים חברתיים, רכזי טיולים שכבתיים/בית ספרי, כמובילים ערכיים וחברתיים במסגרות החינוך וכמורים בתחום ההוראה הנוסף שבחרו בחוג לימוד השני.
אם חשבתם שלימודי חינוך והוראה מכשירים אתכם אך ורק לבתי הספר והגנים אז דעו לכם שהאפשרויות רחבות בהרבה. תואר בחינוך והוראה מעניקים לכם כלים להוביל תפקידים רבים גם במסגרת חינוך בלתי פורמאלי ובתוך הקהילה, בין אם בעמותות, בתי ספר דמוקרטיים, אנתרופוסופיים, פנימיות, מתנ"סים וחוגים, תפקידי ניהול מובילים של רכזים חברתיים ועוד. כמו כן זה יכול להיות גם הצעד הראשון שלכם להשתלב במקצועות הטיפול, הרבה מן הבוגרים במקצועות החינוך שמקבלים כלים והכשרה לעבודה עם אנשים, בין אם בקבוצה או בין אם אחד על אחד, ממשיכים למקצועות טיפוליים נוספים. מקצועות כגון טיפול בעזרת בע"ח, תרפיה באמנויות, תרפיה בתנועה ובמוזיקה ועוד.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות תואר ראשון ותעודת הוראה B.Ed לימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית אוהלו.


כל מסלולי הלימוד של  אוהלו בקצרין רמת הגולן- המכללה האקדמית לחינוך והוראה


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649