המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן

.B.Sc בהנדסת תעשיות מים

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון
  • אזור גיאוגרפי:
     הגליל והגולן - צמח, ד.נ עמק הירדן

לימודים במסלול בוקר

אודות:
המחסור במים הינו כבר מזמן בעיה כלל עולמית, אשר עשויה להחריף עם התרבות האוכלוסייה ועלייה בצריכת המים, עם העלייה ברמת החיים מחד ועם השינויים באקלים העולמי מאידך. ישראל היא מדינה שבה בעיית המחסור במים ידועה מזה שנים, אך יש בה תרבות של התפתחות, יזמות ויצירה. במשך שנים התפתחה במדינתנו תעשיית המים העוסקת בייצור של מגוון מוצרים לשימוש בתחומים הרבים של סקטור המים/

מטרת התוכנית:
תוכנית הלימוד לתואר .B.Sc בהנדסת תעשיות מים של מכללת כנרת מותאמת לצרכים הנוכחיים והעתידיים של תעשיית המים הישראלית, החותרת להרחיב את פעילותה בחו”ל תוך הבנת הצרכים השונים במדינות המפותחות והמתפתחות, ואשר עושה שימוש בניסיון שנצבר בישראל כמנוף לחדירה לשווקים העולמיים.

מבנה תוכנית הלימוד:
◄ קורסי יסוד - בעיקר מתמטיקה ופיסיקה, הנותנים תשתית ידע יציבה וקבועה בזמן. חלק זה הוא נכס חשוב המהווה בסיס לכל הכשרה הנדסית, עם התאמות לפי הדרישות הספציפיות של כל מקצוע.
◄ קורסי הנדסה בסיסיים - המקנים ידע בסיסי רחב בדיסציפלינות השונות המהוות את הבסיס ו/או המשיקות להנדסת המים, ומכינים את הסטודנט לפעילות בכל ענף מקצועי הקשור בתעשיית המים.
◄ קורסי התמחות – הכוללים נושאים העומדים והעשויים לעמוד במרכז עיסוקו של מהנדס בתעשיות המים, כגון: מערכות הולכת מים ושפכים, הנדסת השקיה וניקוז, טיפול במים ושפכים, תהליכים ממברנליים לשיפור מי קולחין והתפלה, מכשור ובקרה של מערכות מים ושפכים.
◄ פרויקט מסכם - בו מיישם הסטודנט את הידע שצבר במהלך הלימודים לפתרון בעיה הנדסית משמעותית.

כיווני התפתחות וקידום מקצועי:
תוכנית הלימודים במחלקה ללימודי הנדסת מים נותנת למהנדסים, בוגרי תואר .B.Sc בהנדסת תעשיות מים, אפשרות להשתלב בתעשיית המים המקומית בתפקידים של מהנדסי מפעל העוסקים, בין השאר, בתהליכי פיתוח ואינטגרציה של מוצרים הקשורים בהנדסת מים, יישום ושיווק של מוצרי התעשייה השונים בארץ ובעולם. כן מעניקה התוכנית ללימודי הנדסת מים אפשרות שילוב בסקטור המים הישראלי במגוון רחב של תפקידים, כמו:
◄ מהנדס מים בתאגידי המים
◄ מהנדסי תפעול של מתקני טיפול במים ושפכים ובמתקני התפלה

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות B.Sc בהנדסת תעשיות מים


כל מסלולי הלימוד של  המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649