ספיר - המכללה האקדמית בנגב המערבי

שנת השלמה בחשבונאות - שנה ד’

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני
  • אזור גיאוגרפי:
     באר שבע והדרום - שדרות

מטרת התכנית:
מטרת שנת ההשלמה בלימודי חשבונאות היא הכנת הסטודנטים לבחינות החיצוניות של מועצת רואי חשבון. הלימודים אינם נחשבים אקדמיים אלא הכנה מעשית הנחוצה לקבלת הסמכה ממועצת רואי החשבון. בנוסף, הסטודנטים נדרשים להתמחות במשך שנתיים תחת פיקוחו והדרכתו של רואה חשבון מוסמך.

בוגר התכנית בכלכלה וחשבונאות שעמד בהצלחה בבחינות החיצוניות וסיים את תקופת ההתמחות זכאי לקבל רישיון "רואה חשבון מוסמך", המוענק לו ע"י מועצת רואי חשבון.

התכנית פתוחה לבוגרי כלכלה וחשבונאות של ספיר וגם לבעלי תואר בחשבונאות ממוסדות אחרים להשכלה גבוהה שתכניתם מוכרת על ידי המל"ג ומועצת רואי החשבון.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות שנת השלמה בחשבונאות - שנה ד’


רציונל התכנית:
◄ תכנית הלימודים ב’כלכלה וחשבונאות’ במכללה האקדמית ספיר נפתחה לפני כחמש שנים. התכנית קיבלה את אישור המל’ג להענקת תואר ראשון ואת אישור מועצת רו’ח אשר על פיו זכאים בוגריה לפטורים המקובלים מבחינות מועצת רואי חשבון.
◄ שלושה מחזורים סיימו עד היום את הלימודים בתכנית ולבוגריהם הוענק תאר ראשון בכלכלה וחשבונאות.
◄ לאחר שהתכנית בכלכלה וחשבונאות במכללה האקדמית ספיר צברה נסיון ומוניטין, התקבל אישור ממועצת רואי חשבון בישראל לפתוח את לימודי שנת ההשלמה (שנה ד’) בשנת הלימודים תשע’ו. פתיחת שנת השלמה במכללה הינה המשך טבעי של התפתחות התכנית בחשבונאות לאחר חמש שנים בהן התכנית פועלת ומצליחה.
◄ בוגרי שנת ההשלמה זכאים לפטורים המקובלים מבחינות מועצת רואי חשבון, והם נדרשים לעמוד בהצלחה רק בשתי בחינות חיצוניות בנושאים הבאים: ’חשבונאות פיננסית מתקדמת’ ו’ביקורת חשבונות מתקדמת’.
◄ שנת ההשלמה במכללת ספיר תכין את בוגריה למועד בחינות הסתיו של מועצת רואי חשבון. מסלול הלימודים בתכנית לכלכלה וחשבונאות בכל המוסדות האקדמיים הוא ארבע שנתי.
◄ בסיום שנת הלימודים השלישית הסטודנטים מקבלים תואר בוגר. שנת הלימודים הרביעית (שנת ההשלמה) מוקדשת כולה ללימודי חשבונאות, ועם סיומה נדרשים הסטודנטים לגשת לשתי בחינות חיצוניות הנערכות ע’י מועצת רואי חשבון בישראל (מוסד שהוא חלק ממשרד המשפטים). בחינות אלה נערכות פעמיים בשנה (מועד קיץ – בחודש יולי, מועד סתיו – חודש דצמבר). שנת ההשלמה אינה שנה אקדמית ומטרתה להכין את הסטודנטים לבחינות החיצוניות של מועצת רואי חשבון .

בנוסף, הסטודנטים נדרשים להתמחות במשך שנתיים תחת פיקוחו והדרכתו של רואה חשבון מוסמך.

בוגר התכנית בכלכלה וחשבונאות שעמד בהצלחה בבחינות החיצוניות וסיים את תקופת ההתמחות זכאי לקבל רישיון ’רואה חשבון מוסמך’, המוענק לו ע’י מועצת רואי חשבון.

יתרונות הלימודים בשנת ההשלמה בספיר:
◄ הלימודים בשנת ההשלמה במכללת ספיר מהווים המשך טבעי ללימודים בתכנית לחשבונאות בשנים א’ – ג’ ומוכרים במלואם לצורך ההשלמה.
◄ קיימת אפשרות מעבר של סטודנט למוסד אקדמי אחר בו יוכל ללמוד את שנת ההשלמה, אולם בעת מעבר כזה עלול הסטודנט להידרש לקורסי השלמה על ידי המוסד שבו יבחר ללמוד.
◄ המרצים שילמדו בשנת ההשלמה במכללת ספיר הם מהטובים ביותר, והיעד הוא שהתכנית כולה (שנים א’ – ד’) תיהפך להיות סמל למקצועיות המתאפיינת בהקניית יכולת חשיבה אקדמית עצמאית ובהכשרה להבנה אמיתית של החשבונאות, ולא רק הקנייה של יכולת טכנית על מנת לעבור את הבחינות. אנחנו בטוחים שהמרצים יביאו את הסטודנטים במכללה לאחוזי מעבר גבוהים במיוחד בבחינות החיצוניות של מועצת רואי חשבון.
◄ אנו ממליצים לכל בוגר של ספיר להמשיך את לימודי שנת ההשלמה כאן משלוש סיבות: א) כל לימודיו מוכרים לצורך ההשלמה. ב) התכנית של ספיר מעולה ואיכותית ויעידו אחוזי ההצלחה הגבוהים של בוגרינו. ג) המוסד מוכר לו ותיחסך תקופת היכרות ואדפטציה לנוהלי מוסד חדש.

כל מסלולי הלימוד של  ספיר - המכללה האקדמית בנגב המערבי


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649