אוניברסיטת אריאל בשומרון - תואר אקדמי

תואר ראשון ארץ ישראל וארכיאולוגיה

  • סוג הלימודים במוסד:
     לימודי תואר ראשון ,לימודי תואר שני ,לימודי הנדסה ,לימודי טכנאים / הנדסאים ,לימודי תעודה
  • אזור גיאוגרפי:
      - שומרון

תכנית הלימודים:
תכנית הלימודים כוללת לימודי היסטוריה, ארכיאולוגיה לצד חקר תרבותה החומרית של ארץ ישראל וסביבותיה, בתקופת המקרא, בית שני, המשנה והתלמוד; לצד פרקים היסטוריים חברתיים ותרבותיים בתולדות א"י בימי הביניים ובעת החדשה, בדגש על לימודי מדינת ישראל, הכוללים גם לימודים אזוריים. בנוסף ללימודים עיוניים יוצאים הסטודנטים גם לסיורים ולחפירות ארכיאולוגיות.

מטרת הלימודים:
מטרת החוג ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה היא להקנות ידע בהיסטוריה של ארץ ישראל, תוך הכרת הארץ, תרבותה הרוחנית והחומרנית ומשטריה הפוליטיים, ובהבנת תולדותיה במרוצת הדורות, עם התמקדות בעת החדשה.

יתרונות הלימודים באריאל:
◄ אוניברסיטת אריאל והחוג ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה מקיימים חפירות ייחודיות העוסקות בערש התרבות של העם היהודי בכול אזורי הארץ, מתל שילה בשומרון ועד חבל לכיש, מעמק הירדן ועד נצרת בגליל החפירות הארכיאולוגיות מאפשרות לסטודנטים להיכנס לעולם ההיסטורי והארכיאולוגי בתקופה קצרה ולצבור ניסיון בלתי שגרתי.
◄ במסגרת החוג ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה הוקם מכון לארכיאולוגיה הממצב את המחקר הארכיאולוגי בכלל אזורי הארץ. המחקר הוא בעל חשיבות רבה להבנת התהליכים ההיסטוריים הארכיאולוגיים, החברתיים והתרבותיים, שהשפיעו על אזוריה השונים של ארץ ישראל בעת העתיקה.

אפשרויות תעסוקה והמשך לימודים:
◄ בוגרי התואר יוכלו להשתלב במחקר ארכיאולוגי או להמשיך ללימודים לתואר שני במורשת ישראל באוניברסיטת אריאל באשכול היסטוריה של עם ישראל בעת החדשה, או ארכיאולוגיה ומקרא.
לבעלי תעודת מורה דרך - אפשרות לקבלת פטורים מקורסים אקדמיים.
◄ ניתן לשלב לימודים בחוג זה עם מגוון מחלקות וחוגים במסגרת המסלול הדו-חוגי. מומלץ לשלב את הלימודים בחוג לארץ ישראל וארכיאולוגיה עם החוג להיסטוריה של עם ישראל בעת החדשה.
ניתן לשלב את הלימודים במחלקה עם תעודת הוראה בארץ ישראל וארכיאולוגיה.

משך הלימודים:
3 שנים.

השאר/י פרטים ללא כל התחייבות וקבל/י את כל המידע אודות החוג ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה


כל מסלולי הלימוד של  אוניברסיטת אריאל בשומרון - תואר אקדמי


לימודים + נרשמים ללימודים  -כל ההצעות ללימודים בישראל יועצי הלימודים שלנו ישמחו לעזור לכם ללא תשלום בטלפון 073-2158649